Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaan_life Avatarı

Son Giriş
    16.02-2015
    Saat
    13:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm değerli kardeşlerim benim birkaç sorum olacak konuyu iyi bilen arkaşdaşlarım bana ciddi ciddi yardımcı olurlarsa çok sevinirim yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

SORU1:benim iki tane özürlü kız kardeşim var bunların bakıcısı benim özür oranları %90 ve benim bunları hastahaneye veya oraya buraya götürmeye imaknım kısıtlı aracım olmadığı için.sıfır araç alımında özürlü indirimi olduğunu öğrendim ama detaylarını bilmiyorum araç alımında % kaç indirim sağlanıyor araç üzerinden mi indirim sağlanıyor yada ötv vs den mi

SORU2: araç alımında gümrükten diyelim 30.000 tl'lik bir aracı yurt içinde veya veya yurtdışından ne kadara maal olur ve toplam 30.000 tl'lik araç elime geçene kadar bana ne kadara çıkar masraf falan

SORU3: indirimli araç evrakları için neler gerekli nerelere başvurabilirim şimdidwn tşklerimi sunarım.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Kardeşlerinizden birinin sağlık raporuyla birlikte bir galeriye başvurmanız yeterli.. Aldığınız araçta indirim aracın fiyatına değil fiyata ekledikleri ÖTV ye olur. Bu indirimde Binek araçlarda %37 ticari (doblo, vito,ford transit gibi araçlardan alıp kardeşinizi lift yardımyla tekerlekli sandalyesiyle aracın içine transfer etmek isterseniz) araçlarda %10... İsterseniz Gelirler müdürlüğünün Sakat aracı alımıyla ilgili sorularınıza cevap bulabileceğiniz mevzuata hakim memurların bulunduğu 0 312 415 33 79 numaradanda bilgi alabilirsiniz.. Geçmiş olsun..

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Sabeyad kardeş,
    Aracının markasını ve özelliklerini vede fiyatını belirtirmisin?

Üye
    kaan_life Avatarı

Son Giriş
    16.02-2015
    Saat
    13:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba. siteye yeni üye oldum. %90 zihinsel engelli ablam adına araç satın almak istiyoruz. bu konuda bazı şeyler duydum ama beni tam olarak aydınlatmadı.
    mesela şu anda piyasada 26000 TL'ye satılan bir araç için tam olarak bizim cebimizden çıkacak ücret nedir?yani indirimler tam olarak ne kadardır?
    bu fiyatın içinde plaka masrafları v.b. şeyler hepsi dahil mi?araç satın alındıktan sonra motorlu taşıtlar vergisi, trafik sigortası, vize gibi işlemlerde de geçerli olacak indirimlerimiz var mıdır?
    bu konularda cevaplarınızı bekliyorum.teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Araç alırken, bayi satış fiyatı (fabrika fiyatının üstüne bayinin kazancı eklenecek sadece) + KDV ile satın alacaksınız. Bir de bunların üztüne plaka masrafları vs. eklenecek ayriyeten.
    Sakat olmayanlar için ise (bayi satış fiyatı + %37 ÖTV) + %18 KDV olarak hesap edilir.

Sadece ÖTV ve MTV istisnası söz konusu. Başka bir avantaj yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...