TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Enes Gntrkn Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %81 oranında ortopedik engeliyim. H sınıfı ehliyetimi yeni tip ehliyete dönüştürmek için Ümraniye Dev. Hast. Başvuru yaptım ve doktorlara muayene olduktan sonra heyete girmem için İstanbul İl Sağlık Heyetine (Fatih Sultan Mehmet Hast) sevk ettiler. Komisyon kararı “sürücü olamaz” şeklinde neticelendi. Karara itiraz ettikten sonra Kocaeli İl Sağlık Heyetine (Darıca Farabi Eğitim ve Araşt. Hast.) girdim ve karar yine “Sürücü olamaz” olarak neticelendi. iki kurulda dirseklerimi kırmamı istediler iki elim omzuma gelecek şekilde. kırabildiğim kadar kırdım fakat direksiyonu omzumda mı taşıyacağım? belim belli oranda dönmesi gerekiyormuş döndürebildiğim kadar döndürdüm ki zaten yan aynaları kafamı çevirmem yeterli Şerit değiştirmek için aynayı değilde kafamı belimi ayna yerine arkaya mı döndürüp şerit değiştirmem gerekiyor? Park etmem gerekirken geri görüş kamerası ve park sensörü var aracımda Bu nasıl iş? yani araç kullanma ile alakalı hiçbir ilgisi alakası olmayan hareketler yapmamı istediler. Bazı hareket kısıtlılığım olsa bile araç kullanmama engel değil. Doktorların araçlarda bulunan teknolojilerden haberleri yok 1965 model araba kullanmıyoruz ki. ve zaten 10 sene öncede aynı durumdayken ehliyetimi almıştım. Memur olduğumu işe gidip gelemem ve hayatımı kısıtlanmadan devam edebilmem için ehliyet almam gerektiğini anlatsam da kuruldaki bazı doktorlar dinlemediler bile. Fakat ben 2011 yılında Üsküdar Devlet Hast verdiği raporla (Sürekli Rapor) H sınıfı otomatik vitesli araç kullanabilir ibareli ehliyetimi aldım ve 10 yıldır aktif olarak araç kullanmaktayım. Çok şükür ki Ne bir kazaya karıştım ne de bir ceza almışlığım vardır. 10 sene önceki engelim ne ise şu anda da aynıyım. 7 yıldır MEB’e bağlı kurumda engelli kadroda devlet memurluğu yapmaktayım. Görevime aracımla gidip geliyordum. Şu an iş hayatım, kariyer planlarım ve sosyal hayatım tamamen kısıtlanmış durumdadır. Bizlere devlet tarafından engellilere iş veriliyor ama biz görevimize gidip gelemiyoruz. otobüs duraklarına evim uzak onlara da binemiyorum. Bizler işe gidip gelemedikten sonra engellilere iş, öncelik ve önem verildiğinin hiçbir şekilde anlamı kalmıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Başına buna benzer durumla karşılaşan arkadaşlar var mı varsa nasıl baş ettiler?
    Bu durumda ne yapabiliriz?
    Yönetmelik vb. şeylerde açılan dava var mıdır?

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Ehliyet inizi değiştirmek için yanlış yol izlediniz sizin sağlık kurulu heyetinize girmenize gerek yoktu aile Dr unuza gidecektin ordan rahatsızlığınızla ilgili Dr a havale edilcektiniz Dr muayene edince Raporunuz il sağlığa gidip sizi çağırılıp onlar karar vercekti hastahane değil

Üye
    Enes Gntrkn Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Sanırım kendimi yanlış ifade ettim. Sizin dediğiniz aşamalardan geçtim. İl sağlık kuruluna beni çağırdılar fakat istediğim sonuç olmadı. İtiraz ettim ve daha sonra Kocaeli İl Sağlık Hakem Heyet çağırdı beni. Derdimi anlatmaya çalıştım ama dinleyen yok oda olumlu sonuç vermedi.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    0

Ok yanlış anlama oldu dediğin gibi yapman gereken mahkeme yolu oda uzun bir süreç maalesef bu durum da olan bir çok arkadaşımız var

Üye
    Enes Gntrkn Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Evet bende duyuyorum etrafımdan ve bu platformdan, avukatımla görüştüm kısa zamanda süreci başlatacağım. Ama buna bir çözüm üretilmesi lazım. Şimdiden yıprandım streside ayrı cabası. Haberlere bile çıkmayı düşünüyorum.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    0

Evet kazanılmış hakkı kaybetmek moral bozucu bende bu sıkıntı lar için 2023 ün son anına kadar bekliyorum

Üye
    Enes Gntrkn Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Valla en güzelini yapıyorsunuz belki o zamana kadar çözüm bulunur bazı değişiklikler olur.

Üye
    Askin_Keskin Avatarı

Son Giriş
    11.08-2022
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    26

@bilgeadam

Ehliyet yenileme 2022'nin sonu itibari ile bitmiyor mu 2023'ün sonuna mı uzattılar ?

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.577
    Verilen Beğeniler
    1.571
    Blog Mesajları
    4

31.12.2022 son tarih

Üye
    ozmuşlu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    türkye
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    35

offff offf biz bu ehliyetleri nasıl nerde yenileyecez işimiz zor vallahi....
    Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    0

@askin 2022 bitip 2023 e girdiğimiz zaman kastetmiştim sonuçta 2022 sonu nüfüstan sms geldi Ehliyet lerinizi 2022 sonuna kadar yenileyin diye uzatma olurmu seçim yaklaşıyor diye belki olabilir

Üye
    Enes Gntrkn Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Arkadaşlar ben 31 Aralık 2022'ye kadar kullanacağım belki seçim zamanı diye 1 sene daha uzatma gibi bir durum olabilir. fakat ehliyet yenileme için avukatım araştırma yapıyor mahkemeye vermek için. Gerçekten engelliye çok büyük zorluk çıkarılıyor. psikolojik olarak yıprandım düzenim bozulacak eğer ehliyeti yenileyemezsem.

Üye
    Sardonyx35 Avatarı

Gerçek Adı
    Eva
    Son Giriş
    11.08-2022
    Saat
    08:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    59

bende ehliyet yenileme için aile hekimine gittim e devletten kişisel sağlık rapor formunu doldurdum. O bilgilere istianeden beni uzman görüş için hastaneye sevk etti. bakalım en kısa sürede gidicem

Üye
    ozmuşlu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    türkye
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    35

@Enes Gntrkn
    al benden de o kadar vallahi eğer elimizde ki ehliyet iptal olursa çok zor durumda kalırım benim de B sınıfı ehliytim var eğer yenileyemezsem ailecek çok zor durumda kalırım çünkü evin tüm yükü benim sırtımda babam da engelli arabayla heryere ben götürüyorum... Allah hepimizin yardımcısı olsun resmen zulüm bize yaşattıkları...

Üye
    16Caner16 Avatarı

Gerçek Adı
    Caner
    Son Giriş
    11.08-2022
    Saat
    09:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    21

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Enes Gntrkn

İtiraz Sürecini nasıl işlediniz benimde kurul kararına itiraz etme durumum var Normal B sınıfı kullanmakta iken iyi rapor vermeme rağmen Engelli B kararı verildi ?

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon