Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akrepyusuf Avatarı

Gerçek Adı
    akrepyusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    s.a

en son raporum olan "H sınıfı sürücü belgesi alır, Özel tertibatlı araç kullanabilir" raporumu aldım (çok şükür) (http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lamiyorum.html)
    özürüm sağ kol dirsek altı amputasyon %56

kafama takılan ben otomatik vitesli araç kullanmak istiyorum bu raporla aldığım araç otomatik vites olabilir mi ayrıca tertibatı da olacak

düşündüğüm tertibat ;
    * el fireninin sol tarafa alınması
    * silecek kolunun sol tarafa alınması

bu iki değişiklik tertibat için yeterli olur mu
    bir de tertibatı ve projeyi nereye yaptırabilirim? yardımcı olur musunuz. ü

teşekkürler

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

benden sana tavsiye tertibat konusunda çok kişiler çok farklı fiyatlar söylüyorlar interneten araştır bençe göreçeksidir ben bu konuda çok fazla para harcamıştım sen bari harcama bulamasan ama istbulda aksaray daki sakatlar derneyine git ordaki arkadaşlardan bilgi örenirsin kesin bilgin olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

El freni ve sileceklerin yer değiştirmesi tek başına bir işe yaramaz. Esas donanım olarak vites kolunu uzatacaksın: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...abilirler.html

İstanbul'da bu işi yapan yerler var. Bence oto sanayii'Ye gidin ve iyi bir usta bulun. Sonra makine mühendisine de bi proje çizdirin. Tamamdır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    akrepyusuf Avatarı

Gerçek Adı
    akrepyusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi sağ el kısa değil sağ el hiç yok

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

E fark etmez ki Vites kolunu daha uzun yapacaksın o kadar
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    akrepyusuf Avatarı

Gerçek Adı
    akrepyusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ya mübarek insan şuan miyo (4 hareketli) protez kullanıyorum o protezlede düz vites araç kullanıyorum benim vites konusunda tertibata ihtiyacım yok sizin dediğiniz gibi olursa ben arabaya binince protezi çıkaracam araçtan inince protezi takacam bu ne perhiz bune lahana turşusu

sonuç ; otomatik vites araç kullanabilirmiyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Otomatik vitesli araç olması fark etmez diye düşünüyorum. Yeter ki vites kolu yükseltilsin.

Yüksek vites kolu olunca miyo protez ile kullanılamaz mı ki? Yani neden kullanamayasın, protezi çıkarasın ki?

Üye
    akrepyusuf Avatarı

Gerçek Adı
    akrepyusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

benim yazdıklarınızdan anladığım vites kolu uzun olsun bu yeterli yani benim tertibatım sadece vites kolunun uzatılması ile ilgili o kadar başka işlem yok

vites kolu uzun olsun 10cm uzatalım uzatmak mesele değil zaten benim şuanki protezim orjinal kolum olan sol tarafımla aynı uzunlukta 1cm bile kısalık yok yani vites kolu uzun olsada vitese elim yetişebiliyor orjinal botutta olsada elim yetişebiliyor yani uzamasının yararlı olacağını sanmıyorum zararı olurmu onuda bilmiyorum

herşey için teşekkürler ben birazdaha araştırma yapayım bu konuda

Üye
    cengiz döker Avatarı

Son Giriş
    24.03-2010
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım Selamlar
    El frenini sola aldırmayı 2. plana bırakmalısın.Zaten otomatik şanzımanda P tuşu konumunda kilit dolayısı ile el freni vazifesi görür.Vites kolu da yerinde dursun sol el ile vitesi değiştirebilirsin sanıyorum. Bir tek silecekleri sola almalısın,zaten kullanacağın sol el için vites topuzunun yanına elektronik uzaktan kumanda tuşlarını direksiyon üzerine yerleştirelim, dokunmatik olarak sol elle çok rahat kumanda edebilirsin. Önce aracını bu şekilde kullanarak kendini denemelisin, daha sonra gerek gördüğün değişiklikleri ve tadilatı yapmalısın diyorum.
    İyi günler dilerim.

Cengiz Döker
    www.merkezoto.com.tr

Üye
    Gazii_42 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vala arkadaşlar bende sağ koldan özürlüyüm, donanımsız biniyorum,sadece direksiyona topuz taktırdım proje çizildi vergidende muafım,çokta memnunum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Gazi bu nasıl oldu?

Üye
    akrepyusuf Avatarı

Gerçek Adı
    akrepyusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

dün honda bayisine gittim raporun (noter onaylısıyla beraber) ötv mühafiyetli sıfır araç alacaktım dedim baktı rapora raporun sadece ortopedi kısmında yazan ibare "H sınıfı ehliyet alabilir, otomatik vites araç kullanabilir" arka yüzündeki rapor amaçları tablosunun içindeki "Özel tertibatlı araç kullanabilir" EVET yazıyor dedi raporunuzun fotokopisini alacağım ve maliyeye fax çekicem onlar bana sizin ötv muhafiyetli araç alıp alamayacağınızı söyliyecekler dedi bende sizi cuma günü yani yarın arayıp neticeyi bildiririm dedi bakalım ne olcak hayırlısı diyorum

Üye
    Gazii_42 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla bülent bey ikinci el 1600 cc araç aldım,sigortacı sadece direksiyona topuz projesi çizdirdim araç düz plakadan özürlü plakalı oldu araç ve vergidende muafım,ve ayrıca istediğim zaman satabiliyorum aracı 5 sene beklemiyorum satmak için

Üye
    karayagiz Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akrep yusuf honda bayiinin cevabı noldu.yazsana be kardeşim..

Üye
    akrepyusuf Avatarı

Gerçek Adı
    akrepyusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rapor kabul edildi sorun yok özel tertibatlı araç alabiliyorum ötv ve mtv den muhaf olarak

ehliyetimide aldım H sınıfı parayı toparlar toparlamaz aracı alacağım inş

tek sorun tertibat meselesi kafama takıldı onuda hallederiz inş direksiyona bi topuz vites kolunu uzat yeter inş

Sayfa 1 / 3 123 SonSon