Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tuskilidi Avatarı

Son Giriş
    02.01-2011
    Saat
    23:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar yakın zamanda ÖTV istisnası ile bir araç aldık engelli plaka mevcut
    malumunuz MTVden muaf olması gerekiyor. Aldığımız galeri "biz bu işi hallettik vergi yok" dedi. biz de bu lafın üzerine aracımızı aldık güzel güzel kullanoyruz

ancak bugün tamamen tesadüfen vergi dairesnin sitesinden vergi borcu sorgulama bölümüne girdim ve aracın vergi borcu olduğunu hatta an itibari ile gecikme zammı bile uygulandığını gördüm
    acaba bu sisteme geç girmelerinden kaynaklı bir hata mı yoksa bizim yapmamız gereken bir işlem vardı da biz mi yapmadık ?
    yarın başımız derde girmesin
    birde vergi kaçakcısı diye zaten potansiyel hırsız-kaçakcı-istismarcı muamelesi görüyoruz ötv indiriminden dolayı

acaba son zamanlarda araç alan arkadaşlar bilgi verebilirmi yapılması gerekenler hakkında

teşekkürler

Üye
    NUSAY Avatarı

Gerçek Adı
    nusay
    Son Giriş
    30.05-2017
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadfaşım senin yazını okuduktan sonra bende merak ettim ve baktım bizimde borç görünüyor geçen ay aldık bizde ötv istisnalı otomobil. dediğiniz gibi gecikme zammı bile uygulanmış. ne yapmamız gerekior biri yardım etsin lütfen. biz bu parayı ödemek zorunda bırakılıcaz gibi gelio bana. zaten ne zaman doğru gider ki bu ülkede bu işler .yalan yani 5 yıl sözde vergi yoktu(((

Üye
    öztürkmen Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/Keçiören
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Aracı aldıktan sonra engelli aracı olduğunu dilekçe, ruhsat fotokopisi, rapor ile bildirim yapmanız gerekmekteydi. borç gözükebilir ama bidirimden sonra borç kalkar.

Yasaklı Üye
    hocaoglu Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    13:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi ilk işiniz P.tesi en yakın maliye tescil bölümüne gidip ÖTV indirimli yazınızla müracaat etmek. ettikten sonra silinecektir. Kayseride buna benzer bir özürlü adına 3-4 araba var. maliye takip edemiyor.

Yasaklı Üye
    hocaoglu Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    13:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet sana diyorki ikinci aracı da al sorun olmaz.

Üye
    eren_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar aracın tescil işlemleri bittikten sonra trafik tescilden bir evrak alarak maliyeye bildirmeniz gerekmekteydi siz bu bildirimi yapmadığınız için maliyede aracınız normal vergili araç olarak görünüyor çok büyük bir sorun değil pazartesi malyeye giderek düzeltebilirsiniz bu arada bu ülkenin bir sorunu değil tamamen sizin aynı zamanda sizi az birazda sizi uyarmayan trafik tescil memurunun

Üye
    NUSAY Avatarı

Gerçek Adı
    nusay
    Son Giriş
    30.05-2017
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence tamamen bizi uyarmayanların sorunu . biz hergün araba alım satımı yapmıyoruz herhalde. bilgilendirme yapılmadığı için kızgınız zaten. ki kalkıpta bana kimse başımızdakileri savunmasın ülkem güzel ama içindeki insanları boş işini doğru dürüst yapmayan o kadar çok insan var ki ....neyse

bilgilendiren arkadaşlara teşekkürler ..

Üye
    demir1 Avatarı

Gerçek Adı
    DEMİR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

1 trafik tescil ek:9 formuna gerekli bilgilieri yazmış olmalı ve ayrıca vergi dairesine özürlü bilgileri formu ile birlikte vermiş olmalı.veya işlem nasıl işliyorsa orda trafik bu belgeleri sizinile vergi daiserine de gönderebilir. 2 side mümkün.
    2 borç dönemine bakın size verilen plakanın eski sahibine ait borç gözükebilir.
    3 daha önce engelli otomobili ruhsatı görmedim ama engelli aracı gibi bir ibare yazıyorsa ve raporunuzda %90 üzeri veya özel tertibatlı hale getirilmişse MTV den muafsınız.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aracı mtv yönünden vergi dairesine kaydettirirken özürlü aracı olduğuna dair form doldurmanız gerekiyor.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ İSTİSNASI BİLDİRİM FORMU

Üye
    BELÇİM Avatarı

Gerçek Adı
    Handan
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    05:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben aracı alalı 3 yıl oldu bu durumu bilmeden yatırdık mtv sini.son 1 senedirde yatırmamıştım.geçen ay vergi dairesine gidip mtv den muaf hale getirdik.önceki yatırdığımız paraların dekontlarınıda götürerek paranın 15-20 gün içinde yatırılacağını söylediler.

Üye
    tuskilidi Avatarı

Son Giriş
    02.01-2011
    Saat
    23:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eren_27;

Galerideki arkadaşlar söyleseydi böyle birşey olduğunu illaki gider yaptırırdık bana "gerek yok biz herşeyi halledeceğiz" dediler. Şimdi burada suçlu ben değilimsağolsun o arkadaşlar. kaldı ki ben hiç kontrol bile etmeyip hayatıma devam edebilirdim Allahtan kontrol etmişim. Bugün aradım o insanları "nasıl olur biz yapmıştık vs. vs " dediler sonra ilgilenip en kısa sürede size bilgi vereceğiz dediler

bende bekliyorum o arkadaşlar bu işi yapmak zorunda yapana kadar peşlerindeyim

Yeni araç alan arkadaşlar da kontrol ederlerse iyi olur ileride süpriz ile karşılaşmasınlar

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Üye
    Süleyman KIRAÇ Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    KIRKLARELİ/LÜLEBURGAZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşadım. Aracı trafiğe tescil ettikten sonra maliyeye formu teslim ettim vergiden muaf ve diğer işlemleri tabii onlar yapıyor. 1 yıl sonra muayenesi için borcu yoktur belgesi almaya gittiğimde maliyedeki memur aracınızın yatırılmayan vergi borçları olduğunu söyledi ben de engelli aracıdır dedim ve önce bakmadığı veya bakıp da görmediği formun arka kısmında yazan ibareleri görmediği için bana söylediği eksik bilgi girmişz hemen düzeltiriz dediler ve işlem anında gerçekleşti. tabi burada suçlu herhalde bildirimi yapan değildir diye düşünüyorum.