Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sore Avatarı

Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar ilk önce aranıza yeni katılan birisi olarak hepinize sevgiler.....

Benim bi kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim....

sol el bilekten ampute ve sag göz protez ...h sınıfı ehliyet alabilirmiyim ... hastahanede sorun çıkarmaları durumunda nasıl bir dilekçe ve ekler sunmalıyım....bursada yaşıyorum bursadan bu durumda alan arkadaşlar varsa hangi saglık kuruluşundan aldıgını belirtirse sevinirim.... ve verilmesi durumunda raporda veya ehliyette hangi ibarelerin olması avantajdır veya dezavantajdır....

not: devlet hastahanesi heyet ortobetisti ben vermem ankara trafik hastahanesine başvur (2 yıl önce )... birde özel hastahane doktoru devlet hastahanesine başvur... biz zor duruma düşmeyelim gibi bir cvb geçen gün aldım...

Üye
    yusuftkn1973 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    21.05-2010
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    bursa karacabey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bu durumda ehliter almanız çok zor ben işitme engelliyim işitme cihazınla yüzde seksen duyuyorum tine rapar alamadım sen tabiki h sınıfı diyorsun bunuda alabileceğini sanmıyorum bende bursada yaşıyorum saygılarımla

Üye
    sore Avatarı

Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yusuf arkadaşım pek iç açıcı cvb vermemişsin ama ilgilendigin için tşk ...

başka yardımcı olcak arkadaşlar yokmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Sürücü sağlık şartları yönetmeliği'ne göre ortopedi doktorunun oluru ile H sınıfı sürücü belgesi alabilirsiniz. Sorun yaşamamak açısından devlet hastanesinden rapor almanız en doğrusu olur. Aksi halde rapor alsanız bile emniyette sorun çıkartırlar...

Ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lir-miyim.html
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lir-miyim.html
    http://www.engelliler.biz/forum/alim...nik-torna.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sore Avatarı

Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün iki devlet hastahanesinin heyetine gittim...
    ilkinde doktor muayenesinde h sınıfı ehliyet alamaz ibaresini yazınca ne yazdınız dedim, alamazsın yazdım buna heyet karar vercek hadi çık çık dedi. moralim bozuldu göz muayenesine ve heyete girmeden yırttım kagıtları çıktım ...
    diger devlet hastahanesine gittim orda da 120 tl alıyolarmış heyet kayıttaki insanlara sordum boşuna yatırma para vermezler dediler ordan da çıktım ...

sol el amputasyonunndan dolayı kanat vermiyo doktor bogacaktım bugün zor tutu kendimi tek elle insan bogulur belgesi alacam çıkıcam bigün karşısına..... örnek raporları göstermeme bile fırsat vermedi ....

ne yapmam lazım dostlar....

bir de rapor alan dostlar burada paylaşırsa sevinirim .... burdaki bi kaç verilen örnek hep konya devlet hastahenesinden .... başka yerden alan dostlar yok mu......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Şuradaki özel donanım resimlerinin çıktısını alarak bir ortopedi doktorunun karşısına çıkıp ısrarla teknolojiden bahsetmeyi deneyin: http://www.engelliler.biz/forum/alim...nik-torna.html

9f80507296c7e136fd5057ecbb0d8293 1263840539 - Sol elim ampute, sağ gözüm protez. Ehliyet alabilir miyim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sore Avatarı

Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam dostlar benim hepinizden bir ricam olcak sol eli veya kolu ampute olup H sınıfı ehliyet için aldıgınız raporları buraya eklerseniz ....emsaleri gösterip heyete giricem .....yardımcı olursanız şimdiden teşekürler......

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım h sınıfı ehlıyet var !!!sol kolum ampute!!!nerdensin???hangi şehir,???

Üye
    sore Avatarı

Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bursadayım.....

raporunu buraya ekleyebilirmisin

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet selçuk arkadaşım ehliyetin varmış.peki araç kullanıyormusun?kullanıyorsan ne şekilde?ehliyetineki ibare nedir?(şu şekilde araç kullanabilir diye falan)birazcık açarsan daha çok yardımcı olabilirsin.vereceğin bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ehliyetimde hiç bişi yazmıyor sadece h sınıfı belirtiliyor
    arabam şuan yok ama Allah izin verirse almayı düşünüyorum!özel tertibatlı araç kullanbilir raporu çıkarttırırsam ozaman büyük ihtimal sinyal ve silecek gibi tertibatların sağ tarafa alınması gereğini göstercekler diye düşünüyorum!
    SORE!:H sınıfı ehliyet alabilir raporunu ankara hastanesinden almıştım!!!o raporu sertifikamı aldıgımda ölece diğer evrakllarla ehliyetimi almaya gittiğimde emniyete verdim!!!

Üye
    sore Avatarı

Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün bursa orhangazi devlet hastahanesine h sınıfı ehliyet için başvurdum ....sol el amputasyonu mevcut bende....doktor amputasyonlarda bugüne kadar vermedigini belirti araştırmam lazım bakmam lazım dedi ..bende burda verilen rapor örneklerini gösterdim ...okudu baktı...hep özel tertibatlı araç ibareli raporlar mevcut ...istiyosan öle veririz dedi anlatmaya çalıştım bize göre özel tertibat yok ...vs.....

sol elinden veya kolundan amputasyon olup özel tertibatlı araç ibaresi olmayan.....direksiyondan topuzlu otomatik vitesli araç kulanır ibareli veya otomatik vites araç kulanabilir ibareli rapor lazım cuma günü birdaha gidecem araştırayım cuma günü gel dedi çünkü ...olan raporları sunarsam ikna etmiş olacam lütfen olan arkadaşlar yardımcı olsun ve buraya bi örnegini eklisin lütfennnnnnnnnnnnnn.......

Üye
    sore Avatarı

Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün itibariyle heyetten karar çıktı pazartesi raporumu alıyorum...

karar şu şekil bi problem varmı yokmu söylerseniz sevinirim

H sınıfı ehliyet alabilir, otomatik vitesli direksiyondan topuzlu, sinyal, silecek kontagın diger tarafta olan araçlar kulanabilir
    kurul karayıyla uygun görülmüştür

özel tertibat yazılmadı bu ibareler yeterlimi acaba......

emniyette bi problem çıkar mı
    bir de il devlet hastahanesinden degil de ilçe devlet hastahanesinden aldım raporu.... ildekiler çok ketum hastahanelerdi.. vermeyiz dediler....

Üye
    sore Avatarı

Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birde bu durumda alıcagım ehliyetle otomatik vites tüm araçları kulanabilirmiyim

Üye
    baykay67 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    00:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim sol el ampute sağ göz protez ben ilk önce kursa gittim bana ünüversite hastanesine gitmen gerek dediler gittim heyete girdim ve h sınıfı ehliyet aldım.zonguldakta .bende şu an bursada oturuyorum.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon