Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fsam Avatarı

Son Giriş
    16.06-2013
    Saat
    15:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben aracımın 5. yılı dolunca satmayı düşünüyorum. Engeli olmayan birine satarken ne gibi işlemler yapılıyor.
    Zannedersem Alırken çizilen özel tertibat projesi satarken de çiziliyormuş bu doğruluğu nedir?
    Bu işleri yaşamış olan arkadaşlarımız varsa ne gibi işlemlerden geçiyor bunları paylaşırlarsa bende bilgilenmiş olurum.
    Şimdiden Teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Tıpkı özel donanım taktırmak gibi, proje çizdirerek donanımı çıkartıracaksınız, o şekilde tescil ettirip plakayı değiştirteceksiniz ve kime isterseniz satışını yapacaksınız (bu işlemleri satıştan sonra alıcı da yapabilir. Anlaşmanıza bağlı). Bu kadar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fsam Avatarı

Son Giriş
    16.06-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki ben aracımı şubat 2006 da aldım şubat 2011 den sonra satabilir miyim sizce?

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖTV muafiyetli alınan engelli araçlarının 5 yıllık süresi dolduktan sonra , Sadece Trafik tescilden satılamaz şerhi kaldırılacak. Kaldırıldıktan sonra engelli plakalı haliyle noterden engellli olmayan birine Satışını yapabilirsiniz.

Süre dolduktan sonra boşu boşuna aracınızı normal plakaya cevirip mağdur olmayın. Çevirmeniz durumunda boşu boşuna plaka ruhsat ve proje masrafı yapacaksınız ve araç normal plakaya döndükten sonrada kesinlikle kullanmanız yasaktır. Hem maddi hemde manevi sıkıntı yaşarsınız.

araçı aldığınız fatura tarihinden itibaren 5 yıl 1 gün sonra istediğnize satabilirsiniz.

Üye
    fsam Avatarı

Son Giriş
    16.06-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler yardımlarınız için.Allah razı olsun. İnşallah aracımı satabilirim.Sattıktan sonra detayları sizlerle paylaşırım.

Üye
    Love Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

ÖTV indirimi ile aldığımız aracı 5 yıl sonra normal birine satarken bu ötv'yi ödeme gibi bir durumumuz yok dimi

Üye
    35fb1907 Avatarı

Son Giriş
    19.06-2012
    Saat
    09:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yurtiçinden ÖTV siz alınan araçlarda 5 yıllık süre dolduktan sonra alıcı ile birlikte notere giderek satışını yaparsınız , geri kalan işlemleri aracınızı alan kişi yapar aparatın sökülmesi muayene vs. Vergi dairesinde veya Trafik tescil şubesinde bir işleminiz bulunmamaktadır. Ben bu şekilde arabamı sattım şimdi ikincisini almak üzereyim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Güncel bilgi için teşekkürler.

Ama alıcı hem trafikte hem de vergi dairesinde o işlemleri yapmak zorunda tabii. Değil mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bizbize Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    22:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben sattım ve aldım.%90 üzeri kızım adına beş yıl önce almıştım.

Önce vergi dairesine gittim ,bizle işiniz yok 5 yıl dolduysa noterden satış yapabilirsiniz denildi.
    Notere gittim, emniyetten ruhsattki şerhi kaldır, hakimden vasi belgesi getir çocuğun adına hesap açtır ve anne baba ve çocukla gel dedi.
    Başka noteri aradım o da vasi belgesi istedi.
    Sonra başka notere gittim. Bilgisayardan aracı sorguladı ,satışa engel yok annesiyle gel satış yapalım dedi. Emniyet işi dedim , gerek yok alan kişi razıysa o yeni ruhsatı ve plakayı çıkartır dedi.
    Ve aynen öyle oldu.
    Sadece hanımla notere gittik ve normal araç gibi sattık. Satın alan kişi de gitti emniyetten ruhsatı ve plakayı değiştirdi. Yani günlerce sürer dediğim iş hiç bir yere gitmeden noterde ve 20 dakikada bitti.

Ertesi gün yeni araç aldım. Yine sadece noterden bayinin istediği belgeleri (rapor onayı, vekaletneme, taahhütname ) alıp bayiye verdim ve aracı iki günde aldım.
    yani üç dört günde ve sadece noterden işimi hallettim.