Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gezegen Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    09:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar.
    acaba sadece "H sınıfı ehliyet alabilir" raporuyla alınan H sınıfı ehliyetin araba alırken bir yararı oluyor mu? yoksa illa ki indirimlerden yararlanmak için "özel donanımlı araç" ibaresi şart mıdır?

teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Özel donanım ibareli rapor/ehliyet şart. Aksi halde vergi muafiyeti mümkün değil.

Sakatlığınız nedir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gezegen Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

benim sağ kalçada total kalça protezi var. sol bacak dizden <90 derece bükülebiliyor.sol kalçada başlamış avasküler nekroz var. FMF + kronik juvenil artrit hastasıyım. sağ kalçaya protez taktırmadan önce H sınıfı ehliyet alabilir raporu almıştım. ama ehliyet için hazırlanırken araya ameliyat girdi alamadım.

ben anlamıyorum ki bu işi. hiç bir avantajı yoksa neden H diye bir ehliyet sınıfı var???

Üye
    gezegen Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

horabali;
    bu mu ters kardeş
    ehliyetinde "özel donanımlı araç kullanabilir" ibaresi yok ama indirim kullandın. doğru mu anladım???

Üye
    guzgulleri Avatarı

Son Giriş
    10.11-2012
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

horabali aracınızı zonguldaktan mı aldınız ben şu an balıkesirdeyim raporum %40'tan düşük diye araç almama izin vermedi vergi dairesi dilekçe yazdık konuyu bakanlığa soracaklar da ona göre işlem yapılacak her ilde farklı farklı işlem yapılıyor anlaşılır gibi değil bir de böyle oranı %40'tan düşük olup da alınmış araç varsa emsal getirin dediler yardımcı olursanız sevinirim teşekkür
    eder hayırlı günler dilerim

Üye
    gezegen Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yav kafam iyice karıştı arkadaşlar. şimdi tek başına H sınıfı ehliyetin hiçbir faydası yok mu??? yok ise horabali kardeş sen nasıl aldın arabayı )

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

gezegen

Raporunun karar kısmında ne yazıyor?

Üye
    gezegen Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı ehliyet alabilir yazıyor byecool

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ehliyette özel donanıma dair ibare yazılmıor zaten. Önemli olan şey ehliyet alırken sunduğunuz sağlık raporundaki ibaredir. O rapordaki ibare emniyet müdürlüğünde ehliyet dosyanıza işlenmiştir...

Bir devlet hastanesine gidip şu ibarenin yer aldığı iki nüsha halinde rapor alın. Birini doğrudan emniyete götürün ve ehliyet dosyanıza "özel donanım" ibaresini işletin, diğeriyle ötv-mtv muafiyetli özel donanımlı otomobil alın.
    "Sağ bacağını kullanmasına gerek bıkmayacak özel donanıma sahip otomobil kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır"
    veya:
    "Gaz-fren elle kumandalı özel donanıma sahip otomobil kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır"
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gezegen Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili oturan boğa öyle bir anlatmışsın ki kendime inancımı sarstın kalktım bi daha baktım. aynen şöyle yazıyor istanbul haydarpaşa numune hastanesinden aldığım raporda; ıdı vıdı problemleri olup "h sınıfı ehliyet alması" uygundur...
    bende diyorum ki bu rapor hiçbir işe yaramaz mı? yanlış mı yazılmış?
    keza yanlış değilse bu hali bir işe yarıyor mu?
    yaramıyorsa ne anladım bu işten? neden h diye bir ehliyet sınıfı var???

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

gezegen, bu kadar zorlama, devreler yanacak
    Bu başlıktaki lk mesajımda yazdım, elindeki rapor ve aldığın ehliyet hiç bir işine yaramaz. Yukarıdaki şekilde ibare yazdırıp halletmen gerek...

Üye
    gazi777 Avatarı

Gerçek Adı
    KAAN
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    BANDIRMA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar benim ehliyetimdede özel donanımlı araç kullanabilir ibaresi yok fakat raporumda yazıyor benimde ehliyetime yazdırmam gereklimi en kısa zamanda araba alıcamda bu konuda yardım oturan boğa şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ehliyete yazılmıyor zaten, önemli olan ehliyet alırken sunduğpunuz rapordaki ibare ve o ibarenin trafikteki dosyaya işlenmesi.