Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gazi777 Avatarı

Gerçek Adı
    KAAN
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    BANDIRMA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Daha önce açılmış bir konu fakat orada yapılan yorumlardan hiç bişey anlıyamadım bankalar ötv siz araç kredisi vermiyor mu ?
    Bu konuda bilgi verir misiniz?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bankalar ötv'li ötv'siz ayrımı yapmaz kredi müracatı yapan kişinin kredi almaya uygunsa hemen verirler...
    Sıfır arac alıyor iseniz Bayi zaten sizin yerinize müracat yapar ve 1 gün içerisinde belli, olur kredi alıp alamıyacagınız...

Üye
    gazi777 Avatarı

Gerçek Adı
    KAAN
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    BANDIRMA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki ilker bey bana birazda arabalar konusunda bilgilendirmisiniz daha önce hiç arabam olmadı bana bir araç tavsiye edermisiniz ben scenic düşünüyorum ama: http://www.engelliler.biz/forum/alim...r-misiniz.html

Üye
    alpu Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncer
    Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben meraklıyım arastırdım daha dogrusu makına muh bır arkadasım var almanyada otomobıllerın ıc dızaynını yapıyorlar yanı sektor ıcındeler o soyledı ,toyota avrupada en az sorun cıkaran araba secılıyormus bır kacyıldır
    mercedesi bmwyi bıle gerıde bırakmıs yerlı parcası da bol

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

scenic ler genelde full donanımlı ve artı olarak cift sunroof lu bir araç mantıklı bir araba kullanmadım bilmiyorum ama dışarıdan görünümüde gayet şık. zaten fabrika çıkışı 5 yıla kadar garanti veriyorlar 5 yılda zaten satarsın düşünme al derim.

Üye
    cansum Avatarı

Gerçek Adı
    cansu özdoğan
    Son Giriş
    14.09-2009
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul/silivri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım seni kimse yanıltmasın.bankalar özürlü plakalı araç alacaklara taşıt kredisi vermiyor. kim derseki alırsın seni yanıltmış olur. ben beş ay önce denemediğim banka kalmadı.haciz koyamadıkları için vermiyorlar. bende tüketici kredisi kullanarak aldım. selamar.

----------

tavsiye edecegim araç kıa rio ben aldım cok memnunum. ama borcumu öderken zorlanıyorum. eğer maddi imkanın iyi ise al ben borca girdiğim için pişman oldum. devretmeyi bile düşünebilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Araba alacak olsam ve bana sakatım diye kredi vermese bi banka, hakkında dava açarım. Ayrımcılık suçundan 6 ay hapis alırlarsa akılları başlarına gelir
    TCK’nın 122 maddesi:
    Kişiler arasında dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım yaparak;
    a) Bir taşınır veya taşınmaz malın satılmasını, devrini veya bir hizmetin icrasını veya hizmetten yararlanılmasını engelleyen veya kişinin işe alınmasını veya alınmamasını yukarıda sayılan hallerden birine bağlayan,
    b) Besin maddelerini vermeyen veya kamuya arz edilmiş bir hizmeti yapmayı reddeden,
    c) Kişinin olağan bir ekonomik etkinlikte bulunmasını engelleyen,
    kimse hakkında altı aydan bir yıla kadar hapis veya adli para cezası verilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Nurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Nurkan
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    08:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturanboğa, bende bugünlerde bu konuyla uğraşıyorum ancak, yukarıda arkadaşların söylediği gibi aracı ipotek altına alamadıklarından kredi kullandırmıyorlar. Bu yönde ki yanıtlarına istinaden yinede dava açmamız mantıklı mıdır ? Bilgilerinizi rica ederim ?

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bankalar engelli araçlarına ipotek koyabilir ve icra yoluyla da engelli aracını satabilir... Kredi kullanımı için gelir durumunu tesbit ettikten sonra kredi kullanımında engel yok. Bankalar olaki müşteri krediyi ödeyemez iseeee aracın vergisiz 5 yıl önce satılamıyacagı, icra ile satlığa çıkarılsa ötv nini geri ödeneceğinden ve verilen krediyi tam tahsil edilemıyeceğinden dolayı bankalar engelli araç alımlarında kredi vermek istemiyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Aracın üzerine ipotek koymaya dair hiç bir kısıtlama yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bankalarda böyle bir ayrım yok banka nın sizin aracınızın niteliğinden bile haberi olmuyor durumunuz siciliniz uygunsa krediyi en geç 1gün sonra alıyorsunuz ...iki aracımıda kredili aldım sorgusuz sualsiz ...