Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Adana'da Atatürk caddesinde araç park ceplerinden 5 tanesine engelli park levhası koydular,2 aydır polisler sağ olsun ceza yazmak ve çekici ile kaldırmaktan bıktılar,ama bizim vatandaşlar cezayı bile bile park etmekten bıkmadılar....Eğitim şart.....

Üye
    muzikcibaris Avatarı

Gerçek Adı
    Barış
    Son Giriş
    05.02-2017
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kaymakamlığa özürlü park yerine park eden normal plakalı araçlardan yer bulamıyorum diye yazdım. onlarda emniyete havale ettiler. emniyette biz görevimizin başındayız dedi. aracı çektiremiyorlarmış, saadece ceza yazabiliyorlarmış.
    En güzel çözüm birgün engelli park alanına yatacağım. eylem yapacağım.
    Hak verilmez alınır..

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

En güzel ders aracanı engelli parkına çeken aracın önüne çıkamıyacağı şekilde park etmek ve sonrasında o aracın camına bi not yazmak Not: Ben gelene kadar bekle, acilse ara 05... kesin çözüm bu bence ..

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

GöKHaN
    seni yazdıhını daha önce denedim adam sol tarafa carparak cıkmış ve gitmiş.
    birkere daha yapmıştım adam beni beklemiş ve köpürmüş adama dedimki bu tapeleda ne yazıyor adamın dediyi ne biliyonmu adam görmedim dedi tapelanı boyu yarım metr ve enide üzerinede özürlü işareti yanıda yerimi alırsan özürümüde al yazıyor neyse adam bende kızdım görevliler ayırmasa adam beni belkide dövecekti utanmadan malesef benim anladıhım bizi bizden başkası anlamıyor

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

al bir daha ............ bir gün kızılayda özürlüler için ayrılmış yere park ettim 2 saat sonra geldiğimde aracım çekilmişti sonra ceza ve park ücreti öde babam öde

biraz garip geldi değilmi ?

arkadaşlar ben sol ayak özürlüyüm vede % 60 raporumda mevcut devlet bana özürlü plaka vermiyor ötv den faydalandırmıyor lakin güzel tarafı istediğim otomatik vites aracı ben kullanırım vede her kes benim arabamı kullana bilir bu açıklamalardan sonra anlamışsınızdır olayı . araba özürlü plakası değil diye ceza yedik . bu ülkede laf olsun diye kanunlar olursa böyle olur çünkü o park yeri özürlü aracı park yeridir özürlü park yeri değildir eeeee tabiki özürlüler için değil araçlar için kanun yapılır birde az olan kıymetlidir bu ülkede özürlü çok araç az olduğu için araç daha kıymetli

saygılar sunarım

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

sayın DADAŞ06: sana tafsiyem yukarda bahsetiyim özürlüler için park belgesi alman olacak böylece aracının camına asarsan sorun olmaz.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Mayıs 2010 ayı içersinde Bursa Şehirlerarası Otobüs Teminaline iki-üç kere gittim ve her seferinde de sakatlara ayrılan park yerinin işgal edildiğini gördüm. Üçüncü gidişimde işgalin resimlerini çekerek tam 6 yere durumu şikayet ettim.
    Şu ana kadar şikayetim iyi gidiyor zira başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili mercilerden aldığım cevaplar şikayetimin işe yaradığını ve üzerinden işlem yapıldığını gösteriyor ama kesin bir netice elde edinceye kadar şimdilik buradan daha fazla bir şey yazmak istemiyorum.
    Ama sadece şunu söyleyeyim ki otopark işletmeciliğini yapan Bursa Büyükşehir Belediyesinin bir kuruluşu olan Burulaş şikayetim üzerine apar topar sakatlara mahsus olan park yerini bariyerlerle çevirerek 2 araçlık alanın başkaları tarafından işgal edilmesini şimdilik önlemiş ve alınan bu tedbirin resimlerini yollamış bana.

Dolayısıyla bizim yerimize park edenlerle dalaşmaya gerek yok, resmini çekip resmi şekilde yani dilekçe ile şikayet yapacaksınız ve trafik kanununun 61/o maddesi gereği işlem yapılarak sizin de gelişmelerden bilgilendirilmenizi isteyeceksiniz.

Üye
    mariyahci Avatarı

Son Giriş
    27.11-2012
    Saat
    09:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en guzel yontemı soylıyeyım arkadaslar engellı yerıne park edenlere tek yapılası gereken 2 lastıgını patlatmak XD ne polıstı nede baska bırseyle urasıcan dırek basıcan bıcagı gıdıcen gelınce tamırcı oydu buydu arasın XD hahahahahah ben gecenlerde ıstanbulda bır hastanede engellı park yerıne park edeyım dedım tabela yarım metre olmasına ragmen cekmısler bızım yerımızı kapatmıslar sonra bırtane beyın ozurlu bayan geldı sordum ona neden buraya park edıyosun dıye bana dedıgı GOREVLI BILIYOR DEDI ben ANLAm veremedım xd bırde demezmı zamanımı calıyonuzz daha sonra yanıma bırtane lavuk geldı oda goz gore gore park ettı dedım burası engellı yerı ALDIGIM CEVAP NE YAPABILIRIM bende dedım park etmeyebılırsın engellı gelıyor senı beklıyor burda sen onun yerıne ne hakla gırıyosun dıyınce 5 DK GIRIP CIKICAM xd tabı ben dayanamadım hastane gorevlısıne durumu anlattım 5 dk gıren adam sohbet muhabbet bırde cay ııcıyordu dedım bak ıste park edenlerden bırısı bız memurla konusurken cakal gıttı cektı arabasını MEMURUN DEDIGI HAKLISINIZ HICBIRTURLU CEKEMEZLER AMA ELIMIZDENDE BIRSEY GELEMIYOR ANLAMIYORLAR INSANLAR DIYORLAR AMA ENGELLI YERINE CEKENLERINDE COGU YAA DOKTOR YA PERSONEL herzaman ıcın en onemlı durum lastıklerı GUMMMMLETMEK arkadaslar XD ıyı gunler

