Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ALİ DOĞAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ben ali doğan mersinde yaşıyorum

sakatlığım ortapedik polio sekeli sağ bacak % 50

sürücü belgemvar ( h ) sınıfı mersinden aldım.hikmet sürücü kursundan 2001 yılında aldım.

çok şükür bir araç alabildim aracım 2007 model 4 ay oldu alallı skoda fabia ambiante modeli yurt içinden aldım ötv ve mtv yararlandım raporda bayagı bir sorun yaşadımı söyleye biilirim mücadele ettim ve sonucunu gördüm malesef param çok gitti.

Aracımdan memnunum bana göre yeterli bir araç herkese tavsiye ederim .wosvagen gurbu aldıgı için skodayı motorundan tutun herseyleri aynı gözel bir araç yeni araç alsam nasibimde varsa jip alırım ama ne yazıkki 1600 cc nin üstünde araç alabilirsek çok iyi olacak....saygılarımla

Üye
    sevgiyle-100 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    OSMANİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar
    şuan aksarayda yaşıyorum aslen tasusluyum ama uzun yıllar osmaniyede kaldım .memurum.ne ehliyetim nar nede arabam.bundan iki ay önce ehliyet alayım dedim aksaray devlet hastanesinde sorun çıkardılar iki ayakta poli sekeli.neymiş efendim benim sol kolumda zayıflık varmış bende herkesin sol kolunun zayıf olduğunu hatta bir kolu olmayanların bile ehliyet alıp araba kullandğını söyledim.kavga ettik en son bana araba kullanamaz raporu verin dedim eşimin üzerine alayım dedim onuda kabul etmediler.en son ankara numuneye sevk yazdılar bende raporu almadım.kısmet olursa ehliyeti ya tarsus yada osmaniyeden alacam.araba konusunda fazla bir fikrim yok ama eğer bulabilirsem 20 000 ytl civarında sıfır bir araba almayı düşünüyorum fazla fikrim yok olmasza ikinci el.tavsiyelerinizi bekliyorum
    anlıyacağınız ne ehliyet var nede araba
    sevgiyle kalın..

Üye
    ulfi Avatarı

Gerçek Adı
    ULVİ
    Son Giriş
    04.05-2015
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar bende burdurluyum ne ehliyet alacak sürücü kursu nede araba var hııııı :mrgreen: sürücü kursuna gidiyorum araba bul getir diyorlar bende belki kaybeden olurda ehliyet alırım diye bekliyorum SAYGILAR

Üye
    TAMER Avatarı

Gerçek Adı
    Tamer
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eskişehirliyim ehliytemi 1994 yılında e sınıfı olarak şırnak cizre ilçesinden aldım saktlandıktan sonra eskişehirde h sınıfına çevirdim vw polo tdi araç aldım.dizel oldugu için yakıt yönünden çok iyi. Hsınıfına çevirirken polis abilerin kanunları deyişik yormasından dolayı biraz ugraştım...

Üye
    botanical Avatarı

Son Giriş
    09.08-2015
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Samsun'da yaşıyorum, 1 yaşında çocuk felci oldum. Bunun sonucu sağ ayak sakat işte tek koltuk değneğiyle yürüyebiliyorum.

Sürücü belgem 2000 yılından beri var. Adana Erkan Sürücü Kursundan aldım. Belgeyi alırken herhangi bir sorunla karşılşmadım.

En kötüsüde bu işte maalesef hala arabam yok. Biraz tutumlu olsam olacakta, huy işte can çıkmayınca çıkmıyor. Yalnız son zamanlarda araba edinme duygum çok şiddetli. Umarım fazla uzun sürmez. Model olarakta bikaçtane var kafamda bakalım :roll:

Üye
    gırnap Avatarı

Son Giriş
    29.05-2012
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu bahsettiğiniz indirim oranlaı tam olarak nekadar.bu konuda pratikte bu denemiş bi arkadaş varsa nekadarlık bi arabada hangi indirimlerden nekadar yaralandığını yazabilirmi.birde görme özürlü biri ailesinden birisi adına yurt dışından araba albiliyormu.

