Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emel06 Avatarı

Son Giriş
    20.02-2013
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    7 yaşındaki oğlumun üzerine kredili araç almak istedik ama banka kredi vermiyor. Böyle bir yasa var mı, neden verilmiyor?
    bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevaplarsanız sevinirim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Engelli diye kredi vermeme gibi bir durum yok.Bu,tamamen bankanın kendi insiyatifi.
    Doğal olarak her banka,vereceği kredinin geri ödemesi için birtakım araştırmalarda bulunur ve güvenceler arayıp ona göre karar verir.
    Durum sadece budur diye düşünüyorum.

Üye
    emel06 Avatarı

Son Giriş
    20.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

acaba çocuk engelli olduğu içinmi verilmiyor.kişinin kendisi olsa verilirmi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ben olsam kurumsal olarak banka genel müdürlüğü ve bireysel olarak da size kredi vermeyen bankanın müdürü hakkında derhal savcılığa suç duyurusunda bulunurum! Ya da önce aynı yere gidip kredi isteğinizi yineleyin ve isteğiniz reddedilirse haklarında suç duyurusunda bulunacağınızı söyleyin. Adım gibi eminim ki ceza alırlar! Kimse kimseye "sakat" diyerek ayrımcı bir uygulama yapamaz!

TCK 122:
    Ayırımcılık
    Madde 122- (1) Kişiler arasında dil, ırk, renk, cinsiyet, özürlülük, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım yaparak; (1)
    a) Bir taşınır veya taşınmaz malın satılmasını, devrini veya bir hizmetin icrasını veya hizmetten yararlanılmasını engelleyen veya kişinin işe alınmasını veya alınmamasını yukarıda sayılan hallerden birine bağlayan,
    b) Besin maddelerini vermeyen veya kamuya arz edilmiş bir hizmeti yapmayı reddeden,
    c) Kişinin olağan bir ekonomik etkinlikte bulunmasını engelleyen,
    Kimse hakkında altı aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Bülent Bey,Mesajda engelli olduğu için verilmiyor şeklinde bir bilgi yok.
    Bankaya başvurup da kredi talebi geri çevrilen birçok sağlıklı insan da var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Benzer şekilde sakatlıktan dolayı kredi verilmeyen ya da kasko işlemlerinden sorun yaşayan üyelerimiz olmuştu ya. Ben de o önkabulle ifade ettim düşüncelerimi. Yoksa, kredi verilmemesinin nedeni başka ise, o zaman yukarıda yazdıklarımı görmezden gelin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    emel06 Avatarı

Son Giriş
    20.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aracın engelli üzerine oluyor olması sorun.Bankada satış danışmanıda aynı şeyi söyledi engelli plakalı araçlara banka kredisi yok dedi.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Geri ödeme konusunda bankanın istediği,gelir belgesi,kefil gibi şartları yerine getirebiliyorsanız,engelli üzerine olması asla krediye engel olmamalı.
    Yetkililerle ayrımcılık konusunda görüşebilir,yasal yollara başvuracağınızı belirtebilirsiniz.
    Engelli plakalı araç alımında,kredi veremeyeceklerine dair yazılı belge isteyiniz.
    Bir de yardımı olur diye düşünüyorum;siz bankayla neden uğraşıyorsunuz ki?
    Alacağınız aracın bayiine raporla gidin,onlar kredi de dahil herşeyle ilgilenirler.
    Gerçi benimki engelli aracı değildi ama ben alırken banka ile hiçbir şekilde muhatap olmadım.Hepsinin çalıştığı bankalar var.

Üye
    hikmetk Avatarı

Gerçek Adı
    Hikmet
    Son Giriş
    17.08-2012
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef banka kredi vermiyor. Ben de dün yaşadım olayı. Gidip şikayet edeceğim.

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana kredi kartı bile vermediler.

Üye
    hikmetk Avatarı

Gerçek Adı
    Hikmet
    Son Giriş
    17.08-2012
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabii ki bize " çocuğunuz engelli ,bu sebepten ÖTV indiriminden faydalanalanarak alacak olduğunuz araba için kredi vermiyoruz ." demiyorlar Bu haktan yararlanarak alacak olduğumuz otomobili 5 yıl satmama şartı olduğundan, banka baştan ödeyemezseniz, ben de arabaya el koyarım ama ben de 5 yıl satamam ." diye düşündüğünden daha hiç değerlendirmeye bile almadan bizim gelir durumumuzu bilmeden söyler söylemez reddeiyor. Dün yaşadaık olayı. Ankara Vakıfbank Samanpazarı şubesi hemen reddetti. İşbankası ise ricaya binaen değerlendirmeye aldı, o da muhtemelen bugün yarın reddeder. Banka müfettişi bir arkadaşım da aynı şeyi söyledi kredi vermezler dedi. Biz ne yapacağız. Tüm engelliler zengin herkes peşin peşin arabalarını alıyor. Devlet bir hak vermiş, verdiğine bin pişman devlet bankası kredi vermiyor.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bankalar ticari kuruluşlardır. Ve risk gördüğü ticareti yapmaz. Olayda da durumun bu olduğunu düşünüyorum.

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ben yapıkredıde calısıorum e kredı tahsıs yanı malı tahlıl bölumundekı arkadaslara sordum.bahsedılen aracın 5 yıl satılamaması ıle verılen kredıdnın alakası yok!yanı sız borcunuzu odeyemessenız ben araca el koyarım ama 5 yıl satamam dıye dusunmuyo banka.ha bırde hangı banka olduguda onemlı.suan için en azından yapıkredıde öle bır sorun yasanmamıs ve kredıler verılmıs!bırde siciliniz temızse banka sıcılınızden bahsedıorum kredı cıkar onemlı olan bankalarla anlasmalarınıza sadık kalmanız ve daha once bankalarla sorunlar yasamamanız en onemlısı!!

Yasaklı Üye
    hocaoglu Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    13:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merkez bankası kayıtlarında negatif bir durumunuz yoksa ve 18 yaşından büyük ve bordroluysanız neen vermesinleri öyle bir ayırım yok helede bu hükümet devrinde kesinlikle ayırım olmaz bankalar buna cesaret edemezler.

Üye
    NUSAY Avatarı

Gerçek Adı
    nusay
    Son Giriş
    30.05-2017
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ama malesef sorun oluyor.bizede kredi vermiyorlar.ancak bireysel ihtiyaç kredisi çekebiliyoruz.aslında bu çok yoruyor bizi.yani engellilerin araçlara daha fazla ihtiyacı var normal insanlara göre. çünkü sokağa çıkmak dert hastaneye gitmek dert .ve arabası olmayan engelli aileleri çok zor şartlarda baş ediyor bu durumda .sürekli başkalarından yardım istemek tabiki üzüyor bizleri.biraz insaf istiyoruz.biz kendimize güvenmesek zaten niyetine bile girmeyiz ....

Sayfa 1 / 2 12 SonSon