Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yelkowan Avatarı

Son Giriş
    04.03-2015
    Saat
    00:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar aranıza yeni katılmaktayım benimde bir sorum olacak

benim abibim adına kayıtlı sakat plakalı aracı var ve babam kullanıyor ruhsatta onun adı yazıyor.
    Bu arada ben de sakatım ve h sınıfı ehliyetim ve özel tertibatlı araç kullanbiir raporum var.
    Şimdi ben bu abimin sahib olduğu araca özel tertibat taktırıp kullanabilir miyim bilginiz var mı?

cevap yazarsanız cok sevinirim

Üye
    Love Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

özel tertibatlı araçlarda aracı kullanacak olan h sınıfı ehliyetli kişinin adına oluyor ruhsat ve hatta bir de sahibinden başkası kullanamaz yazıyor. buradan yola çıkarak kullanabileceğinizi sanmıyorum. ama sitede daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazınızdan alnadığım kadarıyla abiniz kullanamıyacak derecede engelli , %90 ve üzeri raporlu olanların Aile biriylerinin kullanması koşuluyla araç alma hakkından faydalanarak alınmış bir araçtır.
    Bu durumda alınmış bir araçı kendinizce tertibat taksanız dahi kanunen kullanmanız yasaktır. Engelli sadece kendi adına ve özür durumuna göre tescil edilmiş aracı Kullanabilir.

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki arabayı aldığınız zaman arabayı kullanabilecek 2. kişiyi yani sizi kullanıcı olarak kaydettilermi? eğer sadece ağabeyiniz kullanıcı olarak kayıtlıysa siz arabayı kullanamazsınız. sizinde ruhsatta adınızın kullanıcı olarak geçmesi gerekiyor.

Üye
    yelkowan Avatarı

Son Giriş
    04.03-2015
    Saat
    00:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abim doğuştan özürlü ben ise sonra özürlü oldum abimin %100 özürlü raporlu ve onun adına araç alındı.
    şimdi ben onun aracını tertibat taktırıp kullanamazmıyım sonuçta yasaya göre üçüncü dereceye kadar kan ve sıhrî hısımlarından kullanabilir diyor

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bence bu durum ender bir durum. Çok iyi araştırmak lazım. Aynı aile 2 araba alamayacağına göre
    sizinde kullanabileceğiniz bir formül olabilir.
    Sağlık raporu için ikiniz birden müracaat edip aynı aracı iki kardeşte kullanabilir diye not düşürtülmeli
    sonrada trafikle görüşüp işi sonuca vardırabilirsiniz. Diye mantıklı düşünerek bunu yazdım. Ancak bu ülkede mantık ne kadar sık kullanılıyor onuda gözardı etmemek lazım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özel donanımlı araç kullanmak için H sınıfı sürücü belgesine sahip olan kişiler sadece ve sadece kendilerine ait ve üzerinde özel donanım bulunan aracı kullanabilir.
    Yani, hayır, o aracı siz kullanamazsınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...