Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Celik_ Avatarı

Son Giriş
    21.09-2010
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tolga kardes senın bır sansın var..

oda aracı aldıgın kısı nasılsa senın ıthal ızın belgene ıslem yaptırmamıs..beglenı al kaporanı al.....yasanın cıkmasını veya degısmesnı bekle yapacagın baska sey yok..satıcıda bunu ne denlı kabul eder oda ayrı bır konu..

ama madem sen ayın 6 sında ıthal ızın belgenı almıssın.neden hemen o gün veya sonrakı gün aracın ıthal ıslerımını yaptırmadın..araba 1 ay önce gelmıs nasılsa....

Üye
    beyazkurt06 Avatarı

Son Giriş
    02.07-2011
    Saat
    19:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar tepkisiz kalmayalım lütfen bu bizim en büyük hakkımızdır arabalarımız bizim ayağımızıdr sıfır alacak paramzı olsa neden yurt dışından getireyim zaten 1600 2000 den önce çok nadir arabalar yazıkıt günahtır bu kadarda yazık edemezsiniz bize buna kimsenin hakkı yoktur

Üye
    tolga06 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:13
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

beyaz kurt ben sakatlar konfedarasyonunu aradım başkan murat beyle görüşdüm dedim tepkisiz kalmayalım eylem yapalım bişeyler yapalım malesef bizim yapacamız bişey yok özürlüler idaresiyle görüş dedi kendi başkanlarımız bunu derse hükümet neyapsın gereğini yapar biz sessiz kaldıkça önümüze ne kondukça yemeye mecburuz

Üye
    mehmet ali yigit146 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali yigit
    Son Giriş
    08.12-2009
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol uzvundan özürlü olan bir insanı özürlü kabul etmeyip kanunların yapılanmasında boşlukta bırakarak memurunla karşı karşıya getiren bir birokratın böylesine bir kanun maddesini yürürlüge koymaları gayet dogal gibi geliyor bana bu işler masa başında araştırma yapmadan kolay oluyor en azından özürlü derneklerinden ve kamu kurumlarında calıştırılan özürlü kardeşlerimizle fikir telapisinde bulunsalar cok hoş olur gibi geliyor bana

Üye
    plaka99 Avatarı

Son Giriş
    07.11-2009
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kıymetli Arkadaşlar. Bende bir şey sormak istiyorum. Yurtdışından araç getirme hayallerimiz artık suya düştüğüne göre......

Şimdi... 0 km bir araç aldım diyelim. Bu aracı 5 yıl süre ile ENGELLİ OLMAYAN BİRİNE ötv yi ödemeden satamıyoruz değil mi. Ancak ÖTV Kanununun ilgili bölümlerini okuduğumda " 5 yıldan sonra bile bu aracımızı ENGELLİ OLMAYAN BİRİNE ötv yi ödemeden satamayacağımızı söylüyor. Hatta hurda durumuna düşene kadar diyor. bir de ölüm halinde varislere kalması durumunda ötv ödenmiyor.

Ben kanunu böyle anladım. NET bir bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

Üye
    öztürkmen Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/Keçiören
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

31.07.2004 tarihinden itibaren II) sayılı listede yer alan kayıt ve tescile tâbi mallardan;a) 87.03 (motor silindir hacmi 1.600 cm³'ü aşanlar hariç), 87.04 (motor silindir hacmi 2.800 cm³'ü aşanlar hariç) ve 87.11 G.T.İ.P. numaralarında yer alanların, sakatlık derecesi % 90 veya daha fazla olan malûl ve engelliler tarafından,
    b) 87.03 (motor silindir hacmi 1.600 cm³'ü aşanlar hariç), 87.04 (motor silindir hacmi 2.800 cm³'ü aşanlar hariç) ve 87.11 G.T.İ.P. numaralarında yer alanların, bizzat kullanma amacıyla sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptıran malûl ve engelliler tarafından,
    c) 87.03 (motor silindir hacmi 1.600 cm³'ü aşanlar hariç), 87.04 (motor silindir hacmi 2.800 cm³'ü aşanlar hariç) ve 87.11 G.T.İ.P. numaralarında yer alanların, bu bendin (a) ve (b) alt bentlerinde belirtilen malûl ve engelliler tarafından ilk iktisabından sonra deprem, heyelan, sel, yangın veya kaza sonucu kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle hurdaya çıkarılmasında, bu G.T.İ.P. numaralarında yer alan malları hurdaya çıkaran malûl ve engelliler tarafından,
    Beş yılda bir defaya mahsus olmak üzere ilk iktisabı,

vergiden istisinadır. hükmüne yer verilmiştir.

