Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hatice&htc Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar benimde bu konuda bi kaç sorum olacak sağ ayak dkç var ama 2006 da normak b sınıfı ehliyet aldım
    ehliyetimde sakatlığımla ilgili herhangi bi ibare yok
    şimdi indirimli araç almak istiyorum. otomatik vitesli. bu durumda benim ne yapmam gerek? bilgi verebilir misiniz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Her şey bir yana, caaanım B sınıfı ehliyetinizi H sınıfı ehliyete dönüştürürseniz kullanım konusunda ne tür kısıtlamalarla karşılaşacağınızı biliyor musunuz?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hatice&htc Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

b sınıfı ehliyeti h sınıfına çevirmenin beraberinde getirdiği sıkıntıları daha önceki yazılarınızda okudum bülent bey ama bu durumda benim b sınıfı ehliyetimin olması indirimli araç almama engel mi, engelse bu durumda ne yapmam gerek, değilse neye dayanarak böyle bir talapte bulunacağım
    oooffff iyice karıştı herşey forum içinde de baktım ama bana hitap eden bir başlık bulamadım belki de gözümden kaçı daha önceden açılmış bir başlık varsa bana uygun beni yönlendirebilirseniz yoksa bilgilendirirseniz çooooooooooooook sevinecem

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Hatice,
    Engeliniz sadece kalça çıkıklığı ve ayaklarınızda başka bir engeliniz yoksa H sınıfı ehliyet ve vergilerden indirimli araç almanız kanunen mümkün değil.
    Ama kalça çıkıklığından başka ortopedik engeliniz varsa bu durumda vergilerden indirimli araç alabilmeniz için öncelikle H sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekiyor. Zannedersem B sınıfı ehliyetiniz mevcut. Bu ehliyetinizi H sınıfına dönüştürmek için öncelikle bulunduğunuz yerdeki bir hastaneden "H sınıfı ehliyet alabilir" şeklinde bir rapor almanız gerekmektedir. Bu raporla birlikte, otomatik vitesli ve özel donanımlı aracı bulunan bir sürücü kursuna kaydolmanız gerekmektedir. Kursa sadece direksiyon eğitimi için gideceksiniz ve sadece direksiyon fark sınavına katılacaksınız. Sınavı kazandığınız taktirde emniyete B sınıfı ehliyetinizi verip H sınıfı ehliyet alacaksınız.
    Takıldığınız başka konular olursa bize bu siteden veya 0532.6574062-0506.9661165 nolu telefonlardan ulaşabileceğiniz gibi, eğer varsa telefon veya msn adresi verirseniz bizde size ulaşabiliriz.

Üye
    hatice&htc Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim talat bey çok sağ olun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Otomobil kullanmak için özel donanıma ihtiyaç duymayan kişiler ötv muafiyetli araç satın alamazlar.

Teorik olarak, "gaz-fren elle kumandalı özel donanıma sahip otomobil kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor alırsanız, biri ile sürücü kursuna yazılıp B sınıfı caaanım sürücü belgenizi H sınıfına dönüştürürseniz, diğer nüsha ile de gaz-fren elle kumandalı özel donanıma sahip otomobil alırsanız, evet, bu mümkün.
    Ama size bu raporu verirler mi, "bütün arabaları misler gibi kullanabiliyorken kendi isteğiyle deli gömleği mahiyetindeki H sınıfı sürücü belgesine geçen, kendi aracından başka hiç hiç hiç hiç bir aracı kullanmayacağını ve kendi aracını da kendinden başka hiç hiç hiç hiç kimseye kullandırmayacağını kabul eden kişinin aklından zoru vardır, bu kişinin sürücü olma ehliyeti de olmamalıdır" diyerek elinizdeki ehliyeti de alırlar mı, bilemiyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...