Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    apsuwa77 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    14:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merabalar, gecrmıs oldum kazadan dolayı benım sağ bilek ve parmaklarda haraket kısıtlılığı var. motorsıklet kulanıyorum. kendı motosıkletım de var. fakat a-2 almak ıstıyorum. acaba bana a2 verırler mı?
    sonuçta motosıklet kullanıyorum rahat rahat ..

cevaplarınız için tesekkur ederım ....

Üye
    engelli hüso Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    19.10-2009
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm gnydn gecırmıs oldugunuz kazadan dolayı eger %40 sakatraporu aldıysanız a2 ehlıyetı alamazsınız kanunlara aykırı ıllada alacam dıyorsanız baglı bulundugun devlet hastanesınden a2 ehlıyetı alabılır raporu alman lazım aksı takdırde suc ıslemıs olursun benım h surucu belgem var normal araçlarıda surebılıyorum ama kanunen suc sayıldıgından arac kullanmıyorum ok umarım acıklama yapmısımdır

Üye
    duymazay11 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    Bilecik/Söğüt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende işitme engelliyim.Ama a2 ehliyetim yok.İkide motorum var,Motor hastasıyım.
    İşitme kaybımın motor kullanma ma engel olmamalı ama kanunlar böyle A2 için rapor alamazsın dediler.
    Normal ehliyetimi H ye çevirsemde yine motorsiklet kullandırmayacaklar diye biliyorum.Yine de tam olarak bilgim yok...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

İnsan evladı bi ortopedist bulursanız alabilirsiniz. Zira yönetmelik buna olanak veriyor (anladığım kadarıyla):
    c) El eklemleri: Her iki elin baş ve işaret parmaklarının hareketlerinin %75’ten fazla kaybında Ortopedi ve travmatoloji ve/veya fizik tedavi rehabilitasyon uzmanı raporu ile F ve H Sınıfı Sürücü Belgesi verilebilir. Bundan daha az hareket sınırlılığı yapan el parmaklarında fonksiyonel durumdaki ankiloz ve artrodezlerde ortopedi uzmanı ve/veya fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanının raporu ile A1, A2, B, F, ve H Sınıfı Sürücü Belgesi verilebilir. Bir eldeki baş ve işaret parmağı dışındaki iki parmaktaki ankilozlarda C, D, E, G sınıfı dışında sürücü belgesi yine ortopedi ve travmatoloji ve/veya fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanlarının raporu ile verilebilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    apsuwa77 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    14:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    anladım ben acamıyorum parmaklarımı ama sıkabılıorum sadece bılagımde problem var ama motosıklet kullanmamda sakınca yok bnm sımdı bnm yapmam gereken ılk adım nedır ??

----------

bir sorum daha olacak bülent bey arkadasım yuzde 40 sakatlık raporu demiş benım bu raporu almam için nereye bas vurmam lazım bnı bu konuda aydınlatırsanız ayrıca sevınırım ..