Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    berfinn Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    25.12-2016
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgili faruk34 ben hiç manuel vites araç kullanmadım kurstada biz otomatik vites kullandık.şimdi sana otomatik vites kullanmak ne kadar zor geliyosa banada manuel vites kullanmak okadar zor geliyo. ama inan otomatik vites manuelden daha kullanışlı valla takıyorum d ye başka bişeye dokunmuyorumki.benim işim sadece fren ve gazla.gerisini otomobil hallediyo ben sana derimki otomatik vitesli aracı olan bi arkadaşın varsa dene bu aracı kendi gözünle gör.eğer özel tertibatlı araç kullanabilir raporu alırsan ötv mtv den muaf olursun.benimde hem sağ hem sol ayak bileği paraperezi.felç yani.ama burda önemli olan sağ ayağını kullanamıyor olman sağıda kullanamadığını özellikle belirt zaten muayene ediyolar özel tertibatlı araç almak için alıcaksın bu raporu ancak bu aracı kullanman için h sınıfı ehliyete ihtiyacın var yani ehliyetinide H sınıfıyla değiştirmen gerekecek ozaman.maliyenin verdiği rapor geçmez sanıyorum devlet hastanesinden alıcaksın kurul raporunu.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Kardeşimde otamatik vites audi var, inanırmısınız bu halimle direksiyonuna oturupta hiç denemedim, insanın kendi arabası gibi olmaz, bu yaz sakatlık indirimi için maliyeye rapora başvuracağım, /40 alırsam erken emekli oluyorum.Emekli olursam ikinci işim, h sınıfı ehliyeti almak, surucu kursu sağlık raporu için herhangi bir hastaneye yönlendirir sanırım.Ötv den muaf olursam sıfır otamatik vites araç almayı düşünüyorum.Pejoların fiyatı uygun görünüyor.

Üye
    berfinn Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    25.12-2016
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizde peogeot hastasısınız benim gibi.bende çok seviyorum o aracı 2008 yılında aldıkbiz getz aldım ozaman fiyatlar çok pahalıydı bizim ancak bütçemize en uygun araç ozamanları hyundai idi.ama memnunum ben şu ana kadar bi sorun yaşamadım gayet rahat bi araç ama şu andaki koşullar uygun olsaydı ozamanda.peugeot almayı isterdim.birde alman malı opeller var opel astra yedek parçası pahalı deniyo ama onlarda çok rahat araç.hayırlısı olsun diliyorum sizin için.inşallah hayalinizdeki aracı alırsınız.sevgilerimle.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aslı o1 arkadaşım yeni yasa gereği sol bacaktan özrü olanlar salt otomatik araç kullanır raporu alıyor ve bununla h sınıfı ehliyet ve ötv den muaf araç alabiliyor gerçi bayağı olmuş siz soralı ama eğer bilgi edinmediniz ise durum bu

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

SANIRIM BU KONUYLA İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ VEREBİLİRİM

ben sol ayağımda hareket kısıtlılığı ve kısalık var ve nisan 2010 da özürlü aracı aldım

1- önce devlet hastanesinden %40 üzeri özel tertibatlı arac kullanabilir yazan heyet raporu aldım ama o zaman sol ayak için otomatik vites verilmiyodu daha yeni çıkan kanunda artık otomtik vites araç alabiliyoruz ve herhangi bir oran sınırlaması yok

2-sonra B sınıfı olan ehliyetimi H sınıfıyla değiştirmek için sürücü kursuna kayıt yaptırdım sadece direksiyon sınavına girdim

3- sonra alacak olduğum aracı seçip aldım ve debriyaj üzerine aparat taktırıp sol elimle basacak şekilde yaptırdım

4- sonra aracı muayeneye götürdüm ve bütün evraklarıyla beraber emniyetten plakamı aldım taktım

araç için ötv ve mtv den muafım

YENİ DEĞİŞİKLİĞE GÖRE SOL AYAKTA PROBLEMİ OLAN BİRİSİ ŞUNLARI YAPABİLİR

öncelikle hastaneden otomatik vitesli ve özel donanımlı araç kullanabilir raporu almalı ( sadece otomatik vites yada sadece özel donanımlı diye değil ikisini birden yazdırmaya özen gösterin bence çünkü birini yazarsanız diğerini alamazsınız yada sıkıntı çıkar ) yeni düzenlemede raporda herhangi bi oran sınırlaması yok %10 da olur % 80 de

sonra ehliyet yoksa ehliyeti alın sonra aracı seçin eğer seçtiğiniz araç otomatik vites olursa hiçbir tadilat ve tüv muayenesi gerekmeden direk alınabilir ama normal vites olursa donanım yapılmak zorunda ve muayeneye girmek zorunda

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    96 yılından beri bende B sınıfı ehliyet var.
    2000 yılında sürekli engelli raporu aldım ama bu raporu H sınıfı ehliyet almak ve ÖTV siz araç almak için kullanabileceğime dair kimse yol göstermedi zamanında.Bu sebeple şimdiye kadar aldığım bütün arabalar özel tertibatsız ve ÖTV liydi.
    İşlemlerle tekrar uğraşmak istemediğimden bu aracımı kullanmaya devam ediyorum.
    Elinizde böyle bir fırsat varsa mutlaka kullanın derim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12