Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yasinatacan Avatarı

Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    20:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    27 Nisan Güncel: sonunda elle kumandanın ötv indirimine girdigini onaylattım ama baya ugraştım sonra ehliyetimi aldım ve mazdadan aracımı aldım (bkz: bu başlıktaki 34 numaralı mesajım)

babam sol kol ve sol ayagından kısmı felç oldu yüzde 67 rapor verdiler ötv indirimli sıfır araç alabilir miyim ve araç almam için ne belgeler lazım teşekürler

Üye
    sasel78 Avatarı

Son Giriş
    08.09-2015
    Saat
    21:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tam teşekküllü devlet hastanesinden veya üniversite hastanesinden -özel tertibatlı araç kullanabilir- heyet raporu alırsa ötv indirimli 0 araç alabilir.H ehliyeti olması ve alacağı arabanın motorunun 1.6 lt geçmemesi şart.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Babanız değil de sizin kullanmanız amacıyla alınacaksa rapor oranı %90 ve üzeri olmalıdır.

Üye
    yasinatacan Avatarı

Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özel tertibatlı araç kullanabilir- heyet raporu ve h ehliyeti alırsam oluyor mu birde babamın bu raporları aldıktan sonra aracı başkasıda kullana biliyormu ben ruhsata yazdırılırsa kullanılabilir diye duymuştum

birde şu an babamın he sınıf ehliyeti var ehliyeti h çevirirken direksiyon sınavına giriyormuş bu direksiyon sınavı nasıl oluyor otamatik bir araçlamı direksiyon sınavına giriyor
    teşekürler

Üye
    yasinatacan Avatarı

Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

h ehliyet alabilmem için hangi işlem sırasını izlemem lazım ben sol kol ve ayaktan felçim h ehliyet almam için hangi yolu izlemeliyim ve bu özel teblikatlı araç kullanabilir ifadesi ehliyetin altındamı yazıcak yoksa ehliyet ayrı rapor ayrımı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

"Sol kolunu ve sol bacağını kullanmasına gerek bırakmayacak özel donanımlı otomobil kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli iki nüsha rapor alacaksın
    Biri ile sürücü kursuna yazılıp ehliyet alacaksın (veya zaten bir ehliyetin varsa bunu h sınıfına dönüştürmek için direksiyon sınavına gireceksin). Diğeri ile özel donanımlı otomobil satın alacaksın.

Ve: http://www.engelliler.biz/forum/alim...nik-torna.html

Aracı araç sahibinden başka hiç hiç kimse kullanamaz ve kişi şahsına ait o aracın dışında hiç bir aracı kullanamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yasinatacan Avatarı

Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

h ehliyeti nasıl degiştirmem lazım birde "Sol kolunu ve sol bacağını kullanmasına gerek bırakmayacak özel donanımlı otomobil kullanır raporunu bu ehliyet başvurusu için aldıgımda mı alıcam

Üye
    yasinatacan Avatarı

Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

numune hastanesine gittim ordaki bir görevli kişiyo sordum adam olmaz babanın sol kolu çalışmıyo bu adam araba kullanamaz diye rapor vermem dedi ne yapmam lazım sol kolunun kullanamaması rapor almasına engel mi babm sol kısımdan kısmı felç sol ayak ve kolu çalışmıyo sol aya biraz igi ama kol hiç çalışmıyo adam raporu vermedi birde tersledi bizi

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ordaki görevli kişi derken kim?

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasin kardes ankara hastanesine git!H sınıfı sürücü belgesi içinde tandogan sürücü kursu ile görüşmenni tavsiye ederim !!!

Bülent abi benimde sol kol ampute!56%raporum H sınıfı ehliyetim var peki bende özel tertibatlı arac kullanabilir raporunu alırsam ötv den faydalanabilirmiyim biliyorum bu konuyu cok işledık ama yıne tam olarak anlamış degılım neden dersen cünki hani sag kol ampute faydalanır sol kol amute faydalanamaz konuları vardı !!!bu konuya tam bir açıklık getirelim!yani iş sadece özel tertibatlı araÇ kullanabilir raporu ile bitiyorsa ozaman bizde ötv den faydalanırız yani sol kol veya sol bacak ampute olanlar!!!Cevabın için şimdiden Teşekkürler!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üye
    yasinatacan Avatarı

Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kurulda görevliymiş senin babanın sol kolu çalışmıyo ehliyet alamassın dedi

ben bu raporu alsam bile ötv indirimli araç alamam mı babamın sol kolu hiç çalışmıyor sol ayakta yüzde 50 çalışoyor

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

niye yasal bir şekilde engelli raporu almak için başvurmuyorsunuz da bir şahsın ağzından çıkan lafa bakıyorsunuz? siz rapor müracaatınızı yapın önce. heyete girin. gerekli tetkiklerden geçin. rapor sonucunuzu elinize alın. ki sonuca itiraz hakkınız dahi var. siz hiç bir şey yapmadan gelmiş burda tabiri caizse dedikodu yapıyorsunuz! önce haklarınızın bilincinde olun ve prosedürü işletin.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Oradaki 3. tekil kişiyi boşverip müracaatınızı yapın, boşverin o şahsı muhteremin yorumunu. Bizde raporunuz sonrasında yorum yapalım.

Üye
    yasinatacan Avatarı

Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi abicim raporu veren kuruldaki degerlendirmeyi yapan bu şahıs adam olmaz diyo bu rapor onay için benim önüme gelecek diyor

sol kol ve ayagından kısmı felç olan ehliyet ve ötvsiz araç alan varmı

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İllaki o hastaneden rapor almak zorunda değilsiniz ki, O zaman sağlık bakanlığının yetkili kıldığı bir başka hastaneden alın. Siz müracaat edin, olumlu/olumsuz rapor alın. Ondan sonra başka çarelerini düşünelim.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon