Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    duymazay11 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    Bilecik/Söğüt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yıllardır E sürücü belgesi kullanıyorum.Şimdi iki kulağımda da işitme cihazı var.Allah göstermesin Bir kazaya karışırsam,suçlu duruma düşermiyim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

İki kulakta da işitme cihazı varsa E sınıfı sürücü belgesi alamazsınız*. Bu veriyken, varolan E sınıfı sürücü belgeniz işitme cihazı kullanmaya başladıktan sonra geçersiz sayılır ve iptal edilir. Olası bir terslikte yasal olarak mağdur olursunuz...

* "c) İşitme cihazı kullananlar A1, A2, C, D, E, G Sınıfı Sürücü Belgesi alamaz. İşitme cihazı kullandıkları halde B Sınıfı Sürücü Belgesi alanların ticari araç kullanmayacakları belgelerine işlenir. B Sınıfı Sürücü Belgesi alıp da ticari araç kullanacaklarda C, D, E, G Sınıfı Sürücü Belgesi alacak olanlarda işitme tam olmalı, ileri derecede ses kısıklığı, solunum bozukluğu ve ileri derecede konuşma bozukluğu olmamalıdır"
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    duymazay11 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bilecik/Söğüt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şu an belediyede itfaiye eri olarak çalışıyorum.17 senelik memurum.İtfaiye aracıda üzerime zimmetli.
    İşitme kaybı %43 şu an ne yapabilirim...

Üye
    savas19 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    05.11-2010
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayhan abi bence artık itfaiye aracını kullanma çünkü allah göstermesin bir kaza olsa,ve bundan basının haberi olursa bir skandala sebep olabilirsin ve kurumuda zan altında bırakabilir,hatta kurum o zaman sana sahip bile çıkmaz işten bile atar,üstelik en ağır şekilde,ayhan abi aman dikkat

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

İtfaiye eri olarak çalışıyorum demişsiniz,şayet şoförlüğü de siz yapıyorsanız durumunuzu amirinize bildirerek size uygun iş isteyiniz.
    Eğer engelinizi resmileştirdiğinizde zaten işveren sizi dışarı gönderemez,geri hizmetlerde tesis içerisinde görev vermek zorundadır.

Üye
    duymazay11 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bilecik/Söğüt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende istemem Savaş ama beni rapor için doktoro gönderin dedim...Küçük belde de çalışıyorum.Yerime bakacak Şöför kadrosunda kimse yok.Yani yetkili benim.
    Bende şaşkınım ne olacak bilmiyorum.
    657 ye tabi devlet memuruyum.Doktora baş vursam işim ne olacak.17 yıldır bu işteyim...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Abi.
    Msn de konuştuğumuz şekilde girişimde bulununuz.
    Sizin memuriyetten önce de ssk nız mevcut.
    Yeni yasaya göre özür durumunu sonradan belgeleyen memurların emeklilik durumunu düzenleyen geçiş süreci belirlenmiştir. Bu sürece göre siz 18 yılla emekli olabiliyorsunuz.
    Benzer durum aşağıdaki linkte mevcut.
    Yalnız sizin memuriyete girmeden önceye ait ulaşabileceğiniz herhangi bir raporunuz olmadığından 15 yıl değil de 18 yıla tabisiniz.

http://www.engelliler.biz/forum/emek...-sartlari.html

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Bence yazılı olarak -ve işitme sorununuzu belgeleyen raporla birlikte- çalıştığınız yere durumu bildirin. Bırakın sorun onların olsun...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşımızın bu sorunla falan uğraşmasına gerek yok,anladığım kadarıyla yukarıda belirttiğim şekilde emekliliği haketmiş ama yasa yeni olduğundan bunun bilincinde değildi.
    Kendisi de imkan olsa derhal emekli olmak isteyeceğini belirtti.