Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    özel donanımlı arac kullanmak için rapor almamız gerekiyormuş bu raporu alan arkadaslar varmı kaç günde rapor çıkıyor.
    benim engelim i belirten raporum eski yeni rapor isterlermi acaba bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim pazartesi rapor için başvuru yapmayı düşünüyorum. teşşeekkür...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Hastanedeki yoğunluğa ve sizin şansınıza bağlı... Bir günde alırsınız.
    Tabii ki yeni rapor isterler. Ve raporda özel donanımlı otomobil kullanıp kullanamayacağınıza dair değerlendirme olmalı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

yeni rapor isterlerse %40 olan raporumun oranının düşme riskide var sanırım iki koltuk deynegile yürüye bilen ve bacaklarında şekil bozuklukları olan gögüs kafesinde skolyozu olan boy problemi olan birine yani bana %40 dan aşşagı bi oranda rapor gelebilme ihtimali varmıdır sizce sayın oturanboğa.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

slm benimde kafam çok karışık sizlerden yardım almak istiyorum.
    raporumda özel tertibatlı arac kullanır h sınıfı ehlıyet alır yazıyor.
    sıfır arac almayı planlıyorum bayı ye gıttım gorustum ve onlar bana sıfır otomatık vıtes bı arac alabılecegımı soyluyor benim de otomatik vitesli araca güçüm yetmiyor.
    her iki bacaktanda engelliyim ama güç kaybı falan yok sadece her ıkı tıbıada anatomik bozukluklar var yanı normal bi aracı rahatlıkla kullanıyorum ama bu adamlar bana otomatik satmak ıstıyor normal manuel bi aracla otomatıgın arasında 6-7 binlira oynuyor arkadaslar.
    nasıl bir yol izlemeliyim degerli fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden tesekkur ederım.

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

arkadaşım benim bildiğim özel tertibatlı araç kullanır yazıyorsa ehliyetinde otomatik kullanamıyorsun sadece manuel olması şart.
    ben de raporda özel tertibatlı yazdırdım bilmeden gittiğim kursta emekli trafikçi çalışıyordu o beni uyardı sen sadecce bu raporla manuel araç kullanırsın otomatik kullanamazsın ehliyet yetkini aşar ve sana yasal işlem yaparlar dedi bende trafik buroya baş vurmadan raporumu düzelttirdim<özel tertibatlı ve otomatik vites kullanır yazdırdım>keza ben manuel kullanamıyorum gaz,firen,debriyaj çok karışık oluyor benim için ve şimdi ehliyetimde otomatik viter araç kullanır yazıyor ve manuel araç kullanmam yasak bu ehliyetle.
    sen ehliyetinde özel tertibatrlı araç kullanır yazıyorsa manuel araç alırsın bu bayiyi alakadar etmez bence ama ben sana otomatik vites aracı tavsiye ederim çok rahat edersin ve rapora baş vururken doktoruna söyle özel tertibatlı veya otomatik vitesli araç kullana bilirim ibaresini yazarmısın diye bu arada doktoru kafalamak sana kalıyor gazan mübarek olsun şimdiden

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

hocam yorumun için tesekkur ederim. benim demek istedigim şuydu aslında. her iki bacaktanda engelli bir kişiye nasıl bir tertibat yapılıyor yanii manuel arac verıp gaz fren debriajı uste mi alıyolar yoksa sen iki bacagındanda engellisin o yuzden senin otomatik vites bi arac alıp gazı ve freni yukarıya aldırman mı gerekio dicekler bunu merak ediyorum cunku manuel alırsam gaz fren debriaj 3de ustte olacak bunu nasıl ögrenebilirim cok merak ediyorum. tekrar tesekkurler arkadasım...

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

sana manuel arak kullandırmazlar bence sana otomatik vites araç gider onun gazını ve firenini aparatla uzatırlar direksiyonun yanlarına(sağ,sol taraflarına) buda özel donanıma girer bu şekilde araç kullana bilirsin öbür türlü gaz,firen,debriyaj sana uymaz aynı anda üç aksamı konturol edemezsin direksiyon boşta kalır ama otomatik araçta bir elinle direksiyonu öbür elinle gazı yada fireni konturol ede bilirsin bence otomatik sana daha uygun saygılar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Her iki bacak da kullanılamadığında, gaz ve fren elle kumanda edilmek zorunda malum. Buna bir de vites eklenmesi hem sürüşü çok çok riskli hale getirir hem de yorucu olur. Onun için, mantıken de otomatik vitesli araç olması lazım.

Gaz-fren elle kumanda için billdiğim iki seçenek var:

engelli gaz sistemi ks ford montaj - Özel donanımlı araç kullanmak için rapor nasıl ve ne kadar zamanda alınıyor? Handbedienung Audi.komprimiert - Özel donanımlı araç kullanmak için rapor nasıl ve ne kadar zamanda alınıyor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

selam arkadaslar yine ben

raporumda ki ibare söyle özel tertibatlı arac kullanabilir H sınıfı ehliyet alır yazıyor.

ötv indirimli arac alıyorum ankara seat ataplaza daki satış temsilcisi söyle demişti sizin otomatik vites araca tertibat taktırmanız gerekiyor demişti şimdi dün de gittim ankara hasköyde ki akpak hyundai bayine ordaki arkadas da baktı rapora ve otomatik veya manuel fark etmez sadece tertibat yeterli olacaktır dedi ve ben manuel 2011 accent era da karar verdim.

kafama takılan şu arkadaslar yarın birgün trafikte sorun yaşarmıyım trafik memurları tertibatı kabul etmeme gibi bi sorun çıkara bilirlermi bunu çok merak ediyorum lütfen bilgilerinizi benle paylaşın yarın saat 9 da vekalet verecegim aracı almak için yanlış bişey yapmak istemiyorum saygılarımla.

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

-Aldığınız heyet raporunda "otomatik vites" zorunluluğu olsa , firma ona göre düzenleme yapardı ve otomatik önerirdi.

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

arkadaşım benim bildiğim özel tertibatlı araç kullanır ibaresi varsa otomatik vites araç kullanamazsın sern sadece manuel araç kullanırsın banada aynı olay oldu raporumu otomatik vitesli araç kullanır olarak değiştirdim ehliyette otomatik vites araç kullanır yazıyor beni ikaz eden kişide emekli trafik polisi kursta direksiyon dersi veriyordu garanti olsun diye emniyete de sordum onlarda aynısini söyledi.

ayrıca paran yetiyorsa 2011 accent blue tavsiye ederim çok hoş(not blue çıkmadan önce hyundai yi sevmezdim)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

manuel araca özel tertibat taktırmak kolay değil. Otomatik vites olması çok daha avantaj sağlar. Ben olsam otomatik vitesi tercih ederim...

Ama evet, özel donanım olduktan sonra aracın manuel ya da otomatik olmasının vergi mevzuatı açısından bir farkı yok.

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    uygun fiata yapan varmı tanıdığınız arkadaşlar. birde benim raporum % 98 ben daha sonra tertibat taktırabilirmiyim acaba. ilk önce kardeşim ve eşim kullanacak diye alsam olurmu.