Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deniz1 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar.bendede doğuştan çift taraflı kalça çıkığı var.bende ehliyet almak istiyorum.bana hangi sınıf ehliyet verirler sizce.düz vites araba alsam kullanmakta zorlanır mıyım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ayaklarınızı kullanma sorunu yaşıyorsanız, yani gaz-fren kullanmakta zorlanıyorsanız, gaz-fren elle kumandalı özel donanıma sahip araç kullanabilirsiniz. Özel donanımlı araç olursa H sınıfı sürücü belgesi alırsınız.
    Eğer kullanımda hiç bir sorununuz yoksa, B sınıfı sürücü belgesi de alınabilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    deniz1 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%45 doğuştan kalça çıkığı engelliyim.Ehliyetim yok.ÖTV indirimli araç alabilir miyim?Alabilir isem hangi yolları izlemeliyim?Cevabınız için teşekürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Burada belirleyici olan şey bacaklarınızda hareket kısıtlılığı olup olmaması: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    handan__ Avatarı

Son Giriş
    26.08-2012
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende % 45 engelliyim fakat b sınıfı ehliyetim var . ben ehliyet için sağlık raporunu alırken sonuçta dr beni gördu ve b sınıfı için rapor verdi . sizce bir sorun yaşanırmı .şuan otomatik vites bir araç (ngellilerin indiriminden yararlanarak)almak istesem hangi yolu izlemem gerekir.

Üye
    ulas Avatarı

Gerçek Adı
    ulaş
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul/tuzla
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

handan hanım,
    Benim %40 sol ayaktan engelim var b sınıfı ehliyet sahibiyim normalde verilmemesi gerekiyor,
    ötv siz araç almak için ehliyetinizi h sınıfına cevirmeniz gekiyor bunu içinde alaçağınız raporla sadece direksiyon sınavına girmeniz yeterli olacaktır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hiç bir sorun yaşamazsınız Handan. Rapor uygunsa kimseyi ilgilendirmez... Ama iş vergi avantajlı araç alımına geldi mi, o zaman Uşaş'ın dediği gibi, H sınıfı sürücü belgesi şart

Üye
    handan__ Avatarı

Son Giriş
    26.08-2012
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

ya ben düz vites kullanıyorum fakat her bayanın da dilediği gibi otomatik vites bir araba fena olmazdı. 2, ellerini araştırırken bir arkadaş bu önerisini sundu sıfır alınır dedi ama h sınıfı için dönüş nasıl olur orası bana karışık geldi sil baştan ehliyet almam mı gerekecek ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    B'yi H''ye dönüştürmek için önce uygun ibareli rapor alacaksınız, sonra sürücü kursuna gidip sadece direksiyon sınavına gireceksiniz.

Öncesinde şunları okuyun mutlaka:
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...linabilir.html
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lanabilir.html