Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    slymanbozo Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman
    Son Giriş
    28.06-2013
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim h ehliyetim var. otomatik vitesli araba yazıyor. otomatik vites araba değil de düz araba kullansam bir polis çevirmesi fln oldugunda ceza yer miyim.
    otomatik vites arabaların hepsini kullanabilir miyim.

biliglendiriseniz sevnirim iyi günler

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

benim sol el parmaklar yok normal ehliyet war B-A2 kavrama yetenğine sahibim doktor raporu ile verdıler. çevirmede olmadı ıns olmazda

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Otomatik vitesli araç şerhi varsa, otomatik vitesli araç dışında bir araç kullanmanız yasal olmaz. Tabii ki olası bir kontrolde ya da hukuki durumda suçlu olursunuz.
    Eğer raporunuz şuradaki şartlara uygun olarak alınmış ve o şekilde tescil edilmişse, tabii ki otomatik vitese sahip tüm araçları kullanabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...nilabilir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    slymanbozo Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman
    Son Giriş
    28.06-2013
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çook sağolun tşk

Üye
    biri Avatarı

Son Giriş
    16.02-2011
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben iki aykta parapleji olan baston yardımıyla yürüyen bir engelliyim
    20 senelik şöförüm 10 sene düz vites 8 sene otamatik vites ve şimdi de 2 senedir otomatik vitesli arabama el aparatı taktırdım öyle rahatımki.
    demekki çok hatalı şeyler yapmışım kesinlikle ben düz vites kullanabilirim! bana sadece otamatik vites yeterli gibi düşünmeyin sadece ve sadece ensağlıklı ve en rahat hareket edebileceğiniz aparatı taktırın
    geçmişte yıllarca bir kursta engelli direksiyon hocalığı yaptım öyle arkadaşlarla karşılaştımki çok üzücü. bazıları benden daha engelli olmasına rağmen aparatsız olmazmı ,ben kullanabilirim, aparat kötü görünüyor gibi düşünenlerle karşılaştım çok yanlış
    tavsiyem araba kullanırken başta en sağlıklı kullanmanın ve araca en iyi nasıl hakim olabilirim düşüncesiyle hareket etmenizi öneririm

benim ve birçok engelli arkadaşımızın engelli kalma sebebi yanlış araç kullanmadır
    direksiyon başına geçtiğimizde hepimiz bir trafik canavarı adayıyız yanlış dikatsiz , araç kullanmak tabi ki sadece engellilerin sorunu değildir bu kurallara herkez dikkat etmelidir
    hele ki biz engelliler 10 kat daha dikkat etmeliyiz.
    forumdaki bir çok arkadaş;benim ruhsatta şöyle yazıyor ben, şöyle kullansam kanuna aykırımı?tarzında soruyor benim onlara tavsiyem :arkadaşım sen engeline göre en sağlıklı doğru ve uygunn aracı kullan korkma o kanuna da uygundur kanunun amacı o zaten
    eğer kanunlarda eksiklikler varsa da onları da düzeltecek olan bizleriz