Üye
    lotus Avatarı

Son Giriş
    01.06-2012
    Saat
    18:36
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar beni niğde devlet hastanesinden 2002 yılında ankara numune hast sevk ettiler. ben tabi ki oranın zor oldugunu bildigim için biraz zamana bıraktım ve tekrar 2003 yılında niğde devlet hastanesinden hiç araç süremez raporu aldım. şerefsiz bir dokdor bozmasından (kesinlikle hak ediyor) ve bir önceki raporla ben ankara'ya gittim ve tam bir hafta koşturdum. vallhi pzt girdim cuma saat 3 te işlerim bitti. bitti, ama ben 2 sene ayak baldırlarımın agrısından hatta ben bu rahatsızlık kalıtsal oldu diyordum ama ALLAH a şükür atlattık.
    hastaneye varmadan normal vatandaş gibi 5,10 kilometre yürüye bilen hatta bir gün antalyada parasızlık yüzünden çevre yolundan konya altına kadar 20 kilometre yürüyebilen biriydim, ama cuma günü işin bitti dediklerinde her otuz metrede elimde gazete bulduğum yere oturuyordum. ayaklarım mengene gibi sıkıyordu hiç hatırlamak istemiyorum ama durum böyle oldu.
    sonrasıda hep filim almanyaya para gönderdik, adam dolandırıcı çıktı, hem de hemşerimiz. neyse savcılık aracılıgı ile parayı kurtardık ve en sonunda 5 ay önce opel vectra aldık. çok şükür. arabadan benmunum müthiç yeni gibi araba. 98 model, 80000 km, tertemiz araba almanlarında bu temizligine hayranım. ama bir çok prosüdür insanı öldürüyorlar. neyse herkese hayırlısını nasip etsin ALLAH hoşçakalın

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Denizli. % 40 sol kalçamdan engelim var. B sınıfı ehliyetim var. 1996 senesinde Bursa 'da Altıparmak Sürücü kursundan aldım

Yok herhangi bir reddedilme olmadı. Sadece başta heyet kontrolünden geçtim. Ticari araç kullanamaz diye bir ibare var ehliyetimde.

1996 tarihinden beri sürücüyüm. Şimdiki arabam 2004 model Palio HL
    Memnunum seviyorum arabamı. Benzini çok ekonomik kullanıyor. Yol tutuşu çok iyi .. Ama seneye değiştirmeyi düşünüyorum. Peugeout 207 Dizel Kırmızı istiyorum. Kırmızı rengi de benim arabada favori rengim
    Bir ikinci tercihim Opel Corsa olabilir. Uzman arkadaşların fikrini aldıktan sonra seçimimi yaparım sanırım....

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

SAYIN ALİ DOĞAN

MERSİN DE EHLİYETİ HANGİ HASTAHANEDEN ALDINIZ?

Üye
    Mystery Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    08:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

*Mersin
    *Her iki alt ekstremitede polio
    *Belgem var 1999 yılında Yozkattan aldım
    *Beni reddecek adam yok !!! (latife tabi)
    *Var-ford focus yutriçinden ötv muafiyetli 07.2007 de aldım
    *otomobilimden şok memnunum- yeniden bi oto alcak olsam gene bu aracı alırdım.çünkü performansı yüksek olmasına rağmen az yakıyo ve yedek parça servisi uygun.

Üye
    MERCANN Avatarı

Son Giriş
    10.02-2009
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı ehliyetimi 1995 yılında Ankara dan fatih sürücü kursundan aldım hiç bir zorlukla karsılasmadım calıstıgım için aksam saatlerinde kurslara katılabildim.
    Ben omurilik felçlisiyim tekerlekli sandalye kullanıyorum. rapor alırken yine hiçbir zorlukla karsılasmadım.

1987 model reanault brodway marka aracımla yasadığım sorunlar ve maceralara girmeden 1999 yılında yurt dışından 1987 model Mercedes 190 E marka araç getirtdim arabamdamdan son derece memnundum kullanmaktanda son derece keyif alıyordum ama malesef ben her yere arabamla gittmek zorunda olduğum dan arabamda benzinli olduğu için cok yakıt parası ödüyordum bu yüzden aracımı satmaya karar verdim. sattıgımda km ye 32 kurus tan fazla yakıyordu tüp takdıramadım cunkü tekerlekli sandalyem oldugu için bagaja sıgmayacaktı istemeyerkte olsa arabamı gumruk vergilerini ödeyerek 7 yıl kullandıltan sonra sattım.

Yurt içinden sıfır bir arac satın almaya kara verdim, benzin parasından canım yandığı için ve mecburen otomatik vitesli ve diesell arac almam ge - rekiyordu hal böyle olunca 1600 cc altı araclar da pek bu türden arac cesidi yoktu sadece ford ve toyato marka araclarda hem diesell hem otomatik veya yarı otomatik araclar vardı. fiyat olarak ford fieasta veya fuson marka almak istedim fakat tekerli sandalyem bu aracların bagajları kucuk oldugu için sığmadı. 2006 nisan ayında da geriye tek seceneğim kalan Toyato Corolla terra 1-4 D-4D sedan aldım.

Ş içi suan km ye 17 kurus, Ş dışı 12 kurus yakıt tüketimi var . yakıt sarfiyatım yarı yarıya azaldı ve şu ana kadar mercedes kadar olmasada arabamdan memnunum.

