Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba, bende bişey öğrenmek istiyorum.
    Eşimin üzerine araç aldık.
    Ruhsatta "sadece kendisi kullanabilir" ibaresi var.
    Ancak ben eşi olarak ve aynı tertibatta olan araç kullanabilir durumda olarak aracı kullanamazmıyım?

Benim bildiğim kadarıyla eşler aynı araç tertibatına gereksinim duyuyorsa aracı ortak kullanabiliyorlar. Bunu ruhsata işletmemiz gerekir yoksa sorun olur diye düşünüyorum
    ve bunu trafikte yazdırabilirmiyim bunu bilen/yaptıran varsa bana kesin ve doğru bir bilgi verebilirmi lütfen

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Araç kimin adına ruhsat edilmişse aracı sadece o kullanabilir.Acil durumlar hariç.

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Hem engelliyseniz hem de araba alabiliyorsanız vardır sizde daha fazla para. 1 tane daha araba alıverin canım ne olacak. Evinizin önünde dursun hava atarsınız

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Kederli şaka yaptığını söyle, değilse dicek bikaç lafım olur sana.. ben bu zihniyetteki memurlar yüzünde 2022 maaşımı alamıyorum, neymiş arabam varsa bu maaşı almaya ihtiyacım yokmuşş..

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kederli okadar komiksinki sana gülemiyorum bile.

Raman oturanboğanın mesajında böyle birşey var bu bize uygun olmuyor mu?

Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartlan İle Muayenelerine Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince, engelli kişinin eş veya çocukları için heyet raporu aldırılması Engelli kişiye ait aracı kullanacak olan eş veya çocukların heyet raporunda belirtilen özür durumunun, araçta bulunan özel tertibata uygun olduğunun muayene istasyonunca tespit edilmesi. Aracın tescil bölgesinin diğer bilgiler bölümüne "(H) sınıfı sürücü belgesine sahip eşi/oğlu/kızı tarafından kullanılabilir" şerhinin düşülmesi
    Yukarıda belirtilen şartların mevcudiyeti halinde engelli kişiye ait özel tertibatlı bir aracın, eş ve/veya çocukları tarafından kullanılabileceği değerlendirilmektedir

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...html#post89633

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Dikkat ederseniz yukarda yazdım.Eğer şerh varsa ve şerhin işlenmesi şartıyla kullanabilirsiniz.Yoksa kesinlikle kullanamazsınız.

Üye
    dipteyim Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    12

Kederli hem internette zaman geçirip hem kederli olabiliyorsan, hem de sinir bozucu yorumlar yapabiliyorsan epey boş zamanın var sanırım. Şu ülkede araç almanın artık ihtiyaç görülmesi lâzım, lüks değil. Arabası olanlar hangi şartlarla alıyorlar, biraz bunu düşün veya araştır. Oturduğun yerden konuşması kolay.

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle gülcan tebrik ederim avatar resminden gördüğüm kadarıyla evlenmişsin... Allah bi yastıkta kocaltsın... ikincisi bildiğim kadarıyla aynı engel gurubuna sahip eşler ruhsata; eşler şu kişide bu aracı kullanbilir diye işleterek (1. derece yakın şeklinde) hem sen hemde eşin aynı aracı kullanabilirsin...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Evet Gülcan, yukarıdaki şekilde ibare işletilecek ruhsata ve araç kullanmak için aynı donanıma ihtiyaç duyan eşler/çocuklar aynı aracı kullanabilecek.

Ayrıca sürücü belgesi ve araç tecrübelerinizi şuraya yazarsan çok sevinirim: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...mumkun-mu.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    jonjon;
    Tabii ki şaka yaptım. Hay Allah yoksa ciddi olduğumu mu sandınız. Bu sistemin bakış açısı. Ona vurgu yapmak istemiştim.