Sayfa 10 / 20 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon
Toplam 300 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DNZASTSB Avatarı

Gerçek Adı
    M.EMİN ÖZ
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    BİLECİK/BOZÜYÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hepinize selam. ...raporu aldım h ehliyeti..otomatik vites ..sol ayak... özürlülük oranınıda yazmışlar bana göre düşük 7 araç alırken bu oranla ötv den yararlanabilirmiyim.. Acil sevgiler

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araç alımında oranın bir önemi yoktur. İbareler değer taşır. Bende de sizdeki rapordan var ve aracımı ala bildim.

Üye
    DNZASTSB Avatarı

Gerçek Adı
    M.EMİN ÖZ
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BİLECİK/BOZÜYÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim .araç almayı düşünüyorum

Üye
    qmenx Avatarı

Son Giriş
    07.04-2013
    Saat
    00:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1- H sınıfı otomatik vites araç kullanabilir ehliyeti
    2- Sol alt ekstiremyeti engeli olduğu yazılı olan (sakatlık oranının önemi yok) ÖZÜRLÜLÜLERE AİT BASLIKLI RAPOR...

bu iki unsur tamamsa indirimli araban hayırlı olsun)) saygılar...

Üye
    DNZASTSB Avatarı

Gerçek Adı
    M.EMİN ÖZ
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BİLECİK/BOZÜYÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam raporum aynen sizin yazdığınız şekilde aracı yakında alırım her halde ..saygılarımla

Üye
    mgold Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    15:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Banada B sınıfı alabilir yazdılar rapora il sağlık müdürlüğü ne itiraz ettim başka hastaneye dilekçe yazdık hasteneden telefonla aranınca sağlık kurulu için tekrar işlemlere başlıcaz ama 3 hafta oldu daha ne arayan var nede soran.

Aldığım rapor da sol ayağını kullanmayı gerektirmeyen sadece otomatik vites araç kullanabilir B sınıfı sürücü belgesi uygundur yazmışlar.Hem özürlü olduğum kabul ediliyor hemde B sınıfı uygun görülüyor.Deli oldum insanla resmen dalga geçiyor lar birde 128 lira para aldılar helal etmiyorum

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mgold heyet raporu için başvururken otomatik vitesli araç için H ehliyeti talebi ile dilekçe verdiniz mi?

dnzastsb ben de otomatik vitesli araç kullanabilir raporuyla H ehliyeti aldım ve raporda yüzde bile yoktu.. ÖTVsiz olarak aracımı aldım.

Üye
    halil çıkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    09.03-2014
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi sol kol olmadı mı acaba.sog sol ayrımından geri dönüldü demişsiniz.saygılar

mutat ögrenirsen banada bildir sanırsam kanun geri iptal olmuş tam bilmiyorum .

Üye
    kays_eri Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    Sivas-Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana verdikleri raporda da sol diz 35 derecede fleksiyonda ankiloz otomatik vitesli araç kullanması gerekmektedir yazıyor. Oran da 13. Lisedeyken gitmiştim 36 çıkmıştı aynı hastanede Birkaç hafta oldu raporu alalı. Verirken baya uğraştırdılar. Ümidi kesmiştim hatta ben Gider B alırım tekrar lanet olsun diyordum ki sonra baktım vermişler. Ehliyete işlettim ertesi gün, vergi dairesine gittim sonra, memur bu belge ve ehliyetle ötv den yararlanabileceğimi ve otomatik herhangi bir aracı kullanabileceğimi söyledi... Kanun değişti filan demişti hastanede bir bayan nedir o değişen pek anlamadım.
    Saygılar...

Üye
    DNZASTSB Avatarı

Gerçek Adı
    M.EMİN ÖZ
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BİLECİK/BOZÜYÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam saygılar benim de sizin gibiydi. 15 gün önce devlet hastanesinden rapor aldım .zorunluymuş h sürücü belgeme raporla .otomatik vitesli araç kullanır yazdırdım.şimdi araç almakla uğraşıyorum. Problemim sol ayak. Saygılar.

Üye
    HCZCI Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende yeni rapor aldım özel tertibatlı otomattik vites araç kullanır yazıyor
    ben raporu otomatik vites h sınıfı ehliyet alacak şekilde dilekçe vermişti şimdi normal otomatik vites araç alabilirmiyim ehlyit kursuna yazıldım orda sorun yok burdaki özel tertibat başıma iş açar mı ben sol ayakta sıkıntı var olarak aldım raporu
    birde diğer sorum araçlarda tam otomatik ve yrı otomatik var ve ikisinde de debriyaj yok bu yarı otomatik araçları alabilirmiyiz
    birde bu alım işleri nasıl gerçekleşiyor nerelere gidliyor
    yardımcı olursanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    264
    Verilen Beğeniler
    418

Raporda özel tertibat ibaresi bulunamamalı. Bulunursa, işgüzar bir memur sorun çıkartabilir. Şans...

Yarı otomatik araçlar da vergi istisnalı alınabiliyor. Sitede bu yönde deneyim aktaran üyelerimiz vardı...

H sınıfı sürücü belgenizi ve raporunuzu alıp bayiiye gidiyorsunuz. Bu kadar. Onlar gerisini hallediyor.

Arabada sakat damgası olmayacak. Aracınızı herkes kullanaiblir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MERYEM26 Avatarı

Gerçek Adı
    MERYEM
    Son Giriş
    03.12-2012
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim size bir sorum olacak. sol alt ekstremite özrüm var. h sınıfı ehliyetimde otomatik vitesli özürlü aracı yazıyor.(trafikteki raporumda h sınıfı ehliyet alabilir özel tertibatlı araç kullanabilir yazıyor ancak özel tertibatın içeriği yazmıyor) bu ehliyetle eşimin otomatik vitesli aracını kullanabilirmiyim yada ehliyetimi değiştirmek istesem sadece otomatik vitesli araç kullanabilir yazarlar mı emsali varmıdır. indirimli araç almak istemiyorum sadece eşimin aracını sorusuz kullanabilmek istiyorum. şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    264
    Verilen Beğeniler
    418

Meryem hanım, aslında bir sorun yaşamazsınız, ama işgüzar bir memur "özel donanım" ibaresinden hareketle canınızı sıkabilir.

Ben olsam hastaneye gider "otomatik vitesli araç kullanır, h sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor alır ve bunu emniyete götürüp sürücü belgeme/dosyama işletirim. Böylece hem otomatk vitesli tüm araçları kullanabilir olursunuz hem de isterseniz otomatik vitesli bir aracı ötv istisnası ile satın alabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    HCZCI Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Verddiğiniz bilgiler için teşekkürler Bülent bey .
    Bir sorun çıkarsa bunu raporun aldığım hastanede tekrardan heyete girmeden çözebilirmiyiz.
    Umarım bir sıkıntı çıkmaz .

Sayfa 10 / 20 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon