Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mikailyildirim Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaş aranıza yeni katılıyorum ve yeni üye oldum

% 40 (Sağ ayak bileginde hareket kısıtlılıgı var ) özürlüyüm ve B sınıfı Ehliyetim var. 11 yaşından bu yana normal araç kullanabiliyorum.
    yalnız ehliyetimi H sınıfına dönüştürmek istiyorum nasıl dönüştürürüm dönüştürürken nelere dikkat etmem gerek ...

aslında ehliyetimi Dönüştürme sebebim sıfır km otomatik vitesli bir araç almaktır.. ve özel tertibatlı bir araç istemiyorum. sadece otomatik olması benim için yeterli
    ehliyet için rapor alırken neler yapmam gerek
    bu konuda yardımlarınızı bekliyorum saygı ve sevgiyle kalın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sağ bacağından sakatlığı olanlar özel donanım harici araç kullanamazlar. Aslında B sınıfı sürücü belgesi de verilmemesi gerekirdi mevzuata göre...
    Ayrıca sağ bacağından sakatlığı olanlar vergi istisnalı araç alacaklarsa, araçlarında özel donanım bulunmak zorunda. Aksi mümkün değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mikailyildirim Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikler yazmış oldugunuz cevabınız ver ilginize teşekkür ederim .... kafama takılan bir şeyi sormak istiyorum ... alacagım aracın otomatik vites olması şartmı yoksa manuel vitesli özel donamınlıda olabilir mi ? tşk

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Özel donanım olsun da, gerisi önemli değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mikailyildirim Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

B sınıfı ehliyetimi H sınıfı ehliyetine dönüştürmek için ve ötv den yararlanarak bir araç almak için özel sağlık kuruluşlarından alacagım sağlık raporu geçerli olur mu ...
    sürücü kursunu birini aradım beni çağ hastanesine yönlendirdiler oradan alacagın sağlık raporu ile H sınıfı ehliyeti alabilirsin dediler .. sonrada bir arkadaşım dedi oradan aldıgın sağlık raporu ile ötv indiri yapılmaz devlet hastanelerinden almak zorundasın dedi
    bir diğer arkadaşımda çağ hastanesinden aldıgın rapor geçerli olmaz devlet hastanesinden alacaksın oda çok zor dedi

şimdi ben ne yapacagımı bilmiyorum inanın kafam karıştı ne yapsam ne etsem bilmiyorum ... bu konuları telefonda konuşabileceğim bir arkadaş bana yardım ederse sevinirim şimdiden çok tşk ederim ...

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Mikailyıldırım,
    Sorununuzu çözmeye yardımcı olmak isterim.
    H Sınıfı sürücü belhesi alabilmek için özel hastaneden rapor alabilirsin, fakat daha sonra raporu değiştirmek zorunda kalıp devlet hastanesine gitmek durumundasın.
    Vergilerden indirimli araç alabilmek için ise kesinlikle öncelikle devlet hastanelerinden sağlık kurulu raporu almak zorundasın.
    Siz hangi şehirdesiniz?
    Takıldığınız noktalarda daha ayrıntılı yardımcı olmaya size ve bütün arkadaşlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya hazırım.
    Selamlar

Üye
    mikailyildirim Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm lar ben ankara dayım ya siz