Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm,
    Arkadaşlar ben 2000 yılında Sağlık kurulu tarafından %40 raporla bir özel şirkette çalışmaktayım.
    Asıl konuya gelecek olursak,bugün ben eyüp devlet hastanesine h sınıfı ehliyet ve araç almak için gerekli işlemleri tamamlamaya gittim hepsi tam bitti derken,ortapeti doktoru bana sen b sınıfı otomatik araç sürebilir ehliyet alabilirsin dedi
    böyle saçma bir olay görmedim hocam benim alınmış sağlık kurulu eski raporum var örnek olarak bakabilirsiniz dedim bana aynen şu cümleyi söyledi beni bağlamaz
    böyle saçma bir düzen olamaz,arkadaşlar bu konuda kapsamlı bilgisi olan lütfen bana yardımcı olsun,

benim sol kalcadan ayak çıkık ve ayak-6 santim kısa ayrıca beni büyük ölçüde rahatsız etmekte birlikte ayakta büyük ölçüde incelik var bunu doktor görmezden geliyo, ya bu doktor bir şey bilmiyor yada kanunda bize bu konuda rapor verilmiyo doğrum u yanlışmı lütfen yardımcı olun...

Ayrıca baş hekimliğe şikayet dilekcesi verdim ve işlerim yarım kaldı sanırım ne yapmam konusunda bana yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim..

Üye
    REİS68 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence başka bir hastaneye başvur, artık o hastaneden istediğin raporu alamazsın. Başhekımde kendi dr unu mahçup edip sizin işinizi düzeltmez.
    Benım başıma da hasekı hastanesınde benzer bir olay geldi, hastanede başvurmadığım yönetim mercii kalmadı ama benım işimi yarım bıraktılar.

Üye
    kalpsizsevgilim Avatarı

Gerçek Adı
    kalpsizsevgilim
    Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özel hastaneden al.. raporunu dr. sırtlasma hayatın kararır bir daha araba yüzü görmesin ???
    bir dost sözü

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Şimdi sol ayağından sakatlığı olanlar da H sınıfı sürücü belgeleri olması halinde ötv istisnalı araç alabiliyor ya, hah, doktorlara dert oldu bu! Daha önce yalvarıp B sınıfı sürücü belgesi alamazken, şimdi yalvarıp H sınıfı alamıyoruz!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent kardeşim aynen dediğin gibi böyle bir sacmalık görmedim,Allah aşkına bunun resmi bir bürösütürü yokmu,bu haklarımızı nasıl arıcaz insanı çileden çıkarıyorlar,artı birde çok bilmişlik yabıp artislik yapıyorlar,bu durumla ilgili resmi bir yazı veya genelge yokmu,bizler haklarımızı nasıl arayıp bu işleri yürütebiliriz.

Toprağım bu benim durumu nasıl yorumluyosun bana bir akıl ver kardeşim,kafayı yemek üzereyim,yani bugün çektiğim sıkıntıyı bir ben birde,Allah bilir yani yanlış anlama bugün yanımda,o malum dan olsaydı kesin ceza evinde olurdum okadar bunaldım anla yani bizim oranın insanı nasıldır bilirsin zor tuttum kendimi,varsa bildiğin yolu yordamı lütfen yardım et bu kardeşine.
    Saygılarımla,

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Offli kardeş,
    Malesef okumuş doktor olmuş çoğu kişi , bir zahmet edip H ehliyeti alacak kişilerle ilgili uygulamaları okumamaktadır. Kendi görüş ve kanaatine göre ifade edip engelliyi mağdur etmekteler.
    Çankırı da sizin mevzuya benzer bir kardeşimiz H ehliyeti için hastaneye müracaat ediyor sağlık kurumunda çalışmasına rağmen H sürücüsü olamaz raporu veriyorlar.
    Bizimle görüşmesine istinaden konya dakı hastaneden H sürücüsü olur raporu aldı. 29,05,2010 da direksiyon sınavına girecek.
    İstanbul daki başka bir hastane ile görüşün eğer yine olumsuz olma durumunuz olur ise bizi arayın size yardımcı olalım.

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamün aleyküm,
    Arkadaşlar,sizden asıl öğrenmek istediğim Sol ayağından sakat olan özürlüye nasıl (H) SINIFI ehliyet verilir, bunu öğrenmek isterim,
    neden derseniz sağ sol ayrımı gözetmeksizin ÖTV istisnasından yararlanabiliyorsa orta pedik özürlü,bunda Doktor nasıl oluyorda hangi yasaya dayanarak bana sen h sınıfı alamazsın sana B SINIFI veririz diyor ben asıl bunu öğrenmek istiyorum çelişkili bir durum söz konusu açıkcası,bu yetki ile ilgili bir durummu yoksa kanunsuz şekilde kendi insiyafetinimi kullanıyor doktor?bu durumun mutlak kesin bir izahı vardır,bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum beni bir aydınlatsın.

