Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Durakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    Konya/meram
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar herkese selam

benim bir sorum olacak sizlere mümkünse konuyu bilen ve kullanan cevaplasın

%96 raporum var. ayaklarımı kullanamıyorum. tekerlekli sandalye ile yaşıyorum. ellerim kollarım sağlam.
    niyetim bir araç almak özel donanımlı tabii.
    benim rapor ağır özürlü diye geçiyor. ben ehliyet alabilir miyim? özel donanımlı aracı bana uygun görürler mi?
    eğer olursa şayet otomatik vites düşünüyorum bu işlerin prosedürü nedir ?

cevap verir misiniz lütfen..

formu araştırdım ama net bir bilgi olmadığı için paylaşmak durumunda kaldım herkese saygılar..

Üye
    mayıntarlası Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle kolay gelsin diyorum.. sizin rahatsızlığınz ne bilmiyorum ama ben kas hastasıyım. yaklaşık 1.5 aydır rapor almaya çalışıyorum. özür oranım %19. aynı işlemleri 3 kez yaptım, bakalım şu anda da sonuç bekliyorum. yani hala raporu alıp alamayacağım meçhul zorluklarla karşılaşabilirsiniz, bu sizi yormasın

Üye
    şanssız 35li Avatarı

Gerçek Adı
    sezer bezgin
    Son Giriş
    30.04-2012
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bende senin gibi aynı durumdayım benim raporda 92 ve ağır özürdü raporun arkasında h ehliyet alabilir ve donanımlı araç kullanabilir yazıyordu.buraya kadar güzel de ehliyet aldım araba aldım tertibat taktırdım trafik ruhsat vermedi çünki 90dan fazla olursa özür beyin özürlü olunuyomuş ve onlara ehliyet vermek ruhsat vermek yasakmış ve araba kullanması yasakmış.trafiğe sordum araştırdım bana dediler sana nasıl ehliyet verdiler yasak ehliyetin iptal olcak 90dan fazla olduğu için özür ruhsatta veremeyiz dediler.bana çare olarak raporu değiştircen yada yeniden rapor çıkartcan özür 90dan az olacak dediler en fazla 88 89 a kadar olcakmış.bende hastanede doktora anlattım durumu sonda kullanmadığımı ve durumum iyi olduğunu söyledim fizik tedavi beyin cerrahı ve nörolojiye sağolsun onlarda oranları düşük yazdılar %80 rapor aldım ve ehliyet iptal olmadı hemen ruhsatımı aldım.yalnız sıfır araba alırsan raporun arkasında ötvden muaftır yazacakmış ve oran 90dan fazla olcakmış yoksa indirim yapmıyolar,bedensel engelli olduğumuz için en az 90 olcakmış oran ama 90dan fazlada olursa ruhsat çıkartmıyolar oyüzden ben sıfır almadım 2.el aldım.biraz pahalıya geldi bana araba sıfır araba parasını geçti ama ben arabaya düşkün olduğum için aşırı bakım ve aksesuar yaptırdım.

----------

önce ehliyetini alcan sonra arabanı alcan tertibat taktırcan ve fatura kestirtcen tertibatçıya ofaturayla mühendise proje çizdircen ve arabanın ruhsatını senin ehliyetini projeni alıp arabaya vize yaptırtcan lpg taktırdıysan sızdırmazlık raporu alcan lpgnin faturasınıda alıp ve projeyi, vizenin yapıldığı kağıdı, borçsuz kağıdı ,ehliyetini ruhsatını ve arabanın üstündeki plakayı alıp trafiğe gitcen başvuru yapcan.h ehliyetin olmadan kesinlikle proje çizmiyolar ve ruhsat vermiyolar haberin olsun.ve ehliyette özel tertibatlı otomobil diyede yazacak sana kolay gelsin biraz işin zor ben çoooook uğraştım sonunda yaptırdım ama emdiğim süt burnumdan geldi açıkcası.oyüzden hazır tertibatlı plakalı vizeli araba alsan sadece yapacağın ehliyet alıp ruhsata işletcen adına alcan arabayı...

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

90dan fazla olursa özür beyin özürlü olunuyomuş ve onlara ehliyet vermek ruhsat vermek yasakmış ve araba kullanması yasakmış.trafiğe sordum araştırdım bana dediler
    öylemiymiş???
    Bunu sana söyleyen memura sen nasıl polis oldun o zaman diye sorsaydın keşke ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Rapor oranının hiç bir önemi yok. Yeter ki raporda "gaz-fren elle kumandalı özel donanıma sahip otomobil kullanır, H sınıfı sürücü olur" ibaresi olsun.

Ellerinizi/kollarınızı tam anlamıyla kullanabiliyorsanız, sürücü olur raporu almanıza mani bir durum olmaz. Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik'te ehliyet almanıza engel bir ibare yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Durakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    Konya/meram
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herşey için teşekkürler arkadaşlar. Yalnız bizim bu ülke çok garip arkadaşlar benim %96 ağır özürlü ibareli raporum var devlet diyorki size ehliyet veremem en az % 80 veya 85 mi olacak hey allahım rapor sürmeyecekki ben sürecem aracı sen bana bak demi ama farzedinki ben o raporu rica minnet düşürttüm ve ehliyeti aldım ne olcak ozaman garip ülkeyiz garip ben sürecek olduktan sonra bu aracı %96 ikende sürerim %80 ikende sürerim her neyse yinede vermiş oldugunuz bilgiler için sagolun .