Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    omurilik felçliyim t11 seviyesi. 2.el özürlü plakalı arac almak istiyorum.
    2005 model hyundai marka bi araç denk geldi.o da özürlü plakalı arac vergi muafiyetli alınmış 5 senenin dolmasına 6 ay var.
    benim şuan ehliyetim ve raporum yok. ben bu aracı üstüme alamam şuan alarım ama satan kişi vergisini ödemek zorunda kalır ben aracı şimdi alacam ve 6 ay içinde ehliyetimi alıp satıs işini halledecez.
    aramızda yapacagımız protokol ile bu araca eğerki ben alana kadar adamın üstüne haciz felan gelirse arabada gider mi yada bunun en güvenli yolu hangisidir?

Üye
    matematik Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam
    protokoldür noterdir vs işlerine güvenmemek lazım.bu arada cehaletime ver ancak 6 ay beklemek zorunda olmana sebep ne?ehliyet işlemleri çok daha kısa sürede hallolabiliyor.Özürlüden özürlüye satış olacagı için satıcının vergi ödemesine gerek yok.
    iyi düşünmek lazım dostum.İki kuruş kar yapıcam derken birikiminizi başkasının insiyatifine bırakmamak lazım.

Edit :
    %90 üzeri engeli olup araç kullanamayacak durumda olan özürlüler adına araç çıkarılıp hısımları tarafından kullanılabiliyor.Yani özürlü kişinin ehliyeti olmadan yapılıyor.Acaba böyle bişeyden yararlanılabilir mi diye Oturaboğa'dan fikir almak lazım.

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saol dostum benim sordugum protokol noter vs işleriydi bende güvenemiyorum o yüzden aklıma takıldı sen benm sormak istediğimi anlamıssın ne güzell çok saol teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Yasal olarak geleceğe dair bir tasarrufta bulunmak pek akıllıca gelmedi bana. Hem bi dünya para verecek hem de her türlü riski üstüne almış olacaksın. Ben olsam almam.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Ben de almam,almayı bırak satıcı için de risk,ben olsam bu şekilde satmam bile.
    Araca sürücünün gıyabında (plakaya) kesilecek her ceza (gişeden kaçak geçiş,park yasağı vs.)aracın resmi sahibi olan satıcıya gelecek birtakın cezai işlemle karşı karşıya kalabilecek.
    Bir de;
    Bu araç engelli plakalı ve kişiye özel,6 ay sen olsun yakınların olsun zaten kullanamazsınız.
    Al ehliyetini aracı sonra düşün bence.

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler bende öyle yapmayı düşünüyorum.almayı isterdim ama bu şartlar biraz tehlikeli

Üye
    murat_3854 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    ANKARA /MAMAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2005 model hyundai accent aracım satılıktır.
    Otomatik vites
    30.000 km de daha
    orjinel temiz.ilgilenenlere duyrulur.