Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon
Toplam 98 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    nasibe sol bacak engellilere otomatik vitesli araçlar özel tertibat sayılır ve ötv den direk muaftırlar o memur her kimse insan değilmiş senle uğraşıyor valiliğe şikayet et durduğun hata senle uğraşanla uğraş arkadaşım.....

Renault-Hizmetler-Engelliler için bu link renault araçların ana sayfası buraya bir gözat arkadaşım ....

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaab Nesibe hanım hayır kimse kullanamaz çünkü sizin araç ruhsatında araç sahibinden başka bir kişi kullanamaz yazısı olacaktır. büyük cezası vardır bilginiz olsun.

"Trafik denetimleri sırasında özel tertibatlı bir araçla ( otomatik vitesliler hariç) karşılaşılması durumunda, aracı kullanan kişinin özel tertibata uygun h sınıfı sürücü belgesi bulunup bulunmadığı kontrol edilecek ve uygun sürücü belgesi olmadığı anlaşılan sürücüler hakkında karayolları trafik kanununun 39/1-a maddesi gereğince yasal işlem yapılacaktır [Sürücü belgesi sınıfına göre sürmeye yetkili oldukları araçlar dışındaki araçları sürmek / 290 TL].

%90 ve üzeri engeli olanlar için 3. dereceye kadar yakınları kullanabilir h ehliyeti olanların aracını kimse kullanamaz

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hakko.0101;
    iide arkadaşım benm otomatik vitesli aracom sadece otomatik vitesli araç olarak görüyor aracımda otomatik vites yokki herkezin şimdi herkez otomatik vites alıyo zaten sadece sol bacak engellilelerin yaralanabildiği otomatik vitesli araçlar için bir sınıflandrma yapılmaması gerektiğini düşüyorum ben

Bio;
    teşekkür ederim yeniden bi rapor alıyım insanlarla keyif için uğraşan o şahısların keyfini iyice kaçırmazsam nasibe değil gerekli yerlere şikayette bulunucam.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Kolay gelsin arkadaşım ama yasaları bilmeyenlerle bilen arasındaki farkı göster onlara senden sonra kimseye kıllık yapamasınlar aldıkları parayı hak etsinlersıkma canınıda iyi olacaktır mutlaka tabi mücadele edersen....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Otomatik vitesli aracını herkes kullanabilir. Bu konuda hiç bir kısıtlama yok.
    Bu eskiden emniyet genel müdürlüğünün bir yazsına istinaden yapılıyordu: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...abilirmis.html
    Artık yönetmelikle güvence altına alınmış durumda: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...al-edildi.html

Sol bacağından sakatlığı olanların otomatik vitesli araç kullanacaklarına dair her şey ortadayken, raporunda otomatik vites ibaresi varken, hala ayak direyen bir memur varsa, bence şikayet edilmeyi hak ediyor!..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bio;

canımı sıkmamam mümkün değil 1 haftadır gezmedişğimz yer kalmadı babamda beimle dolaşıyo ve çok sitrese giriyo sinirleniyo üzülüyo hasta ve yaşlı zaten onu bu durmda perişan ettikleri için nefret ediyorum onlardan.

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ruhsatta aracı sahibinden başkası kullanamaz ibaresi varmı Nesibe yoksa sorun yok ozamn.yazıyorsa tarafik çevirme yaptığı zaman sorun olur sanırım. allah kolaylık versin insan kafayı yiyecek engellerden hayat engel olmuş diyecek bişe yok kalmamış (

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hakko.0101;

hayır ruhsatımda kendisinden başka kimse kullanamaz diye bir ibare koymamışlar ama kırmızı bir damga olmuyomuydu ruhsatlarda bende hiç öyle bir damga yok

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yoksa iyi ozaman rahat olur bu konuda ailenin kullanmasına mani olmaz .doktor ile trafiğin yaptığı rezillik resmen ya doktorla polisi karşı karşıya getireceksin resmen çözün diyeceksin olayı ikiside birbirine bakmaktan başka bişe yapamaz

Üye
    mehmet30 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

mrhba arkadaslar h sınıfı ehliyet aldım raporda zaten hepsi belirtiyor h sınıfı ehliyet alabılır, ozel tertibatlı arac kullanabılır ve otomatık vites ibaresi hepside EVET yazıyor.. arabayı 3 ay kadar once aldım zorluklar cıkıyor bendede cıktı ama inanın cogu bılgısızlıkten kaynaklanıyor. emniyet bana ozel plaka alacam diye mesai bitimine 4 saat varken internet agır yarın gel dedi sırf onun yuzunden kavga bile ettim. sonra aynı gun yaptı işini. yani hakkını aramadınmı herkes kendi kafasına gore hareket ediyor. işi siyasete cekmek gibi amacım yok ama seçim zamanında engellilere pozitif ayrımcılık diyenler haklı !!!! oyle bir ayrımcılık varki basına gelen bilir. Nasibe hanım resmi olarak işlemler bitmiş galiba onun için memur bey ne derse desin birsey yapamaz. eksiğin yokken ve hatan yoksa keyfıne gore hareket edemez. BU SİTE IYIKI VAR ALLAH EMEĞİ GECEN HERKESTEN RAZI OLSUN ve HERKESİN BAYRAMI MUBAREK OLSUN.

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

herşey bittide doktorlar rapor yazmıyo ya ben nasıl halledicem bu h rapor işini çıldırmak üzereyim

Üye
    haker Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dilekçeyle sağlık raporu almak için hastaneye başvur. Dilekçende sol Ayak Polio sekeli isen sol ayak için diyorum; dilekçende "H ehliyeti ile otomatik araç kullanır." ibaresini ekle. Hastane başhekimliğine başvur. Örn. ...... Başhekimliğine
    Özür durumuma göre H ehliyeti ile otomatik araç kullanır. ibareli sağlık kurulu raporunun tarafıma verilmesini istiyorum. gereğini bilgilerinize arz ederim. Saygılarımla. gibi. dilekçenizde fazladan rapor isterseniz belirtin ve sağlık kurulundan sol ayağınızdan dolayı alacağınız raporda h ehliyeti ile otomatik araç kullanır ibaresi var ise raporunuzla maliye ve araç alımı yapacağınız yerlerle irtibat kurarak ötv. siz araç alımına başvurabilirsiniz. kdv.siz alım için Bülent Beyin yazılarını takip ediniz. şimdiden kolay gelsin...

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Sanırım Ankara Numune hastanesinden bahsettiniz..
    Orada dosya açtırdığınız odada mevzuata hakim kendisi de engelli olan bi abimiz var. Adını hatırlamıyorum ama gerçekten bu konularda size yardımcı olacağını düşünüyorum. Ben o hastaneden 1 ay arayla iki kez rapor çıkarttım sizin raporunuza ek yapılarak halledilir diye umuyorum O abiyi görürseniz yardımcı olacaktır.

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

mac72;

keşke bide adını çalıştığı birimi görevini yazsaydın

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sağlık kurulunun olduğu yerde dosya açtırdığın bölüm var ..Sağlık kuruluyla
    içerden bağlantısı var aynı zamanda zaten o amca da o bölümde duruyor..: ) nokta atışı olduğu odayı söylüyorum işte..adına gelince heh Satılmış tı

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon