Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kenanh Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    07.01-2010
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, foruma yeni katıldım.

2000 senesinde geçirdiğim rahatsızlık sonucu sol bacağımdan 2 ameliyat geçirdim. Şu anda sol bilek kilitliye yakın bir durumda olup, kısmi hareket etmektedir.
    Aldığım raporda %50 nisbetinde sakatlık oranı yazmaktadır.
    Bu durumda büyük ihtimal H sınıfı ehliyet alacağım.

Sorum ise şu; bu oranda sakatlık derecesine sahip olmam yurt dışında araba ithal etmeme müsade eder mi? Etmez ise araç alımı ile ilgili ne gibi indirimlerden faydalanabilirim?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın paylaşımlarını bekliyorum. Teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    965
    Verilen Beğeniler
    1.254

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sol bacağından sakatlığı olan kişiere gerek yurt içinde gerekse yurt dışında vergi istisnalı araç almak konusunda büyük engeller çıkartılıyor. Gerekçe, "otomobil kullanmak için özel donanıma ihtiyacınız yok. Sıradan otomatik vitesli bir aracı kullanabilirsiniz"
    Ama, teorik olarak, "gaz-fren elle kumandalı özel donanımlı otomobil kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor alırsanız ve kullanacğaınız araçta gaz-fren elle kumanda sağlayan özel donanım bulunursa, yurt dışında zor ama, yurt içinden ÖTV/MTV istisnaslı otomobil satın alabilirsiniz (Alan arkadaşlarımız var).

Yalnız, unutmayın, özel donanıma razı olmak demek, şahsıznıa ait o araçtan başka hiç hiç hiç bir aracı kullanmamayı baştan kabul etmek ve beraberinde sizin aracınızı sizden başka hiç hiç hiç kimsenin kullanmayacağına dair garanti vermek demektir. Bir nevi deli gömleği giymek...
    Yok ben deli gömeliği istemem, tükürmüşüm vergi istisnasına, önemli olan özgürce araç kullanabilmem, derseniz, o zaman: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...nilabilir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...