Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba
    Kayseri devlet hastanesinin H sınıfı alamaz raporunu itiraz ederek il sağlık müdürlüğüne ankara numune hastanesine sevk ediyor. burada ankara numune hastanesi hakem hastane olduğu için oranın kararı önemli. Ankara numune hastanesi bu olumsuz olarak gelen rapora H sınfı ehliyet alabilir raporu veriyor mu? vermezse hiç mi ehliyet alamayacağız böyle bi saçmalık nerede var.
    veya yapmamız gereken nedir (özrü sol kol dirsekten ampute.)
    bi arkadaşa aynı şekilde olmuş numune hastanesi ehliyet alamaz vermiş ehliyeti iptal simdi alamıyor onun özrüde sol kol dirsek altı ampute.
    lütfen bi yardım. ankara numuneden bu şekilde alan veya alamayan var mı veya almak için yardımcı olacak birileri lütfen..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ankara Numune bu konuda en ketum hastanelerden biri. Uzak kalabildiğin kadar uzak kal derim...

Bence şuradaki dilekçeyle sen kendiliğinden başka hastaneye başvur: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...u-olanlar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bulutbey Avatarı

Gerçek Adı
    Şakir
    Son Giriş
    13.05-2013
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara, Turkey, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ferhat0038;
    Bende senin gibi sol kol ampüteyim yalnız şuan ehliyet alma durumum yok ilerde almaya düşünüyorum. Netice buraya yazarsan çok memnun olurum.

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konunun başlığını değiştirmişsiniz sayın oturan boğa dikkat ederseniz itiraz edilen rapora hakem hastanesi numune tek hastane ondan oraya sevk ediliyor yoksa başka illerden alınan raporlar var ama kayseri vermiyor ve emniyet ehliyetin iptalini kaldırmak için itiraz edilen raporda il sağlık kurulunca hakem hastane olarak numuneye yolluyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Vay anasını diyorum o zaman. Yapıcak bir şey yok... Numuneye gideceksiniz... Ama yukarıda verdiğim bağlantıdaki dilekçeyi de mutlaka yanınıza alın ve numuneye başvururken sevk kağıdına ekleyin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizde öyle diyoruz kardeş illa çıkıp sokak ortasında eylemmi yapalım en sonunda yine olumsuz verirse bu heyet kurul başkanı canıma tak etti diyip intihar edip sebebim bu adamdır mı yazalım yani... o kadar canımıza tak ediyor..

Üst extremitenin dışında extremite noksanlığı (doğuştan veya sonradan) halinde Ortopedi ve/veya Fizk tedavi ve rehabilitasyon uzmanının raporu uyarınca H Sınıfı Sürücü Belgesi verilir. Üst extremitenin tek taraflı noksanlığında da Ortopedi uzmanının kanaatiyle, H Sınıfı Sürücü Belgesi verilebilir

bu kanun böyle olduğu sürece hiç bi şey yapamıyoruz bunun değişmesi gerek bunun için bi şeyler yapılabilirmi? sonuçta kanaate kalmaz bu iş

Üye
    çiğdem kavak Avatarı

Son Giriş
    23.01-2014
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ferhat ben de aynı dertten muzdaribim.sol kolum felçli.ben de ehliyetimi tam alacakken trafikten sorun çıktı ve mersin devlet hastanesine heyete girmem için yönlendirdiler.ordan da hakem hastane olan ankara numuneye sevk edildim.trafiğin gönderdiği yazı şuan numunede.istediğiniz zaman gelip heyete girebilirsiniz dediler.oturan boğa bize yardımcı olurmusun.bu işin oluru nedir.çok zor durumdayız.

ferhat bu arada ankara numuneden raporu alabildinmi.cevabını bekliyorum..

Üye
    relaxx Avatarı

Gerçek Adı
    barın
    Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Prosedürü bilmiyorum bir arkadaşımız sol kol omuz hizasından yok özel bir polikinlikten özel tertibatlı ehliyet raporu alıyor ve ehliyeti çıkıyor bu ehliyeti 1,5 yıl kullandıktan sonra ehliyetine otomatik vites araç kullanabilir yazısı ekletmek istiyor ve yine aynı özel polikinliğe gidiyor ve yeni bir rapor alıp ehliyetindeki ibareyi değiştiriyor. trafikte ise yine sol kolu dirsekten ampute bir sürücü gördüm ışıkta ehliyetini sordum gösterdi o nasıl almış bilmiyorum

Üye
    ata29 Avatarı

Gerçek Adı
    Metin
    Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    18:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sol tarafım felçli bugün heyete girdim 20 gün sonra gel raporunu al dediler gönderdiler bakalım nasıl sonuçlanacak ??

Üye
    coolhead Avatarı

Son Giriş
    29.05-2013
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alınıyor arkadaşlar, ben de (sol kol ampute) aldım. Ankara Hastanesi'ni öneririm. Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulucanlar / ANKARA

Üye
    çiğdem kavak Avatarı

Son Giriş
    23.01-2014
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de sol kolum felçli.ben de mersinden ankaraya sevk edildim.trafik raporu yeterli görmediği için rapor istedi tekrar.bi hafta on gün sonra heyete gircem ankara numune hastanesinde.hastane seçmem gibi bi lüksüm yok.çünkü il sağlık müdürlüğü yönlendiriyor.sol kolundan rahatsızlığı olup rapor alan arkadaşlar lütfen benle irtibata geçsin.özellikle ankara numuneden alan arkadaşlar varsa lütfen yazsın..

coolhead sen ankara numuneden mi aldın raporu..

coolhead bana raporun fotokopisini burdan yollarmısın.yada özel mesajdan msn adresimi verim oraya gönder arkadaşım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Elinde uygun raporu bulunan arkadaşlar raporlarını burada paylaşırlarsa çok yararlı olur

Not: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...cin-rapor.html