Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaslar bu sordukların cevabı forumda var öğleden beri hepsini inceledim ama herkez farklı bişey söylediği için tekrar gündeme gelsin istedim.

yüzde 93 omurilik felçliyim, sadece belden asagım tutmuyor .herhangi bi oturma problemim yok. kollarım saglam ve kuvvetli. ehliyet için hastaneye başvuracagım. b sınıfı ehliyetim mevcut şuan. ne yazdırmalıyım rapora? özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanbilir mi yazdırmalıyım.

Bi de kaza yapalı daha 9 ay oldu 18 ay beklemem mi gerekiyor yani şimdi alamaz mıyım raporu illaki 18 ay beklemek şart mı.

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bi de kaza yapalı daha 9 ay oldu 18 ay beklemem mi gerekiyor yani şimdi alamaz mıyım raporu illaki 18 ay beklemek şart mı.

ya sadece bu sorunun cevabını koca forumda aradım dünden beri 54 sayfa konuları inlecedim ve bulamadım bunun cevabını bilen birisi yokmu ona göre basvuru yapacaz hastaneden öğrenebiliriz ama hastaneye gitmek lazım değilse bu sitenin amacı olmazdı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Sürücü belgesi için öyle bir süre olduğunu sanmıyorum. O süre "bu adam acaba iyileşir mi" düşüncesiyle emeklilik için öne sürülüyor genelde.

Raproı vermeye yetkili hastaneler'den birine gidip iki nüsha halinde "gaz-fren elle kumandalı özel donanıma sahip otomobil kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor alacaksın.
    Bu raporun bir nüshasıyla sürücü kursuna yazılıp sadece direksiyon sınavına girerek H sınıfı sürücü belgesi almaya hak kazanacaksın (kursla pazarlık etmeyi unutma. Zira sadece direksiyon sınavına gireceksin).
    Raporun diğer nüshası ile de özel donanımlı araç satın alıp tescil işlemlerini halledeceksin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alpina42 Avatarı

Gerçek Adı
    KAZIM
    Son Giriş
    11.06-2011
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim ben araştırdım daha bi kaç ay oldu hastaneden h sınıfı ehliyet alabilir ibareli raporu aldıktan sonra direk trafige git sürücü kursuna boşu boşuna para verme vergi dairesine yatırtılacak tutarı yatırdıktan sonra trafige başvur kendin yada bi yakınınla git b sınıfı ehliyetini ver h sınıfı ehliyetini al sürücü kursları konyada 500-600 fiyat verdiler bana benim tahminim kendin takip edersen 200-300 arası hallediliyormuş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Kazım, bu konuda şahsen başvuru yapıp sonuç mu aldın, yoksa "araştırmalarına" dayanarak mı öneride bulunuyorsun?
    Zira Emniyet Genel Müdürlüğü'Nün bu konuda görşü çok net:

Soru: B sınıfı sürücü belgesine sahip iken bir sebeple sakatlanan kişi, varolan B sınıfı sürücü belgesini H sınıfı sürücü belgesine dönüştürmek için hangi belgelerle, hangi kuruma başvurmalıdır? Bu işlem için yeniden sürücü kursuna gidilmesine gerek var mıdır?

Cevap: "Sayın Bülent Küçükaslan 30.06.2008 tarihli bilgi edinme başvurunuz incelenmiştir.
    B sınıfı sürücü belgenizi H sınıfına dönüştürmek için alacağınız H sınıfı sürücü olur sağlık raporu ile bir sürücü kursuna devam ederek H sınıfı sürücü sertifikası almanız gerekmektedir."
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar ilk kaza yaptıgım zamanlarda açmıstım bu konuyu devamını yazmak istedim...

15 gün önce uygun bi devlet hastanesine h sınıfı ehliyet alır özel donanımlı araç kullanabilir raporu almak için basvurdum ve raporumu aldım olumlu sonuclandı.
    Bugün ehliyet kursuna yazılıcam yani ALLAH izin verirse 1 ay sonra ehliyeti cebime koyacagım
    parapleji hastasiyim belden asagım felç t11 kırıgı mevcut

ilgilenen arkadaslara duyurulur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Hayırlı olsun Mustafa...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyet için kursla anlaşmıstım direksiyon sınavına girdim 90 puan aldım kazandım ehliyetim çıktı darısı bütün ehliyet alacak arkadasların basına.
    Ehliyet için kursa 200 tl + 60 tl sınav ücreti verdim.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız günler dilerim.

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayırlı olsun yeni ehliyetin bende b sınıfı ehliyetimi h sınıfına değişdirtim ücretlerde aynı
    benim ehliyetde özel tertibatlı otomobil kullanır ibaresi var mustafa sende de böylemi yazıyor ?