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Arkadaşlar bugün sabah
    MEHMET AKİF ERSOY GÖĞÜS KALPDAMAR CERREHİSSİ EĞİTİM ARAŞTIRMASI HASTANESİ. Maalesef resimdeki araçlar biz engelliler içinpark yeri için ayrılan yerlere bırakmışlar.
    Güvenliye söyledim plakalarındaişaret yok ve ayrıca torpido önlerinde polis karakolundan almış oldukları park belgelerlideyok neye göre buraya park yaptırıyorsunuz dedim. Güvenlikçi bana senin plakanaişlim diyince kafam iyice attı. Gözün görmüyor mu koz kocaman poliskarakolundan almış olduğum park belgesi var dedim. Beni acilin önünde yer vardıengeli için dedi oraya yolladı inanın orada da 2 tane özürlü yeri var fakatsağlam araçlar park etmiş iyice kızdım tekrar geldim bağırdım şikâyet edeceyim dedim.Güvenlikçiler biz ne yapalım doktor park ediyor dedi. Bunu üzerine hastahaklarına gittim oda formaliteden dilekçe yazdırdı. Her zamanki gibi gerçi güvenlikçilerbilgi sahibi değil bir de doktorlar var. Hastane yönetimi onlara bilgi vermelişu şekilde plakalarda özürlü işareti yoksa mutlaka park belgeleri olmalı polis karakolundanalınmış diğer bazı uyanıklar tekerlekli sandalye fotokopisi koyuyor oda var.

Not fotrafları paylaşamadım çektim fakat siteye koyamadım.

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

derhal bimere şikayet et.benimde başıma geldi burda hastane önünde.bimere şikayet ettim.cevağ geldi ve durumu düzelttiler.
    bu arada ben de aracımı bana uygun yere park ettim.güvenlikçi hayt huyt dedi, bağırdım git trafiği çağır gücün yetiyorsa çektir dedim.bir şeyde yapamadı.
    bu konu gerçekten bizim en önemli sorunlarımızdan biri.bol bol 155i arayıp vede bekleyip ceza yazdırmak gerekiyor.ben yapıyorum.155i arıyorum ve gelip ceza yazana kadar bekliyorum.

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konu açılmışken sorayım istedim .. eşim ve benim ;%80 ve %92 lik özürlü kartımız var . elimizdeki araca bu başbakanlıktan verilmiş kartları öncamına yerleştiriyoruz ve hastane engelli park yerine ya da belediyelrin yetkili olduğu parklara belirli bir süre park yapıyoruz .şimdiye kadar sorun çıkmadı .. (geçen yıl çekmişlerdi arabamı ama)acaba bu yaptığımız işlem uygun mudur yoksa trafikde bir sorun çıkar mı bilmiyorum .. kısacası park kartı almam illaki gerekli mi ... çünkü trafik şubeye gittiğimde almak isteğim kartı anlatamadım sanırım ,engelli kartı istediğimi düşündüler ve mevzuat da olmadığını söylediler ... tekrar gidip park kartı istemem gerekiyor sanırım .
    bilgisi olanlar var ise anlatırsa sevinirim .

şimdilik .elimdeki özürlü kartını Ix4 boyutunda fotokopi yapıp camlara takmış bulunmaktayım ve daha kolay algılanıyor ..umarım başım belaya girmez .

Üye
    dmert58 Avatarı

Gerçek Adı
    DURMUŞ
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende merak ediyorum benimde özürlü kartım var o park kartını almak için nereye başvuruyoruz benimde raporum %50

Üye
    çerkez2000 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H SINIFI EHLİYET FOTOKOPİSİ VE SAĞLIK RAPORUNLA BAĞLI OLDUĞUN TRAFİĞE GİDİYOSUN ONLAR DÜZENLEYİP VERİYOLAR PARK KARTINI AYRIYETEN BENDE ARACIMI BİZE AYRILMIŞ PARK YERİNE PARK EDEN ARAÇLARIN TAM ARKASINA BIRAKIP ÇIKIYORUM TIRIM TIRIM BENİ arıyolar bu arada bende trafiği çağırmış oluyorum işlem tamam )

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepsi boş bahceli evler agız diş sağlıında engelli yerine park eden genç birisi aracı kaldırmasını istedigimiz halde güvenlikde dahil kaldırmadı meğer polismiş kafadan engelli annesinin hastaneden cıkmasını bekliyormuş napacan egitim şart bu aralar polisede birşeydiyemez sin yadayak yersin ya gaz buaralar haberlerde baya boy gösteri yorlar vatandaşa nasıl orantısız güç kullandıklarını dengesiz çok

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar,
    Park yerlerindeki bu sorunları bireysel olarak çözmemiz mümkün değil. O kadar çok araç kullanan varki bireysel olarak hangisini ikna edeceksiniz? Belki iknaya çalışırken içlerinden kendisini bilmeyen birileri çıkıp size veya aracınıza geri dönüşü olmayan bir şiddet uygulayabilir.
    Bu durumda bence yine mümkün olduğunca emniyet birimlerine haber vermek, özel kuruluşlarada dernekler vasıtasıyle uyarılar da bulunmak.
    Selamlar

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon