Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar.

ben yaklaşık 15 ay önce aort koartasyonu ameliyatı sırasında iskemi gelişmesi nedeniyle T 10 seviyesinde omurilik felci oldum.
    Ötv muafiyetinden yararlanmak için hastaneden % 93 oranında rapor aldım. ayrıca benim yaklaşık 7 yıl önce aldığım B sınıfın ehliyetim var .rapor için hastaneye geçen hafta başvurdum ve heyette doktorlar bana % 93 oranında rapor vereceğiz dediler. ancak daha heyet raporu temize yani resmi yazıya dökülmedi. bu hafta içi yazılacak.
    ÖTV muafiyetinden yararlanmak için bu rapora herhangi bir ibare eklemek gerekli mi? rapor yazılmadan öğrenmek ve varsa böyle bir ibare eklettirmek istiyorum.
    hastaneye gidip gelmek çok zor oluyor çünkü.
    ve bu raporla aldığım aracı sadece ben mi kullanabiliyorum?eşim, babam, kardeşim kullanamaz mı?

ayrıca 7 yıl önce aldığım B sınıfı ehliyeti H sınıfına nasıl çevirebilirim?
    H sınıfı ehliyet alabilmek için hastalığımın üzerinden belli bir süre geçmeli mi?
    ben B sınıfı ehliyetim ile arabayı almak için bayiye gidebilir miyim? yani ehliyet fotokopisi filan istiyorlar mı?

son sorum ben honda civic marka araç almak istiyorum.aracın fiyatına 42.100 tl dediler.bu muafiyet sonucunda araç bana kaça geliyor?

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle heyet raporuna H SINIFI EHLİYET ALABİLİR,ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ KULLANABİLİR ibarelerini mutlaka yazdır daha sonra bir sürücü kursuna gidiyorsun raporunla B sınıfı ehliyetini H sınıfına çevirbilmek için sürücü kursuna kayıt yaptırman şart,sadece direksiyon sınavına girersin H sınıfı ehliyetini alırsın.
    bunlar yerine getirdikten sonra her hangi bir bayiiye gidersin raporunu ve H sınıfı ehliyetini ibraz edersin ÖTV DEN muaf olursun ve aracı %37 ve bayinin indirimleri ile alabilirsin.
    dediğin araç için %37 ötvyi düş fiyattan ve bayileri ara fiyat al...
    geçmiş olsun

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

ok cevabın için tşk ederim. peki aracı benden başka kimler kullanabilir?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Vergi istisnası ile satın alınan aracı araç sahibinden başka hiç kimse kullanamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sasel78 Avatarı

Son Giriş
    08.09-2015
    Saat
    21:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ötv den faydalanmak için hem h ehliyeti alabilir heyet raporu hem de özel tertibatlı araba kullanabilir heyet raporu alman gerek.+ alacağın araba motoru 1.6 lt'yi geçmeyecek.

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

yaw arkadaşlar benim aklım karıştı.arabayı alacağım bayi ile sorun yaşıyorum.bana diyorki eğer % 93 oranında rapor alırsan bu aracı sen kullanamazsın.sadece kan bağı bulunan 3 akraban kullanabilir diyor.benim raporumda h sınıfı ehliyet alabilir ve özel tertibatlı araç kullanabilir yazıyor ama hala bana inat ediyor sen kullanamazsın diye.hatta bu bayinin bu şekilde trafik işlerini yürüten bir elemanı var ve o da diyor sen kullanamazsın diye.ben anlamadım bu işi.lütfen bana yardımcı olurmusunuz?

Üye
    ardaby Avatarı

Gerçek Adı
    adar
    Son Giriş
    27.03-2011
    Saat
    19:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

breezy'ye cevap
    doğru söylüyorlar;%90 üzeri öürlüler kendi araçlarını kullanamazlar,sadece teyin edecekleri 3 kişi kullanabilir,,,

42000/1.37=30.656 tl ye gelir.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayır arkadaşım sen önce ehliyeti hallet sonra da aracını kullanabildiğin özel tertibatı yaptırarak al o bayilerin yasadan haberi yok yalnız bu şekilde aldığın aracı senden başkası kullanamaz

42000/1.37=30.650-bandrol parası+tertibat parası falan

yalnız birkaç bayiden fiyat al indirim iste bazi bayiler zaten bir sürü indirim alıyorsunuz diye tavır yapmıyor mu?çok sinirleniyorum sanki cebinden veriyor