ARKADAŞLAR BU DURUMLA İLGİLİ KESİN BİLGİ SAHİBİ ARKADAŞLARDAN YARDIM İSTİYORUM,ŞİMDİDEN HEBİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN,
    SAYGILARIMLA,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

c) Alt extremite diz altı amputasyonlarında protezle fonksiyon kazananlara B, F, G sınıfı,
    protezle fonksiyon uyumu iyi olmadığı, ortopedi ve/veya fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı tarafından özel tertibatlı araç kullanabilecek durumda olmadığı bildirilenlere H Sınıfı Sürücü Belgesi verilir.
    Bunun dışındaki alt extremite noksanlık veya amputasyonlarında, ortopedi uzmanı ve/veya Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı raporu uyarınca H sınıfı sürücü belgesi verilir.
    Kaynak
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan boğa,kardeşim öncelikle sana teşekkür ederim vermiş olduğun bilgi icin.
    Bu esaslara dayalı meddelere göre,Doktorun bana H sınıfı ehliyet vermesi gerekiyor.yanlışsam düzelt lütfen,tekrar söyleyeyim ben doğuşdan kalçada çıkık var sol bacak 6 santim kısa ayrıca beni rahatsız etmekte buna bağlı olarak anladığım kadar bana,Doktorun H -sınıfı ehliyet alır raporu vermesi gerek diye düşünüyorum.

Seni fazla meşkul etmeyim ama tekrardan bana rapor alabilirmiyim alamazmıyım benim anlıçağım dilde yazarmısın şimdiden teşekkür ederim.
    OFLİ DİLİNDEN ANLARSIN)
    Saygılarımla,

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,Arkadaşlar

benim sizlere özrümle ilgili bir sorum olaçak yardımcı olursanız çok sevinirim,bu konu beni iyice çöktürdü bıktırdı.

Ben (sol) ayak özürlü biriyim..yani ayağım doğuştan çıkık ve-5 santim kısa...

Ben eyüp devlet hastanesinden rapor alıp-h sınıfı ehliyet almaya kalktım bundan-2 ay evveli ama birtürlü başaramadım ya ben sakat deyilim yada hastaneler ayrıcalık yapıyor anlamadım gitti, rapor alamıyorum.

Bu hafata şişli etfalden randevu aldım 10 gün sonra gidecem bakalım alabilirmiyiz bilmiyorum.
    Sizlerden özellikle ricam şişli etfalden benim durumumda olup,yani sol ayağı sorunlu olup rapor alan varmı,?varsa lütfen bana yardımcı olsun,ne yapmam gerektiği konusunda..
    Arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum,

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamunaleykum, oturanboğa kardeşim,senden çok önemli bir konu hakkında bilginiz dahilinde yardımınızı beklemekteyim.ALLAH RIZASI İÇİN..

