Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    isos72 Avatarı

Son Giriş
    05.08-2013
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze, Kocaeli, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benimde bir sorum olacak. Ben sol bacağımdan engelliyim.
    1998'de H sınıfı ehliyet aldım ve ehliyette birşey yazmıyor. Yanı o kısım boş.
    Şimdi otomatik vitesli bir araba almayı düşünüyorum. Zannedersem ÖTV den faylanamıyorum.
    MTV den faydalanabilir miyim.
    Plakada özürlü ibaresi olası şart mıdır. Eğer zorunlu ise nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Unutmadan elimde çalışdığım yerde vergi indirimi için kullandığım %50 özürlü raporu var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ÖTV istisnasından yararlanabilmek için de MTV istisnasından yararlanabilmek için de otomobilde hareket ettirici özel donanım bulunması ve o şekilde tescil edilmesi şart.
    Üzerinde özel donanım bulunan araçların plakasında sakat damgasının bulunması şart.
    Sol ayağından sakatlığı olan kişiler de "gaz-fren elle kumandalı özel donanımlı otomobil kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli raporla vergi istisnalı otomobil satın alabilirler. Ama dediğim gibi, bu özel donanım ibareli rapor ve tescil işlemi şart

Sizin sürücü belgenizde hiç bir ibare olmaması büyük handikap. Teorik olarak o sürücü belgesi ve onu almanızı sağlayan rapor kadük.
    Ya "tüm otomatik vitesli araçları kullanmak istiyorum, özgür olmak istiyorum" diyeceksiniz: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...nilabilir.html
    Ya da özel donanım ibareli rapor alıp sürücü belgenizi vs. değiştirteceksiniz. Ortası yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...