Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    apsuwa77 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    14:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    değerli arkadaslar

ben sag bıleğımı parmaklar dahil kısıtlı kullanıyorum. haraket kısıtllığı yuksek. B ehlıyetı almak için basvurdum fakat sınavlardan gectım halde dreksıyon sınavında anahtarı sol elımle cevırdımden ıptal oldu b ehlıyetım
    bana doktorun yazdıgı H ehlıyetı alabılır raporunda DONANIM sadece kontak solda olucak yazıyor. vitesli aracı kullanıyorum.
    benim asıl sorum ben peugeot 106 hastasıyım. acaba ben 2.el peugeot alsam bunun kontakını sola aldırsam kullanabılır mıyım? aracın plakasını deyıstrebılır mıyım? h ye yada deyıstrmeden kontakı sola alsam kullanabılır mıyım?
    bunu çok merak edıyorum

ve sunuda eklim forumda gezerken otomatik vitesli araç kullanabilir saglık raporlu kişi h ehlıyetı aldığında herhangı bi otomatık vitesli aracı özel plaka ve donanım gerekmeden kullanıla bileceği hakkında bilgilendirilen bi yazı okudum. raporuma bunu işletebilirim. işlettikten sonra bu aracın otomatik vitesli olanını normal plakayla kullanabılırım heralde ????

ılgılenen ve bana yardımcı olan arkadaslarıma çok çok tesekkur edıyorum sımdıden ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Sadece kontak anahtarına dair ibare bence çok muallak... Ama yorum yapacak olursam: şu haliyle kontak anahtarını sola aldıracağınız sıfır ya da ikinci el tüm araçları başka hiç bir kısıtlama olmaksızın kullanabilirsiniz. Başka hiç bir kısıtlama yok:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: karayagiz Mesajı Gör
    benimde sağ elim bileğin biraz üstünden yok.

izmir'deki maliyenin sölediği şu: ister manuel istersen otomatik vitesli araç alabilirsin. sadece kontak sola alınacak o kadar.

ötv den yararlanabiliyormuşum her iki şekilde de.
    Ayrıca, "Otomatik vitesli, direksiyonda topuz bulunan otomobil kullanır, H sınıfı sürücü olur" ibareli rapor alıp trafik müdürlüğüne giderek otomatik vites ibaresini ehliyet dosyanıza işletirseniz, o zaman kontak kısıtlamasından kurtulur, otomatik vitese sahip tüm araçları kullanabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    apsuwa77 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi benim ehliyet alabilir raporumda sadece yazılan şu ;kontak açma kapama yeri solda olan h sürücü belgesi alması uygundur
    bu yazıyla gıdıp ehlıyet aldım zaman kontakı sola aldım normal plakalı aracımı kullanabılırım değil mi??

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın apsuwa77,
    Öncelikle raporu eksik veya yanlış almışsınız. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama bu işinizin kanunu prosedürü öncelikle "sağ elle kullanılan sistemlerin sol elle kullanılacak şekilde düzenlenmiş otomatik vitesli araç kullanabilir ve H sınıfı ehliyet alabilir" şeklinde olacaktır.
    Ayrıca kanunen ehliyet sınavınada bu şekilde düzenlemesi bulunan bir araçla girmeniz gerekmekteydi.
    Selamlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Raporda tek şart kontak olduğuna göre... Evet, kullanamamanız için bir neden göremiyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    apsuwa77 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ılgılendığınız için tesekkurler fakat H ehlıyetı alıyorum ben normal plakalı aracta ıken polıs durdurdğu anda ceza kesmezmi :s saygılarr..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Kontak anahtarını sola aldırıp o şekilde tescil ettirdiğinizde plakaya zaten sakat damgası basarlar...

Üye
    apsuwa77 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son bi sorum daha var bugun bana raporu aldım polıklınıkten tel actılar yanlıs rapor vermıs bana doktor oraya otomatık vıteslı arac kullanır yazıcakmıs .
    Ben bı yazı okudum otomatık vitesli arac kullanır yazılı raporumla h ehlıyetı aldımda tum otomatık vıteslı aracları kullanabılıomusum nrmal plakayla doğrumudur tesekkurler sımdıden ..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Doğrudur, ama rapordaki kontak anahtarının yer değiştirmesi işi kötü hale getiriyor. Mümkünse o ibareyi kaldırtıp, otomatik vites ibaresi eklettir. O zaman otomatik vitesli tüm araçları kullanabilirsin

Üye
    apsuwa77 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok tesekkur ederım sayenızde baya bı bılgı sahıbı oldum