Aynı kanunun 15/2. a) (II) sayılı listedeki mallardan kayıt ve tescile tâbi olanların, veraset yoluyla intikaller hariç ilk iktisabında istisna uygulanan malların istisnadan yararlananlar dışındakilerce iktisabında, ilk iktisabındaki matrah esas alınarak adına kayıt ve tescil işlemi yapılandan, kayıt ve tescili tarihinde geçerli olan oran üzerinden, bu tarihte özel tüketim vergisi alınır. Kanunun 7 nci maddesinin (2) numaralı bendi çerçevesinde istisnadan yararlananlar tarafından bu istisnadan yararlanılarak iktisap ettikleri kayıt ve tescile tabi malları 5 yıldan fazla kullanarak elden çıkarmaları durumunda bu hüküm uygulanmaz. denilmektedir.

Bu durumda 5 yıl sonra satışlarında ÖTV edemeyeceksin. Kime satarsan sat.

Üye
    losec Avatarı

Son Giriş
    21.10-2009
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    MALATYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engeli engelini aşıyor bize engel olanlar utansın

Üye
    öztürkmen Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/Keçiören
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Yürürlüğe girecek olan Bakanlar kurulu kararının düşündürlükleri: 3 yaş sınırı özürlülerin yurt dışı bedelsiz ithalatını engellemeye yönelik bir hareket. 3 yılı dolanı özürlü olana satabilme imkanı ise yurt dışından alım yapamayan engellilerin 5 yılı beklemek istemeden aracını satmak isteyen özürlülerden alımın sağlamak ve böylece yurt dışı alımını tamamen ortadan kaldırmaktır. Açıkça yapamadıklarını dolaylı yapmaya çalışıyorlar.
    saygılar.

Üye
    Celik_ Avatarı

Son Giriş
    21.09-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

su ankı yas sınırlama konusu

7 yas ıle sınırlamda ve 6.ay dahıl eskı ıthal ızın belgelrının.yas sınırından muaf tutmak asamasında..ve 3 yasındakı gelecek aracların ıse eskısı gıbı gümrükten 3 saatte cıkısı deyıl en az 2 gün gümrük ambarında bekletılme arac sorgulama gıbı zorluklarıda bebaeınde getırme...

Üye
    gturk Avatarı

Son Giriş
    25.08-2014
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir daha ki seçimlerde oyunuzu kullanırken sizi (bizi) ne kadar düşündülerse ona göre oyunuzu kullanın.

Üye
    zeusferhat Avatarı

Gerçek Adı
    ferhat
    Son Giriş
    03.07-2014
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar araba.com un engelliler kısmında bir hafta önce sdc 3 yaşlı arabalar vardı dün baktım daha yaşlı araçlarıda koymuşlar kanunda bir degişiklik olmadı degilmi... bilginiz varmı birde bunlar nasıl daha yaşlı araçları koya biliyorlar... bilgisi olan cvb veririse sevinirim hoşcakalın....

Üye
    Celik_ Avatarı

Son Giriş
    21.09-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zeus ferhat

yurt dısı ıthal araclar ıse..sıtelere koymalarının anlamı yok...cünkü satısı olmyan araclardır..hala 3 yas sınırı vardır.o tür ılanlara ınanıp para evrak kaptırmak yanlıstır dıkkatlı olmak gereklı.

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar madem yurt dısından getirilecek araçlarda sınırlama çıtası yükseldi o zaman yurt içinden alınacak araçlar çıplak satış bedelinden yani kdv dahil tüm vergilerden arındırılmış olarak satışı yapılsın.en azından engellilere devletin küçük bir desteği olmuış olur.çünki bir devletin engelli birisinden alacağı vergiye ihtıyacı yoktur fakat bir engellinin herzaman devletine ihtiyacı vardır idareciler bunları göz ardı etmemelidirler

Üye
    harun54 Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    13:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

böyle lperhiz böyle lahana turşusu olmaz .hangi akla hangi mantıga yapılan bir hizmetdir bu.sesimizi duyurmalıyız site yönetimindeki arkadaşlara sesleniyorum ben yeni üye oldugum için kimseyi tanıma fırsatım olmadı.sevgili yöneticiler site üyeleri olarak karalaştıralım ve sesimizi duyacak olan kurumlara yada kişilere dilekçemizi yazıp gönderelim

Üye
    dilek49 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2009
    Saat
    09:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba,
    peki bu sartlarda yurtdısından 3 yasında, 2. el, 1600cc bir otomobil satın alabiyor muyuz? alamıyormuyuz?

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon