Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hikos Avatarı

Son Giriş
    16.03-2013
    Saat
    19:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgili sıla;henüz birkaç gün önce akülü sandalye alabilmek için dörtyol devlet hastanesinde heyete girdim.ortopedist olmadığı için yerine genel cerrahi uzmanı girmiş.benim de iki ayağım ve bir kolum yok.heyete girmeden önce eksik organlarımın filmini aldılar.heyete girdiğimde bu doktor filmlerde hangi organımın nereden olmadığı çok açık belli olmasına rağmen "bacaklarını aç,kolunu aç "diyerek adeta beni teşhire zorladı.kurul salonunda doktorların ötesinde memurlar ve açık kapıdan içeriye bakan onlarca göz var.adam "aç"diyor, ben açmıyorum.tavrıyla beni aşağılıyor.sonunda açtım ve çok manidar bir şekilde kendisine gösterdim.ama ertesi günde "genel yayın koordinatörlüğü"yaptığım yerel gazetede yaptığı çirkin davranışı afişe ettim.bunun gibileri doktor olmamalı.ancak yaşamın da çirkin bir gerçeği bunun gibiler.hiç üzülme,arkadaşlarımızın da dediği gibi bir başka hastaneden raporunu al.bununla birlikte burada yazdığın gibi yerel basınada bunu yaz.lütfen üzülme,incilerini boş yere dökme canım kardeşim.ayakta kalman ve direnmen senin başarındır.sevgiler

Üye
    dilek deniz Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili sıla biliyorsun ki el freni, vites, sağ sol sinyaller anahtar,sağ elle çalıştırdığmız şeyler sen bunları yapabiliyor musun?

araba kullanmak bir mesuliyet., başta kendi canın olmak üzere. sonuçta trafiğe çıkacaksın. direksiyon kontrolü çok önemli.

alay etme konusunda çok üzüldüm buna hakları yok asla.

Üye
    _sila_ Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    18.08-2010
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    g.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hikos;
    aman allahım bu nasıl insanlık çok üzüldüm başından geçen olaya arkadaşım bizler onların inadına mutlu olalım ben öyleyimdir.kişiliksiz bir insanmış gerçektende ben bir karıncayı incitmekten korkarken bunlar nasıl insanlar bu kişilikte insanlara insan demekten utanıyorum bizlere gülen inşallah bizden beter olur.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sıla eğer rapru ordan alamazsan bu tarafa yolun düşerse beklerim mutlaka elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım . . Ama şöyle bi durum var raporu nerden aldıysan ehliyetinide ordan almak zorundasın yani Gaziantep'ten aldığın raporla Adana'da sürücü kursuna kayıt olamazsın . .

Üye
    derttücarı Avatarı

Son Giriş
    09.11-2012
    Saat
    10:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgılı denız dilek sılaya yazdıgın cevap ta demıssınkı sag elınle el firenı kontak anahtarını sınyallerı falan kullanabııyormusun 1. sınyaller sagda degıl soldadır kontak ve fırenıne gelınce kontagı sol elınle çevırırsın el fırenınıde solla ındırırsın onlar okadar önemlı degıl can kaybına neden olacak unsurlar degıl zaten sol tarafı engellıye degıl sag tarafı engellıye verıyorlar h sınıfı ehlıyetı sıla sana gelınce kardesım gıt ozel hastanelerden al raporu ben özelden aldım ehlıyet raporunu

Üye
    _duru_ Avatarı

Son Giriş
    05.06-2010
    Saat
    19:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili dilek bende 99 depreminde sağ kol sağ bacağımı kaybettim.Ve otomatik vites arabayı çok rahat kullanıyorum direksiyonda tokmak olduktan sonra hiç sorun olmuyo ve şoförlüğümede çok güvenirim ama buna rağmen banada ehliyet için sorun çıkarıyorlar insanların işlerini zorlaştırmaktan ne zevk alırlar anlamış değilim.

Üye
    dilek deniz Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah alabilirsiniz

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Bu kadar saygısızlık olmaz. Cahillik bu kadar da ortaya dökülmez. Yabancı ülkelerde nasıl ehliyet verilmiyormuş engellilere? İnternetten bir araştırsınlar eğer interneti kullanabiliyorlarsa. Baksınlar bakalım hangi engelliler nasıl araç kullanabiliyorlarmış. 2 kolunu bile kullanmayan sürücü görmüştüm internette. İyi sallamış bu doktor. O doktora "peki siz benim aracıma binmeyecekseniz ben size neye bakarak güvenip de muayane olayım" demek gerekirdi. Bu kadar düşüncesizlik olmaz. Bana yapılsa bu davranış herhalde sakin kalamazdım.

Keşke doktora ve etrafında duruma gülüp karışmayanlara sorsaydınız: "Bu kanaatininzi yazıya döküp imzalar mısınız?" diye. Bakalım sonra ne yaparlardı?

