Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    14:07
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Başlıkta da özetlediğim gibi, herhangi bir hastaneye başvurup h sınıfı ehliyet alabilir raporu için heyete girilip raporun hayır çıkması durumda ne gibi işlemler yapılabilir?
    ayrıca bu aldığımız olumsuz da olsa olan raporun geçerlilik süresi var mıdır? örneğin 6 ay gibi...
    ya da hayır denmiş bi raporda sürekli ifadesi ne anlama geliyor.. örn. gittim tedavi oldum ve engelliliğimin belli bir oranı düzeldi diyelim... bu rapor yüzünden ben h sınıfı ehliyete başvuramayacak mıyım?
    olumsuz rapor alınan hastane dışında başka birhastaneden h sınıf ehliyet için tekrar başvuru yapılamaz mı?
    bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kardeş benim bi arkadaşın sorunu idi... yukarıda yazdığım sorun... hastaneden h sınıfı alamaz raporu aldı... tekrar o hasteneye gittik 1 yıl sonra... yeniden h sınıfı ehliyet alablir raporu almak için. denen şu idi burdan olmuz rapor aldıysan burdan bi daha heyete giremezsin... bizde karşı çıktık nasıl olur 1 yıl geçti üzerinden diye... oda rapordaki sürekli yazısını gösterdi bizde örnek verdik gittim tedavi oldum diyelim dedik memura, ve buraya geldim tekrar h sınıfı ehliyet raporu almak istesek halen olumsuz olan rapor nasıl geçerli olur dedik(bu arada engelli arkadaşım engeli sabit) oda hakem hastaneye git itiraz et dedi. bizde öyle uğraşamıza gider hakem hastaneden direkt heyete gireriz dedik yeni rapor almak için. konu özetle böyle idi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

İl sağlık müdürlüğüne gidip rapora itiraz etmek en akıllıcası olur. Eğer arkadaşın olumlu rapor alabileceğini düşünüyorsa, hakem hastanesi olumlu rapor verecektir

Ya da, bir tedavi ve iyileşme varsa, evet, 6 ay sonra başka bir hastaneye sıfırdan başvuru yapabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Buklem siz yanlış anladınız sanırım,arkadaşa doktor sapasağlamsın değil,H sınıfı ehliyet alamayacak kadar fazla engele sahipsin demiş.
    Bir iyileşme olduğunu düşünüyorsanız elbette tekrar başvuru hakkınız olmalı diye düşünüyorum.

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bulent abi peki, hiç itiraz etmeden başka hastaneye sıfırdan başvursa olmaz mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Dene... Ama "yakın zamanda rapor almışsınız zaten" deyip yeni rapor vermezler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

abicim teşekkür ederim aydınlatıcı bilgiler verdiğin için. (arkadaşlar sizlerde teşekkür ederim.) 1 yılın üzerinde olmuş bildiğim kadarıyla eski raporu... gidip itiraz edeceğine yeniden denemesi daha kolay geliyor bi sürü zaman kaybı çünkü itiraz et ordan sevk etsin felan... hayırlısı inş. dua edin almayı çok istiyor... bende istiyorum ama bana daha var borçlar felan uğrşamayacağım. hayırlı günler dilerim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ooo, zaten 1 yıl geçmişse itiraza gerek yok. Yeniden yetkili bir hastaneye başvursun...

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

evet bülent abi 1 yılı geçmiş... ancak bülent abi... raporun süresi kısmına; sürekli (X) koymuşlar bu işaret olsada bir yıldan sonra hükmü kalkar değil mi bu eski raporun? kusra bakma başını ağrıtıyoruz.. benim bildiğim raporların süresi en fazla 1 yıldır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

UMursama... "İyileştim ben" desin

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tamam abi ama benim bildiğim yukardaki yazımda da dediğim gibi en fazla 1 yıldır rapor süresi oda ilaç raporları idi sanırım. diğerleri 6 aylık oluyor bildiğim kadarıyla...