Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kenan17 Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    15:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Degerli üstatlar 22 yasındayım ve tek gözum görmuyor digeri sapasaglam (monoküler)
    2006'da b ehlıyetı aldım. Saglık kuruluna gönderıldım ve bana saglam raporunu bakmadan verdıler. Bellı pek bellı olmuyor dıye anlamadı bende sölemedım acıkcası belkı suc ama ne yapayım ehlıyet almak ıstıyordum herneyse..
    şimdi sizlerden yardım beklıyorum ben ehlıyetımı monoküler cevırmek ıstıyorum ve rahat araba kullanmak istiyorum. Bunun ıcın ne yapamam gerekıyor?
    Emnıyet bana sen bı gözun görmedıgı halde ehlıyet almıssın bu ıptal der ve ceza verebılır mı
    ve ehlıyet alamazmıyım yoksa rapor alıp tekrar gitsem ne olur

benı bılgılendırırsenız sevınırım lutfen

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Monoküler sürücü olabileceğinixe dair rapor alın ve trafik müdürlüğüne gidip gerekli değişikliğin yapılmasını isteyin. Hiö bir sorun yaşamadan sürücü belgenize "monoküler" ibaresini ekleyeceklerdir.

Monoküler sürücü olduğunuzda şimdikinden tek farkı, her yıl bir defa sağlık raporu çıkartmak zorunda kalmaktır: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...tml#post437426
    Onun dışında her şey B sınıfı gibi...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kenan17 Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevapladıgınız ve benı bılgılendırdıgınız ıcın cok tesekkur ederım yanlız ben bunu kursa basvurdum durumu ıza ettım aynı sekılde bır kısı daha bu sorunla emnıyete gıtmıs ve ehlıyetını elınden almıslar ve baska bı ehlıyette vermemısler bole bı sorun olurmu olursa böle kalması daha ıyı onun ıcın terettut edıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Efsanedir... Kimlerin sürücü olacabileceği Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelikle düzenlenir ve orada monoküler sürücülere dair çok net ibareler bulunur. Kimse bu hakkınızı elinizden alamaz.

Ayrıca, gece sürüş kısıtlaması ve cama monoküler olunduğunu gösteren etiket yapıştırma zorunluluğu da Danıştay kararıyla iptal edildi: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...asi-nedir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kenan17 Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi forumda aynen su bılgıler mevcut
    ayni dertten bende muzdaribim. konu hakkinda emniyet gene mudurlugune mail yoluyla konuyu danistim. gelen cevapta ehliyet aldiktan sonra gecirilen kaza veya neyse durumu belgeleyen bir rapor ile basvurulmasi halinde ehliyetin degistirilebilecegini belirttiler. yani bu durumu kaza raporu vb.. bir seyle belgelemek gerekiyormus.

ama bu durumun belgelenememesi durumunda ne yapilacagi, tekrar sinava girilmesi sorunu cozermi merak ediyorum acikcasi

konuhakkinda bilgisi veya deneyimi olan varsa paylasirsa sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Yok böyle bir şey... Kimse sormaz ya, sorarlarsa, "monoküler olduğumu yeni fark ettim" dersiniz. Sonuçta hukuki bir hakkınızı kullanıyorsunuz.

Üye
    kenan17 Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni farkettim diyemem cunku askerlıkde bunu paylastım ve askerden muafım. ayrıca askerıyenın verdıgı raporda monoküler yazıyor.bırdesaglık raporumda özurlu raporum var bende emın olmak ıstıyorum ve emnıyete nerden maıl yoluyla ulasabılırım size gercekten cok tesekkur ederım benımle ılgılendıgınız ıcın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Yeni fark ettiğiniz şey bir gözünüzün görmemesi değil, Monoküler sürücü belgesi almanız gerektiği...

BİMER'e yazarsanız, onlar emniyet genel müdürlüğü'ne aktarırlar ve oradan yanıt gelir size.

Üye
    kenan17 Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım cok tesekkur ederım allah razı olsun

Üye
    konukçu Avatarı

Son Giriş
    25.12-2009
    Saat
    14:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben de monokülerim. sağ gözüm protez ve benim 1993 te aldığım E sınıfı ehliyetimi verdim 2007 de çıkan yasa ile eski ehliyetimi verdim ve bana B sınıfı ehliyetle değiştittirdim ve şu anda onu kullanıyorum

SELAMLAR