Üye
    alobar Avatarı

Son Giriş
    30.11-2007
    Saat
    20:09
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ahhhh Ahhhh 2001 yılında sol bacak kemik kanserinden diz ustu ampute oldu..
    ehliyetimi hak ettim ama daha almadım hem kısmetse salı gunu emniyetten alacam..fakat ehlıyete ek olarak ne yazacaklar bilmiyom ben otomatık vites veya özel tertibatlı arac kullnabilir diye yazın dedim memurda o cok uzun nasl yazalım dedi arac almyı cok istiyorum ama kafam karısık nasıl alayım yurt dısından arac almak her babayıgıdın harcı değil tabiki hele de sol bacak engellıysen....
    yurt içinden alsam ikinci el otomaıklerde el yakıyo ne yapacamı bilmiyom bu ahhhh ondan yanş ankaradayım neyse
    herkes saglıcakla kalın

Üye
    pannter_15 Avatarı

Son Giriş
    13.06-2016
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam ARkadaşlar
    *Ben Burdurda Yaşıyorum
    *Ortobedik özürlüyüm Sağ kolumda ampute ve hareket kısıtlılığı var.
    *Sürücü belgen var geçirmiş olduğum bir iş kazası sonucu özürlü kaldım (B) Sınıfı ehliyetim vardı Kazadan sonra (H) ha çevirdim hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    *Arabam henüz yok ama almayı pılanlıyorum.

Arkadaşlar size başımdan geçen bir olayıda paylaşmak istediyorum hani ehliyet almış olduğum raporda bir sıkıntım yoktu H sınıfı ehliyet alabilir, Özel tertibatli araç kullanabilir yazıyordu. Araba almak için vergi dairesi ile irtibata geçtim ehliyetimi alalı 1 yılı aşmıştı raporumuda ehliyet alırken raporun aslını emniyete vermiştim. vergidairesi önnce raporun aslını getirirsen tamam dediler aslını ehliyet için aldılar dedim noter onaylısını versem olmazmı dedim kabul etmediler yenisini müracat et raporu alınca gel dediler. Daha önce rapor aldığım hastaneye gidip müracat ettim tabiki raporun olumlu çıkacağına geveniyordum çünkü daha önce raporumu ordan almıştım ve ehliyetimi almıştım ama umduğum gibi değilde araç kullanamaz ehliyet alamaz şeklinde bir sonuç alınca çılgına döndüm ne dediysem derdimi anlatamadım aradan zaman geçti başkabir hastaneden raporumu aldım şimdi tek sıkıntım Sakatlık oranı % 52 bir sorun çıkarırlarmı bilmiyorum. Bu yıl sonuna kadar araba almakyı pilanlıyorum umarım bir sorun çıkarmazlar . :roll:

Üye
    MY___PRENSES Avatarı

Son Giriş
    03.11-2007
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

* Hangi şehirde yaşıyorsunuz?
    KONYA / ASLEN SİVASLIYIM
    * Sakatlığınız/hastalığınız nedir? Bunun sonucu hangi hareketleriniz ne ölçüde kısıtlı?
    3 YASIMDAN BERİ SOL BACAK ENGELLİYİM / KALCA CIKIKLINDAN / DESTEKSİZ YÜRÜYEBİLİYORUM ANCAK YİNEDE HAREKET KABİLİYETİM KISITLI
    * Sürücü belgeniz var mı? Varsa, hangi şehirden, hangi sürücü kursundan, ne zaman aldınız?
    * Sürücü belgesi almak için girişimde bulunmuş ama reddedilmişseniz, red gerekçesi olarak hangi kurum, ne öne sürdü?
    MALESEF HENÜZ ALMADIM ALMAK İÇİN İŞLEMLERE BASLAMAK İSTİYORUM KONYADA BU KONUDA HANGİ SÜRÜCÜ KURSLARINI TERCİH EDEBİLİRİM BİLGİSİ OLANLAR PAYLASIRSA SEVİNİRİM BİDE OTURANBOĞA VE NADİR BEY GİBİ DEGERLİ ARKADASLARIMDAN ÖGRENDİMKİ OTOMATİK VİTES ARABA ALAMIYORUM İLLEDE ÖZEL TERTİBAT OLACAKMIS YOKSA MUAFİYET / ÖTELEME VS YOK HALBUKİ BENİM KULLANABİLMEM İÇİN ARACIN OTO. VİTES OLMASI YETERLİ BAZEN DÜŞÜNÜYORUMDA ACABA PARAYI NERDEN BULSAMDA B SÜRÜCÜ BELGESİ İLE OTO .VİTES ARABA ALSAM NE YAPMAK İSTEMİ BİLE KARISTIRIR OLDUM BU İŞİN İÇİNDEN CIKAMIYORUM ! ! !

HERKESE KOLAYLIKLAR VE BAŞARILAR DİLERİM ALLAH HER DİLEYENİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN

Üye
    tolgacosar Avatarı

Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    09:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    MERHABA İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA OTURUYORUM SOL BACAK POLİO SEKELİYİM (SOL) 1999 YILINDA EHLİYET ALDIM TEK SORUN DİREKSİYON DERSİNDE TERTİBATLI ARAÇ OLMADIĞINDAN NORMAL ARAÇLA SINAVA GİRDİM KAZANDIM BAŞKADA BİR SORUN OLMADI ARACIM YOK ŞİMDİLERDE ARAÇ ARAŞTIRIYOTUM BULURSAM NASİPTE OLURSA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon