Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karayagiz Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    oturan boğa bişey daha sorucam.eğer burdan sonuç tertibatlı araç alamaz,ötv den yararlanamaz çıkarsa ben napıcam.baska hastanemi deniycem.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

O hastane senin bu hastane benim sürüneceksin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    karayagiz Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abicim bizim kaderimiz bu herhalde.peki ben 1600 cc üstü araba alsam yinede bu raporu almak zorundamıyım.veya öyvden yararlanmadan 1600 cc alsam.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Evet.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    karayagiz Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birşey kafama takıldı.dün ege üniversitesine başvurdum.beni kurul başkanı sadece fizik tedavi doktoruna yolladı.diğerlerine gitmicemmi dedim,varmı bi rahatsızlığın dedi hayır dedim.yani poliklinik poliklinik dolaşmadım.çarşamba günü gel raporunu yazalım dedi.o raporu kurula sunup heyete gircekmişim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Kurula gireceğini sanmıyorum. Bence gerekli imzalar atılmış olarak gelecek önüne...

Üye
    karayagiz Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sağ elinden sakatlığı olup özel tertibatlı araç alabilir raporu alabilen arkadaşlar varsa lütfen buraya yazsınlar

ben ege üniversitesine başvuru yaptım . heyete giricem bunun için. inşallah raporum olumlu olur.

Üye
    karayagiz Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi ben ötv den yararlananarak araç alamammı?alan arkadaşlarım var.

Üye
    karayagiz Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi salı günü heyete girdim.çıkışta bana bakan fizik tedavi uzmanını bekledim.bayan beni hatırlıyo ALLAHTAN,noldu benim raporum dedim.o da herşey güzel,sana olumlu rapor vericez dedi.çok mutluyum.20 gün sonra alıcaz raporu.

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umarım istediğiniz gibi çıkar sonuç...ama bizi bilgilendirin...

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Mesajınıza yeni denk geldim. Ben sağ kolum olmasına rağmen kullanamıyorum. Dirsekten aşağısını kullanamıyorum. Heveslenip ehliyete başvurmuştum. Önce ehliyet alabilir raporu aldım ve kursa gidip sınıfı ehliyet aldım. Sonra ehliyetimde ve raporumda başka hiçbir ibare olmadığı için tekrar devlet hastanesine başvurdum. Bu sefer bana da ehliyet alamaz raporu çıktı.
    Ben tabii şok oldum. İtiraz ettim, sağlık müdürlüğüne hastaneye falan. Bu sefer başka bir ildeki eğitim araştırma hastanesine sevk edildim. Ben gitmedim. Bir süre sonra tekrar aynı hastaneye başvurdum ve bu sefer H sınıfı ehliyet alabilir, özel donanımlı araç kullanabilir raporu aldım.

Aldım da işime yaradı mı? Maalesef araba alacak imkanı bulamadım şimdiye kadar. Zaten tek maaşla da zor. Ama olsun yine de -sanırım- işime yarayabilecek bir raporu almış oldum. Tabii araç alacak olsam tekrar başıma neler gelirdi bilemiyorum.

Üye
    karayagiz Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent beye ben sunu sormak istiyorum. h sınıfı ehliyetim war,ehliyetimde özel donanımlı otomatik vites yazıo.raporumuda özel tertibatlı araç kullanabilir olarak aldım.ben şimdi normal ötv den yararlanmadan otomatik vites araç alabilirmiym?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Raporunuzda, daha doğrusu emniyet müdürlüğündeki sürücü belgesi dosyanızda "özel donanım" ibaresi varsa, üzerinde özel donanımı bulunmayan hiç bir aracı kullanamazsınız.

Üye
    karayagiz Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sağ elimde protez bulunmakta.h sınıfı ehliyetimde otomatik vites özel tertibatlı ibaresi bulunmakta.sağlık raporumda özel tertibatlı araç kullanabilir yazıyor.ben otomatik vitesli araç alırken ötv den muaf sayılıcağım mı?lütfen bilgisi olan veya benim durumumda olan ALLAH rızası için cewaplasın...

Üye
    bocek43 Avatarı

Son Giriş
    30.05-2017
    Saat
    12:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadasim detayları tam olarak bilemiyorum ama sağ elinde engeli olanlar aracın vites topuzunu yükselmet suretiyle ÖTV MTV muafiyetli araç alabiliyorlar emin olmak istiyorsan raporunu ya vergi dairesine yada sıfır araç satan bayilere göster sana bir açıklama yaparlar sanırım

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon