Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kimyacı kardeşim bana aynen o forumu yani dilekce verdiler ve ben ona aynen şu ifadeleri yazdım,h sınıfı ehliyet alır ve otomatik araç alır rapor istiyorum diye yazdım.
    Yani tekrardan rapor almamın bir anlamı varmı mantıken,ötv ve mtv istisnasından yararlanmak istiyorum diye bir rapor,,,ben hiç öyle iki türlü rapor alan ne duydum nede gördüm,bana biraz saçma geliyor,zaten raporda yukarda yazmış olduğum ibareleri doktor yazmış,bunun başka bir izahı olduğunu pek düşünmüyorum..

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

raporun veriliş sebepleri arasında:ötv indirimden faydalanabilir ibaresi yazmalı.!!!

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güzel kardeşim ben zaten hastaneye başvuru nedenim H sınıfı ehliyet ve araç almak içindi,,anlıyaçağın ama bana ne doktor nede bir başkası bunlar ayrı ayrı değerlendirilip rapor verilir diye hiç bir şey duymadım ve görmedim.
    Raporum aynen şu ibareler yazılı.OTOMATİK(ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ VE H SINIFI BELGESİ KULLNMASI UGUNDUR,, İBARESİ YAZMAKTA.
    Bunun daha başka bir rapor türü ötv ve mtv istisnasından yararlanmak için ayrıca tekrar hastaneden rapor düzenlecek diye ne bir yazı nede başka bir örnek görmedim.

BU KONU HAKKINDA TAM BİLGİSİ OALAN ARKADAŞLARDAN YARDIMLARINIZ BEKLİYORUM..

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım yukardada yazdım ama yine söylüyorum tekrar rapora falan gerek yok sadece hastaneye ötv istinasından ve başka ne istiyorsan onuda yazıp raporuma eklenmesini istiyorum diye bir dilekçe ver o kadar ötv siz araba alman için raporunda ötv indiriminden yararlanabilir ibaresi olmalı

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html
    bu linkte örnek dilekçe var bülent bey hazırlamış bi incele istersen

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eyval kardeşim vermiş olduğum bilgiden dolayı,,yanlız şunu söyliyeyim raporumun arka yüzündeki kullanım amacı kısmına doktorun yazmış olduğu ibareler aynen şöyle,,H SINIFI EHLİYET ALABİLİR-KARŞISINADA ÖZEL TERTİBATLI ARAC KULLANABİLİR..DİYE YAZMIŞ YANİ ŞİMdi BİR CÜMLENİN MANASI DEĞİŞİK DİYE TEKRAR HASTANEYE GİDİP O MEMURLARLA YÜZ YÜZE GELMEK İSTEMİYORUM ARTIK BIKTIM ONLARDAN BANA RESMEN İŞKENCE ÇEKTİRDİLER ANLIYAÇAĞIN.
    Sana şunu demek istiyorum ordaki yazının manası,,araçı KULLANABİLİR diye yazmış,,şimdi ben sırf o ibareyi ek yazdırmak için oraya gidip işkence görmek istemiyorum,,bu yazıyı maliye anlamıyomu hanki manayı taşıdığını bimiyomu anlıçağın zorlukmu çıkarıyorlar bu yazıdan dolayı,,bir çümleden dolayı böyle saçmalık olmaz düşünüyorum-belki doktor ibareyi yazarken böyle yazmıştır diye düşünmez mi vergi dairesi.

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kardeşim
    H SINIFI EHLİYET ALABİLİR-KARŞISINADA ÖZEL TERTİBATLI ARAC KULLANABİLİR..DİYE YAZMIŞ YANİ
    ötv ve mtv den muaf araç alabilir anlamına gelmiyor sadece tertibatlı araç kullanabilir anlamında o ehliyetle alakalı ama sen araç alacaksan daha dogrusu ötv indiriminden yararlanmak istiyorsan bu ibarenin raporda olmasını şart koşmaktalar kendince haklısın ama prosedür bu malesef

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki güzel kardeşim senide biraz yordum ama hakkını helal et bu konularda biraz cahiliz diyelim,şimdi ben bu raporu gelirler idaresi başkanlığına fax çekip ve bir dürlü oraya gönderip bu raporun ötv ve mtv den istisnası alabilirmi diye yollayıp öncelikle bu yolu deneyip sonradan kabul görmezse ozaman hastaneye başvurup dilekçeyle bana zorluk yine hastane çıkarmaz inşlah.
    şunuda sorayım bilgin varsa beni lütfen bilgilendir ben eğerki vergi dairesi bana evt bu rapora ÖTV MTV İstinalı araç alır ibaresini ekletmemi isterse-ben hastaneden tekrar bir randevumu alacam yoksa gidip ordaki yetkili memurlara bu durumu arz edip bu ibarenin eklenmesini istediğimi söyleyip bana hemen bunu yapabilirlermi yoksa bugün git yarın gel falan mı derler.merak ettim,çünkü bu hastaneler adamı daha çok hasta ediyo,bu raporu alanakadar anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdiler bunlar anlıçağın.

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani gelir idaresi kabul etmeyecektir muhtemelen yinede şansını dene istersen o ibareyi ekletmek için randevu ya gerek yok sağlık kurulundaki şef yada memur a gidip olayı izah et aynı gün hallederler verirler raporunu zaten raporun yeni tarihli zannedersem 6 aya kadar yeni rapor çıkaramazsın sana raporu veren hastane o ibareyi ekler o kadar gözünde büyütme

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

offliii istersen bize kız söv süpür.ama rapor isteme nedeni:vergi indiriminden faydalanmak için yazmıyorsa olmaz,olmaz,olmazzzzzzzz.
    hala ikna olmuyorsan kendi raporumu buraya koyacağım ok?

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar çok tşk ederim yardımlarınız için,ben bu durumu salı - veye çarşamba vergi dairesiyle görüşüp gerekirse hastaneye gidip ÖTV-MTV İSTİSNASINDAN MUAFTIR ibarESİNİ ekletirim ne yapalım başa gelen çekilir diyelim.

Tam olarak( ötv-mtv istisnasından yararlanır) ibaresini ne şekil yazdıraçağım-bunuda bana yazarsanız çok müteşekkir olacam arkadaşlar.
    Biliyorsunuz doktorlar tam olarak ne yazçaklarını bilmiyor diyebilirim,,,niye derseniz doktorlar pek bu özürlülük durumlarında ne yazaçaklarını bilmiyorlar.
    Bana tam olarak yazdıraçağım ibareyi söylerseniz bende doktora onu yazdırayım ve raporun arka yüzünemi yoksa ön yüzünemi bunuda yazrarsanız sevinirim.
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim şimdiden.

Arkadaşlar birde şunu ekleyeyim ben vergi dairesinin benden istediği-onlar için önemli olan yazı tam olarak ne yazıldığı,,bunuda ekleyeyim dedim biliyosunuz vergi dairesi ayrı bir dert yani-şimdi gidersin hastaneye ben vergiden muaf ibare yazdırcam dersiniz onlarda vergiden muaf yazar sonra vergi dairesi olmadı bu başka türlü bir ibare yazılması gerek diye geri çevirir buda bena kafayı yedirirler,,onun içindirki tam olarak vergi dairesi ne tür bir ibare istiyor ve nereye yazılması gerekiyor çünkü çok önemli bir durumbu.

Bunlar bir tek derdi olan adamı pikalojisini de bozarlar biliyorsunuz ALLAH bunların ellerine bizi düşürmesin.!!- bunlardanda mahrum bırakmasın diyelim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Sol bacakta sakatlık olduğu belirtildikten sonra raporda "otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibaresi olursa otomatik vitesli bir aracı vergi avantajı ile satın alabilir, otomatik vitese sahip tüm araçları sorunsuzca kullanabilirsin.

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bülent kardeşim ben senin yazmış olduğun Raporunda sol alt ektremiteden sakat olduğum söyledim ve tüm tetkikler yapıldı ama malesef doktorlar yine bildiğin yazdı,,ısrarla onlara bu yeni sürküleri göstermemerağmen malesef Rapora yazmış oldukları ibare aynen şöyle,,
    OTOMATİK(ÖZEL TERTİBATLI)ARAÇ VE H SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ KULLANMASI UYGUNDUR

ibare aynen bu şkil yazıldı, şimdi sana sormak istediğim şu,,benim bu şekil yazılan rapor otomatik araç alımında bir sıkıntı çıkarır mı. çıkarırsa ne yapmam gerekir,,
    varsayalım vergi dairesi bana bu raporun tertibat kısmının yazılması sebebiden dolayı bana araçda tertibat takmak zorundasın derse ben ne yapaçam ozaman, biliyorsunki bu raporu çıkarana kadar aamdan emdiğim süt burnumdan geldi şimdi onlara gidip bu raporun ibareleri yanlış yazılmıştır dersem bana zorluk çıkarırlar kesin biliyorum ve düzeltmeye bilirler. çünkü doktora ısrarla hocam ben sol ayağım sakat dedim ve yeni sürküleri gösterdim ama kale almadı yine bildiğini okudular..

Senden ricam bana bu konuyla ilgili tam olarak ne yapmam gerkir ve bu raporu vergi dairesi bu şekli ile kabul görürmü bana yardımcı olursan çok sevinirim..

Sygılarımla,i

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

O raporun bir sorun yaratmamasını umalım. Bence yaratmaz da. İşlemlere başlayın bence...

Üye
    kayk Avatarı

Son Giriş
    08.05-2013
    Saat
    10:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rapor için dilekçeye ne yazmıştın sana bu ibareli
    OTOMATİK(ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ VE H SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ KULLANMASI UYGUNDUR). raporu verdiler

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kayk;

Evet güzel kardeşim bu raporu verdiler: Herkesin yapmış olduğu gibi bende hastaneye baş vurup H ehliyet almak ve araç almak için gerekli olan hazır dilekçeyi dolduryup hastaneye verdim,ve bana bu raporu verdiler.
    H sınıfı elliyet işlemleri bitti sayılır sadece trafikden ehliyeti alaçam kısmetse yakında:

Bakalım araç almak için bu rapordaki ibareler bir sorun teşkil etmez umarım.
    OTOMATİK ARAÇ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM KISMETSE, ÖZEL TERTİBAT TAKMAMI İNŞALLAH İSTEMEZLER..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon