1.Sağ ve sol kol engeli planlar hala yurt içinden araç alamıyor,
2.Yurt dışından ithal edilen araçlarda başkasının kullanması hala yasak (yurt içinde bu yasak kaldırıldı yurt dışı araçlarda neden yasak kimse açıklayamadı)
10 gündür görüşmeler yapıyorum yurt dışından ithal edilen araçlarda hala başkasının kullanması yasak ve kimse bunun nedenini açıklayamadı?
Lütfen aşağıdaki yazıyı BİMERE,Emniyet Genel Md.lüğüne,Gümrük Md.lüğüne,Cumhurbaşkanlığına ve özellikle TBMM Dilekçe Komisyonuna dilekçe olarak gönderin. BİZLER HEP BERBAREİZ BİZLER ARASINDA AYRIMCILIK YAPILMASINA SON VERİLMESİ İÇİN HERKES DESTEK VERSİN

Ben engelli bir vatandaşım,engelli araçlarının kullanım esnasında yaşadığımız sıkıntıları tüm engelli araç sahibi arkadaşlar ile defalarca dile getirdik.Aracı bizden başkasının kullanamaması uzun yollarda dinlenme imkanı olmadığından kazaya sebep vermekte, eşimize bile aracı verememekte,ben olmadığım zaman araç hiçbir işe yaramamakta,çocuğumu hastaneye götüreceğimde eşim aracı kullanamadığı için istifade edememekte ve hatta tamirciye bile aracımızı bırakamıyoruz.
09 Eylül 2011 tarihinde KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK ile engelli araçlarında sadece yurt içinden engelli kullanımı için alınan araçları bir başkasının kullanabileceğine dair değişiklik yapılmış olup ithal edilen engelli aracı yine engelliden başkası kullanaması uygulamasına devam edilmiştir. Bu konu biz engellileri derin üzüntüye boğmuştur.Yurt içinden araç alan engelli oluyor yurt dışından araç ithal eden engelli değil mi?Sıkıntı (kaza,eşinin bile kullanaması) sadece yurt içinden araç alan engelliye mi ait?
Benim ile aynı engele sahip yurt içinden araç alan engellinin aracını eşi kullanabilecek iken yurt dışından ithal edilen engelli aracına eşi binemeyecek mi?Yurt içinden engelli aracı alan engelli ile yurt dışından engelli aracı ithal eden engelli arasında ne fark var?Konu ile ilgili olarak uygulama kapsamına YURT DIŞINDAN İTHAL EDİLEN ENGELLİ ARACININ da dahil edilmesini (en azından yönetmelik çıkmadan önce ithal edenler için yasaklamanın kaldırılmasını ki hiçbir engelli bunu bilerek araç ithal etmemesi için,yönetmelikten önce ithal ettiğimiz için mağduruz) ve engelliler arasında yapılan bu HAKSIZ ve ANLAMSIZ bizleri mağdur edici uygulama son verilmesini,m
Halen ÖTV tebliğinde sağ ve sol kol engeli olanlara ÖTV indirimli araç verilmemektedir. Sağ ve sol kol engeli olanlar manuel vites kullanamadıkları aşikardır. Engelliler arasında yapılan bu ayrımcı uygulamaya tüm engelliler adına arz ve talep ediyorum.Lütfen engelliler arasında ayrım yapılan uygulamaya düzenleme yapılsın