Bu arada ben de sağ kolum olmasına rağmen kullanamıyorum ve ehliyet aldım. Gerçi sonradan sorun çıktı ben de uğraştım ama sonunda raporumu aldım. Gerçi araç alabilmiş değilim ya yine de raporu alabildim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Sıla, yukarıda yazdığım dilekçeyle BİMER'e başvuru yaptın mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    berfinn Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    25.12-2016
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili sıla.Yazmış olduklarına gerçekten üzüldüm.Doktorluk çok kutsal ve zor bi meslek zaman zaman bu meslek gurubundada yaptığı işi sevmeyen kişilikler olabiliyor.Ne olursa olsun bizler hakkımızı savunmalıyız.Dilek arkadaşımızın dediği gibi araç kullanmak çok büyük mesuluyet eğer sen kendime güveniyorum diyosan yılmayacaksın başaracağına
    inanıyorum hak verilmez alınır.

Üye
    copycon Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    11:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bir kazada sağ kolumu dirsek ustunden kaybettim. Öncelikle sunu soylim henuz 3 yıl oldu fakat ; sadece basit donamımlarla hayatım eskisi gibi devam ediyor bilgisayarım laptop oldu oldukca hızlı yazıyor ve kullanıyorum ve programlanabilir tuşlu bir mausla aynı anda 6 tusa basabiliyoruz
    henuz pek bir bilgim yok ama araclardada boyle mutlaka boyle kolaylıklar yapılabilir diye dusunuyorum..Çok iyi arac da kullanabilecegime inanıyorum ayrıca .
    Aynı sekilde 5 ay once ehliyet için niyetlenmiştim. İlk once kursla goruştum sağ kol meselesi için kurs emniyetle goruştuler onay aldılar. Ardından anlasmalı ozel saglık hastanesine gonderdi doktorun kapısından girdim kolumun olmadığı farketti daha ben h sınıfı demiştim ki olmaz ALAAMAZZZZZZZZZSINN
    boyle bir adama diyecek hiç bir sey yok derhal sırtımı dondum kapısını acık bırakıp gittim.

Doğruca devlet hastanesine beni sevk ve kontrol eden doktora durumu ehliyet almak istediğimi raporda otomatık vites topuzlu direksiyon olmak uzere özel tertibatlı arac kullanması uygundur seklinde yazması gerektiğini soyledim ve raporu aldım
    ilk seferde sınavlardan gecerek H ehliyetimi yeni alım ben de.

İtiraf etmiliyim o doktor gercekten Azarlar ses tonu bagırması bir kalemde silip de atması hali nedeniyle ;durumu izah etmesine fırsat tanımadım cıktım ama halen neden geri donup haddini vermedim seklinde dusunuyorum. Ama gecenlerde onu devlet hastanesinde tekrar gordum
    sordu : alaylıca naptın ehliyeti aldın mı ?

altın semer de fayda etmez ki uzulmeye degmez kaile bile alınmamalı bu insanlar....

Üye
    berfinn Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    25.12-2016
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm copycon.öncelikle geçmiş olsun aynen benimde bşıma geldi ehliyet konusunda müracat ettiğimde dr.yaa ne ypcn sen ehliyeti buşver uğraşma dedi bana.3yıl falan oldu ehliyeti alalı hemde çok zor şartlarda aldım bidefa kurs taa 3.kattaydı biçok engelli arkadaşımız malesef merdivenleri çıkamadığundan dolayı derslere katılamadı 10 engelli kursiyerden sadece 3 engelli arkadaşımız sınavı kazanabildi.Yılmayacağım dedim bu merdivenleri oturarak bile olsa çıkacam ben dedim en sonunda kazandım.hemde ilk sınavda kazandım.en azından sizin ayaklar sağlam.biz elle gazı freni idare ediyoruz uzun yola gidersem dirseğim koğuyo ağrıdan bende tek elle kullanıyorum aracı ayaklar bişeye yaramadığından.şaşkın şaşkın bakıyolar beni dışarda değnekle yürürken görenler acaba bu aracı nasıl kullanıyor diye.özğürlük çok güzel bişey ama başarmak çok daha güzel ben gerçekten yürekten isteyen bir insanın başaramayacağı iş olduğunu düşünmüyorum.yeterki azmimiz kaybolmasın.bir işi başarabilmek için her yolu denerim kapıdan atsalar bacadan girerim gene başaşrırım yılmak yok arkadaşlar.hepinize sevgilerimi gönderiyorum Bartından.

Üye
    niyazi03 Avatarı

Gerçek Adı
    Niyazi
    Son Giriş
    13.09-2012
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar / Başmakçı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Sıla.Öncelikle çok geçmiş olsun.Ben de özel hastaneden rapor almanı tavsiye ederim.

Üye
    DELİ YÜREK Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sevgili sila lanet olsunki seni çok iyi anlıyorum bu insanlardan çok var malesef hayatımızın degişik dönemlerinde bunlarla muhatap olmak zorunda kalıyoruz ama sana şunu kesin söylim bugün geldiğim noktada bunun gibi adamların etkisi büyüktür bu insanlık dışı tavırları beni hayata karşı ateşlemiştir hep ve daha beter hırs yapmışımdır
    sakın üzülme bu engeller aşılır hepimiz yaşadık ve yaşıyoruz sakın pes deme sonunda göreceksinki ısrarın karşısında engeller bir bir ortadan kaybolacaktır damlanın kayadaki izinin neden kaynaklandıgını biliyosun şiddeti degil ısrarı devamlılıgıdır yazılarını takip edeceğim güzel haberlerini alacagımdan adım gibi eminim sevgiyle kal

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12