Sayfa 14 / 21 İlkİlk ... 4101112131415161718 ... SonSon
Toplam 308 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    LECCEBÜM Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İl sağlık müdürlüğüne gittim raporumu aldım oradaki memura bu rapora itiraz etme hakkım varmı diye sordum. evet iki hakkınız daha var dedi emniyete bu rapora itiraz ettiğinize dair dilekçe yazarsınız onlarda sizi üçlü heyete sevk ederler dedi. ama genelde doktorlar birbirlerinin yazdıkları raporlarda değişiklik yapmazlar ve raporu aynen yollayabilirler eğer rapor aynı gelirse bu sefer bakanlığa itiraz dilekçsei yazarsınız orasıda sizi Ankara'daki bir hastaneye sevk eder buranın verdiği karar artık kesin olur ve masrafınız olur dedi. ben raporu aldım emniyet müdürlüğüne götürdüm memur bu raporda bir yanlışlık var B olmaması lazım yanlış yazmışlar bunu düzelttirip getirin dedi..bende bu size yazılan bir yazı sizin bunu bir üst yazı yazıp göndermeniz gerekir ben elden alıp götürsem beni kimse dinlemez dedim..sanki işler o kadar kolay oluyormuş gibi al bunu git B yi H yapsınlar demezmi..neyse yazı yazıp gönderecekler yılan hikayesine dönen bu rapor olayını iş yerindeki arkadaşlarımla birlikte merak içinde bekliyoruz..

Üye
    LECCEBÜM Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporumda yazılan ifadelerde aynen şu;sol kalça,femur, tibia ve sağ ayak bileğinden opere olmuş. sol kalça hareketleri ileri derecede kısıtlı, sol diz flexionu ileri kısıtlı ve hareketler ağrılı diğer kas güçleri olağan.ek patoloji yok.
    Karar: Bu haliyle otomatik araba kullanmak kaydıyla B sınıfı Sürücü olur. Ticari araç kullanamaz. İki yıl sonra kontrolü uygundur.

Raporumda her hangi bir oranda belirtilmemiş her şey yarım yamalak yapılmak zorunda mı?

Üye
    LECCEBÜM Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H (motosiklet)”, “H (otomobil)” sınıfı hariç otomatik vitesliler dâhil özel amaçlı taşıtlarla direksiyon
    eğitimi dersi ve sınavı yapılmaz.
    Yazının Devamı: Otomatik vites ehliyeti yürürlüğe girdi mi? Otomatik vites sınavı yapılacak mı?

Üye
    mone15 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa karaduman
    Son Giriş
    27.08-2015
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili oturan boğa.sizden acil yardım istiyorum
    benim sol ayak ortapedik engelim var "samsundan h sınıfı ehliyet alır otomatik araç kullanabilir ve sol ayak ta sakatlık olduğunu belirten bir rapor aldım %48 ornıda
    bu raporla önce b sınıfı ehliyetim "H" sınıfına çevirdim. ve bu raporla araba bayiine gittim araç alablirmiyim diye onlarda maliyeye sormuşlar raporu .gelen cevap olumsuz olmuş benim raporun başlığı sağlık kurulu raporu diye yazıyo .geçerli olması için engelli sağlık kurulu raporu yazacakmış.sizler böyle bir ayrıntı ile karşılaştınızmı.raporun içeriğinde herşey yazıyo fakat nasıl düzenlendiyse olmaz diyolar sizin bu konuda bilginiz varsa lütfen bana yardım edin . raporun size resminide gönderebilirim bir yardımcı olun bir akıl verin
    n59kq0 - Sol ayağından sakatlığı olanlar salt otomatik vitesli aracı ÖTV'siz alabilirler

cevap veren olursa sevinirim

Üye
    A-T-S Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Tevfik
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Böyle bir şey yok kardeş. Sana tamamen iş bilmeyen bir memur cevap vermiş. Senin raporun başlığında ne yazıdığının önemi yok. Raporu neden istediğin ve sonuç bölümünde yazan önemlidir. Zaten rapor da senin engel oranın verilmiş, yani engelli olduğun tespit edilmiş. Sen bu raporla gidip engelli aylığına baş vuramazsın, ya da herhangi başka bir işlem yapamazsın. Bu rapor araç ve ehliyet için geçerlidir. Ama adam onu düşünmüyor direkt kestirip atıyor. Orada, engelli sağlık kurulu yazsın, ya da yazmasın hiç önemi yok ama türkiyedeki bürokrasi böyle. iş bilmez sorumsuz bir memur olayı buralara getiriyor. Elindeki rapor tertemiz bir rapordur.

Üye
    mone15 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa karaduman
    Son Giriş
    27.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuda müracat edebileceğim biyer varmıdır

Üye
    A-T-S Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Tevfik
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşımın başına şöyle bir olay geldi. Sol ayağından engelliydi, Aldığı raporda sol engelli olduğu belirtilmiş ancak sonuç bölümünde otomatik vites ibaresi yazılmamış. özel donanım yazılmış.
    Bu rapora göre otomatik vites araba alamazsın demişler. Raporu aldığı hastanedeki ortopedi doktoruna gidip durumu anlatmış. O doktor da ek bir rapor yazmış, sol engelinin detaylarını yazmış ve otomatik vites araç kullanması uygundur yazıp eski rapora zımbalamış. Arkadaş da aynı gün dört hekime o raporu imzalatmış ve işi oldu.
    Sen de rapor aldığın hastaneye gidip durumu söyle onlar sana bir yol gösterecektir.
    Not: Benim bir hastaneden aldığım raporda sağlık kurulu raporu yazıyor. Başka bir hastaneden aldığım raporda engelli sağlık kurulu yazıyor. Bu engelli sağlık kurulu yazması ve ya sağlık kurulu yazması hastanenin rapor kağıdını nasıl bastırdığı ile ilgili bir durum sanırım.

Üye
    mone15 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa karaduman
    Son Giriş
    27.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

A-T-S;

teşekkürediyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    727

Mustafa, aslında evet, böyle bir şart aranır. Ama senin raporuna bakınca bunun heyet raporu olduğu zaten çok açık. Bu konuda meemur inat etmemeli aslında. Ama ille de yenilemelisiniz derse, o zaman raporu aldığın hastaneye gidip gerekli düzeltmeyi yapmak lazım maalesef

Üye
    loopman Avatarı

Gerçek Adı
    ozan
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu şekilde satın alınan araçları ruhsat sahibinden başkasının kullanamadığı bilgisini edindim. (Polis Trafik Şube, çeşitli araç satan bayiiler ve engellilerin bağlı bulunduğu aile bakanlığından). Bunun aksi iddialar var, ancak bunu doğrulayan bir kanun maddesi bulamadım; bu şekilde bir araba aldığımızda tüm ailenin bu arabayı kullanmasında bir sakınca var mıdır, yoksa bunu nasıl ispat edebiliriz ? Zira polis bunun bu şekilde olduğunu söylüyor, aksini onlara ispat etmelyim. Teşekkürler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Salt otomatik vitesli aracı aileyi bırakın herkes kullanabilir.
    17 Nisan 2015 tarihli Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile bir çok değişiklik yapıldı.
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...gi-burada.html

Üye
    loopman Avatarı

Gerçek Adı
    ozan
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaynakları okuduğumda otomatik vitesle ilgili bir ibare göremiyorum; %90 altı ve özel techizatsız araçlarla ilgili bir bölüm bulunmuyor. ben mi bulamadım acaba, yardımcı olabilir misiniz çok rica etsem? teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    727

Üye
    hsenx Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üstad Merhaba,

ben araç dışı trafik kaza sonrası engelli kaldım ve raporum %50 , ortopedi olarak raporda ''sol diz flexion 100 extansiyon tam '' yazıyor bu geçerli bir ibaremidir ? yoksa raporda direk ' otomatik vites araç kullana bilir ' mi yazması gerekiyor ?

Üye
    farukk Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    16:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mgold yarın 3. kez heyete giricem sizin aldığınız otomatik vites araç kullanır b sınıf ehliyet alır ibareli raporu bana da vericekler diye kara kara düşünüyorum.bununla alakalı bilgin varsa çok iyi olur.
    Konu farukk tarafından değiştirilmiştir (16.06-2016 Saat 16:30 ). Gerekçe: isim ek

Sayfa 14 / 21 İlkİlk ... 4101112131415161718 ... SonSon