Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fduman Avatarı

Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    13:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2005 yılında yurt dışından arac ithal ettim. Bu aracın satılamazını nasıl kaldırabılırım? 1994 otomatık vites opel astra bana kaca mal olur satılamazı kaldırmak?

Üye
    fduman Avatarı

Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba öğrendiğim bir bilgiyi sizle paylaşmak isterim.
    ankara naklihane yukarıya (üst makamlara) yazı yazmış yurtdışı girişlerin 5 yılı aşmış olanların da vergi ödeyip ödemeyeceğini görüşü istenmiş.
    Ben 2005 yılında yurtdışından araç getirdim. 1994 model otomatik vites 3.900 vergi cıkıyor demelerine göre. yurt içinden alınan araçlara sağlanan ötv siz satışların yurt dışından getirilenlerede sağlanması gerektiğine inanıyorum.

görüş yazısını takip ediyorum. bilgi alınca sizleride bilgilendirecegim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Burada ithalatın özendirilmemesi gerekçesiyle yurt içi için 5 yurt dışı için 10 yıl şartı korunmak istenebilir... Bakalım neye karar verecekler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşfik falan hikaye adam zaten sıfır alacak parası olsa sıfır alır. kim ister garantisi olmayan arabaya binmeyi. yurtdışından alıyorsa ucuzki alıyor birde 3 yaş sınırı getir ee sonra zaten zenginin ihtiyacı yokki her şekilde işini hallediyor gariban adam nasıl binecek arabaya

Üye
    fduman Avatarı

Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yurt dışından ithal edilen bir araçın tekrar özürlü birine devri konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını istiyorum.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

H sınıfı ehliyetli olan ve ozel tertibatlı araç kullanabilir ibareli birine ankara gümrüğe gidip aracın satışına dair işlemleri öğrenebiilirsin detay olarak ne yapılması gerekiyor bilmiyorum bilen varsa paylaşsın ama ankara bedelsiz gümrük ten yapılıyor diye biliyorum

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,
    Öncelikle engelliye devredilecek olan aracın ithal tarihinden itibaren 3 yıllık süre geçmesi gerekiyor ve aracı alacak olan engelli kişininde rahatsızlığı da eğer alacağı araç otomatik vitesli ise otomatik vitese göre olmalı ve bunuda Ankara Gümrük Müdürlüğünden alacağı belge ile belirlemeli ve bu belgenin de devir için olması şart.

Üye
    fduman Avatarı

Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar üzücü bir haber üst makamlardan istenen görüş yazısı olmsuz yanıt gelmiş.
    Bu konuda da bir düzenleme gerekiyor eve bağlı kalmak istemeyen biz özürlüler ne imkanlarla araba alıyoruz 10 sene sonra ötv ödemeden satılabiliyor.