Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nietzsche1 Avatarı

Son Giriş
    07.01-2011
    Saat
    23:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben aracımı yurt içinden aldım ötv ödemeden. 2008 yılında çıkan yasaya dayanarak -bu yasanın varlığını net ortamından biliyorum resmi yazısını görmedim- aracımı 5 yıl sonunda satmayı denedim fakat benden ilk alımdaki ötv istendi.
    2008 yılında yasanın değiştiğini hatırlattığım halde yasanın yanlış yorumlandığı söylendi. telefonla bilgi almak amaçlı başbakanlık özürlüler dairesi ile görüştüğümde orada da 2008 yılında çıkan yasanın böle bi hüküm getirmediğini bana yinelediler..
    kafam çok karışık siz mi yanlışsınız bana söyleyenler mi anlayamadım. konuya hakim olan var mı aramızda.. ben epy bi araştırdım 2008 deki yasa sadece mücbir sebepten ötürü (kaza çalınma sel deprem vss.. )perte ayrılan araçlar için ötvsiz satışı getiriyor..
    cidden kafam karıştı sizin elinizde resmi bir yazı var mı..konuyu somutlaştırarak aydınlatalım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ramazan nedeniyle akılları tutulmuştur...

14 Seri No.lu Özel Tüketim Vergisi Genel Tebliği:
    [...]
    15.3.2. Kayıt ve Tescil Edilmiş Olan Araçların Tadilatında Ek ÖTV Tarhiyatı
    [...]
    Ancak ilk iktisap tarihinden itibaren beş yıl geçtikten sonra yukarıda belirtilen araçlara dönüştürülen araçlar için, Kanunun 15 inci maddesinin 2 numaralı fıkrasının (b) bendi hükmüne göre ÖTV tarhiyatı yapılmayacaktır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nietzsche1 Avatarı

Son Giriş
    07.01-2011
    Saat
    23:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bunların sanırım herbişeyi tutuk..başbakanlık özürlüler dairesi bile konuyu anlatığım şekliyle açıkladı..değişen yönetmelikten haberleri yok..bi aziz nesin daha neden çıkmaz anlamam garip ülkemde..yada herkes bunların sayesinde bi aziz nesin oldu..neyseki bugün ankara gelir idaresi başkanlığından gerekli bilgiyi aldım..saol oturanboğa kardeş..cidden sağlam işler çıkarıyosun burada.umarım gücünü yitirmezssin..bu arada nickin felaket ya