Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar
    merak ettim sizlere sormak istiyorum.

Ben iş kazasından dolayı şu an iki elimide kullanamıyorum. ELİMİ derken parmaklarımı kullanamıyorum, sol elimin baş parmağını içe oynatabiliyorum. SAĞ ELİMLE vites değiştirebiliyorum el bileği hareketlerim var sadece aracı çalıştırmada zorluk çekerim herhalde
    şimdi ben mevcut ehliyetimi H SINIFINA çevirebilir miyim,
    özel donanımlı araç raporu alabilir miyim,

önce sizlere sormak istedim malum doktorlar bazen çok kırıcı olabiliyorlar.

Üye
    REMZİ GÜLER Avatarı

Gerçek Adı
    remzi güler
    Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim oğlumda aynı durumda,bileklersağlam parmaklarda kavrama yoktur.seviyesi c-7.
    H sınıfıfı ehliyet almak istiyor. acaba veririlermi diye merak ediyorduk. Kolları ve beli güçlü.otuma dengesi iyi.Aracın koltuğuna transfer olabiliyor.Anlacağınız bizde merak ediyorduk H sınıfı ehliyet alabilirmi diye?

Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu konuda yardımcı olacak yokmu.

Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pekala arkadaşlar bir soruda benden daha önce sordum ama herhalde gözden kaçtı,benim gibi iki elinin parmaklarında hareket kısıtlılığı bulunanlar araç kullanabilirmi mesala ben vites değiştirebiliyor,direksiyonu topuzla çevirebilrim bilek hareketlerim tam cevaplarsanız sevinirim.Yani budurumda olupta H ehliyeti olan varmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bence kollarınızda bir hareket kısıtlılğı yoksa, salt parmaklarda hareket eksikliği varsa, bu durumda direksiyona ve vites koluna taktırılacak basit birer donanımla H sınıfı sürücü belgesi alabilirsiniz.

Şuna benzer bir donanım da direksiyona takılabilir (bkz):

7e132306d231374067db3de7517edee1 1268417662 - Parmaklarımı kullanamıyorum. Mevcut ehliyetimi H sınıfına çevirebilir miyim?

"Direksiyonda ve vites kolunda parmakları kullanmayı gerektiremeyecek özel donanıma sahip otomobil kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli bir rapor alınabilirse, bence iş görür...

Tabii, bunları yazarken güvenli sürüş konusunda hem kendinizi hem de trafik müdürlüğünde görevli memurları ikna etmeniz gerektiği konusu söylememe bile gerek yok sanırım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent bey direksiyonu kavrayabiliyorum vites değiştiriyorum bilek hareketlerim tam,sadece çalıştırmada sorun olabilir çünki elimin tendon ve sinirleri yok amayinede otomatik araç düşünüyorum