Bugün ben şişli etfal hastanesine gittim-H SINIFI EHLİYET ve vergi istisnasından yararlanmak için rapor almaya gittim ama beni yine bilgisi olmayan yada bilgisi olupta bana rapor vermemek için başlarından salmaya kalktılar-ama ben onlara benim yasal hakkım olan bir şeyi sizle bırakmam dedim ve sonunda işlemleri başlattım,ama nasıl diyeceksin?bana H sınıfı ehliyet alır özel tertibatlı h sınıfı ehliyet alır diye rapor işlemlerini başlattılar,bende bu durumun bana bir faydası olmayaçağını bilele başlattım.
    Benim sizden ricam yağ bunlar ya laftan anlamıyor yada kanun nizam bilmiyor sizin bana daha önceden yollamış olduğunuz,ORTAPEDİ MUAYNEYE İLİŞKİN ESASLAR MADDE 8-çıktısını alıp bunlara okutuyorum bana aynen şu ifadeyi kullanıyorlar.bu muayneye ilişkin esaslarda bizimle ilgisi uzaktan yakından alakası yok diyorlar,bu kaskafalı 657 tabi memurlar.
    bende bugün başbakanlık özürlüler idaresi başkanlığını aradım ve en yetkili ağızdan aldığım cevap size,,eğerki sol bacaktan ortapedi özürlüyseniz kesinlikle bu raporu vermeleri gerekir dedi ve ekledi,,onlara şunu söyleyin dedi özürlülerle ilgili sağlık mevzuatını açıp okusunlar ve sizi mağdur etmesinler dedi.
    Eğer sizi mağdur edip h sınıfı ehliyet ve araç alır rapaoru vermezlerse ilgili bütün kurumlara şikayet yazıl fakx ve mektup ve imail atıp şikayet edin söyledi,ama sen gelde anlat bunu doktorlara veya ilgili memurlara,,,bana aynen şu ifadeyi kullanıyorlar istediğin yere şikayet edebilirsin okadar resmen eziyet ediyor bu bilinçsiz memur kısmı.
    senden ricam bugün sadece göz le ilgili olan kısmı hallettim anca,yarında bakalım noroloji ve ortapedi doktoruyla görüşcem bakalım benim bu durumuma ne diyecek,büyük ihtimal size tertipadlı araç alır ehliyet verecez diyecek-niye dersenizmuayne kağıdına o şekil işlem başlattım mecburen aksi taktirde size başka bir rapor veremeyiz dedi ordaki hesapda sağlık kurulu artis memurları bakalım yarın ortabedi neder.
    ALLH aşkına bunları tatmin edici ve benim sol ayak çıkık ve ince ve gücsüz ayrıca 5 santim kısa yani özürlüyüm anlıyaçağın sağlam biri deyilim.
    Bundan 10 yıl evvel ordan sağlık kurulu raporu almıştım işe girmek için onlara bunuda gösterdim ve fotokobisini onlara verdim,deyit olma maksatlı ki zorluk çıkarmasınlar.
    Sizden ricam yarın 2 bölüm kaldı ordapedi ve noroloji,bunları da rahat bir şekilde halletmem için,,,,,elinizde bilginiz dahilinde bana yazılı veya onları tatmin edici bir yazı veye bir bilgi bana verirseniz inanın size çok müteşekkir olaçam allah rızası için,,bana yardımcı olun...bunlar laftan anlamıyo bunlara mecburen bizim haklarımızı ihlal etmemeleri için kanunlara esas tatmin eder belge göstermem gerek....lütfen yardım edin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Size sol bacağınızdan sakat olduğunuza dair rapor vermek zorundalar. Özel donanım ibaresi olsun olmasın, bu raporu verecekler, başka yolu yok. Vermezlerse, sağlık bakanlığı ve BİMER'e şikayet ederiz...
    Gelişmeleri yazın lütfen

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selemunaleyküm,Oturanboğa kardeşim öncelikle sana teşekkür ederim bana ve burdaki arkadaşlara vermiş olduğun bilgilereden dolayı ve bu siteye üye olan bilgisi dahilinde bize yardımcı olan arkadaşlara ayrıca tşk ederim.
    OTOMATİK(ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ VE H SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ KULLANMASI UYGUNDUR).

Raporunu aldım çok şükür ama bugün ehliyet kursuna kayıt yaptırdım ama ordaki yetkili öğretmen bana sen bu raporla sadece h sınıfı ehliyet alabilirsin dedi,,,, benim kafamı karıştırdı.?sen bu raporla ötv veya mtv vergisinden yararlanamazsın dedi,tekrar hastaneden vergi istisnasından yararlanmak istiyorum diye ayrı bir rapaor alman gerekir dedi doğru mu yanlış mı acaba,?kafan karıştı ya bilgisi yok bu konuda yada bizim bilmediğimiz bir kanunmu var tekrardan rapor almamız için diye bana çok çelişkili geldi bu durum.

Benim bildiğim kadar almış olduğum bu raporla hem H sınıfı ehliyet hemde araç alır diye biliyorum...tekrardan araç alır diye bir rapor almamın bir manası yok diye düşünüyorum.
    yanlışım varsa lütfen bilgilendiri misin beni.Şimdiden yardımlarınız için çok tşk ederim.

Yukarda yazmış olduğum ibareler aynen raporumda geciyor ve sürekli diye işaretlidir.
    ŞİŞİLİ DEVLET HASTANESİNDEN ALINMIŞ TAM TEŞEKKÜRLÜ RAPORDUR VE SÜEREKLİDİR.

Üye
    Kimyaci Avatarı

Son Giriş
    16.05-2012
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben size bildiğimi aktarmak isterim ama yine de net bilen arkadaşlar sizlere daha iyi yardımcı olabilirler;
    Rapora müracaat ederken size bir form doldurtturuluyor ve orada bu raporu neden talep ettiğiniz konusu var. Siz oraya hangi nedeni belirttiyseniz o nedene göre size rapor düzenleniyor. Yani zannımca aynı raporla hem ehliyet hem de araç satın alamayabilirsiniz. Enazından benim rapor aldığım zaman (yaklaşık 4,5 sene kadar evvel) öyle olduğunu hatırlıyorum. Umarım size katkısı olur bu yazdıklarımın.

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kimyacının dediği ne ek olarak yinede bir dilekçe yazarak raporu aldığınız hastaneye tüm hakların değerlendirilmesi için başvurmanızı tavsiye ederim raporunuzu tekrar başvuru olmadan düzenleyip verirler

Sayfa 1 / 3 123 SonSon