Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jawsman Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    17:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar

arkadaşlar benım 2009 hazıran ayından ıtıbaren uzerıme kayıtlı aracım var. arac uzerıme kayıtlı fakat ben henuz engellı statusune sokmadım aracı cunku babamın ıhtıyacı vardı o kullanıyordu.
    fakat sımdı engellı statusune sokacam ve engellı plakası taktırıcam ancak bu ıslemlerı yaparken aracın benım aldıgım tarıhten ıtıbaren olan vergı borclarını ısterler mı yok eskı borctan da muaf olabılıypor muyuz
    bunu ogrenmek ıstıyorum bılgılerınıze sımdıdıen tesekkurler saygılar

Üye
    ZAFER ÇAKMAK Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    24.01-2013
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizin ötv den muaf durumunuz söz konusu olmayacğından yanlızca engelli plakalı olduğu tarihten itibaren mtv ödemezsiniz fakat bunun için bir devlet hastanesinden h sınıfı ehliyet alabilir özel donanımlı araç kullanabilir raporunu almanız gerekir aksi takdirde bu sekilde kullanmaya devam edersiniz

Üye
    jawsman Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zafer bey benım 1 yıldır h sınıfı ehlıyetım zaten var sadece aracı engellı statusune sokmadım ve sımdı sokacagım eskı borc ıptal olurmu olmazmı benım bılmek ıstedıgım bu

Üye
    jawsman Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bilginize ihtşyacım var yardımcı olursanız sevinirm

2008 yılında 2005 model ikinci el otomatik vites araç aldım ve aracıma sol taratfta bulunan tertıbattan taktıırdım. projesı falan mevcut fakat bu aparatı ruhsata işletmemiştim. yani aracı engelli statüsüne sokmadım henüz. zaten uzun yollarda falanda kullanmadım mahalle aralarında falan kullandım
    ancak sımdı üzerime kayıtlı olan bu aracı engelli statüsüne sokmak ve engelli plakası taktırmak ıstıyorum
    yanı aparatı ruhsata işletip aracımı vergiden düşürmek istiyorum
    fakat 2008 ylından bu yana olan yanı aldıgım gunden bu gune kadar bırıkmıs olan vergı borcu vergı daıresıne gıttıgımde raporumda bulunan sakatlıks uresı sureklı kısmını gosterek borcu sılınebılır mı yoksa eskı borcu benden tahsıl ederlermı ???

umarım yeterınce acık olmustur h sınıfı ehlıyetımde mevcuttur bu bılgıyıde verım sonra konu bambaska yerlere gıdıyor ogrenmek ıstedıgım eskı borcun sılınp sılınmedıgı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Araç sakat kişi üstüne özel donanımlı olarak tescil edilmediği sürece hiç bir vergi istisnası olamaz. Ve, vergi istisnası ancak bu tescil tarihi itibarı ile uygulanır.
    Yani, bugün tescil ettirip geçmiş döneme ait vergilerden istisna tutulman mümkün değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...