TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bahadir_03 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar benim normal ehliyetim var
    Polio sekeli sag ayak engelim var
    Şimdi ben ehliyet yenilemek için aile hekimine gidince beni devlet hastanesine sevk edecek.
    Sonrasında bana tertibatli araç kullanır raporu verecekler
    Benim %66 sürekli raporum var
    Ama ehliyet için alacağım raporda oran oluyormuş diye okudum
    Net bir bilgisi olan var mı bu konuda
    Sonuçta ben ehliyet için gidip yeni rapor düzenlendiğin de sadece Polio sekeli muayenesi olacağım bu yüzden raporum un derecesi düşecek
    Bende koah tansiyon ve şeker de var
    Bunlar için de doktor kontrolüne girip muayene olma imkanım var mı ehliyet için rapor almaya gittiğimde

Üye
    Mümin Çelik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    58

@bahadir_03 Sana tertibatlı araç kullanır raporu vermeyecekler onun için tekrar heyete girmen gerekiyor Aile hekimi seni rahatsızlığın ile ilgili bölüme sevk edecek devlet hastanesine gidip o bölüme ücretli muayene olacaksın randevu almana gerek yok hastanede danışmaya durumu söyle ehliyet için muayene olmak istiyorum de fakat sevk edildiğin bölümü mutlaka söyle ya nöroloji yada ortopedi ye sevk edecektir zaten muayene sonucu eğer komisyona sevki uygundur derse ilinde ki il sağlık müdürlüğüne gidip komisyon için randevu alacaksın ve sana verilen tarihte komisyona çıkacaksın. Komisyon hastalığına uygun kısıtlama kodları verecek ve ehliyetini değiştireceksin. Ama raporun hangi tarihten eğer 2019 öncesi ise maliye ye danışmadan ehliyetini değiştirme engelli raporunda tertibatlı araç kullanmalıdır yazmıyorsa sorun çıkarabiliyorlar 2019 dan sonra ise mecburen tekrar heyete girip o yazıyı yazdırmalısın eğer 2019 sonrası ise raporun ilk önce ehliyeti değiştir sonra engelli raporunu değiştir o zaman hiç bir sorun yaşamazsın

Üye
    Ugurbalci Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

merhaba
    bende gecen hafta babamın normal ehliyetini B sınıfı engelli ehliyetine çevirmek için işlemlere başladım. öncelikle sağlık ocağına gitti. bizde sadece palio sekeliden ortapediye sevk edecek diye beklerken doktor geçmiş hastane ve muane kayıtlara bakarak ortapedi, dahiliye, noroloji. göz ve kardiyoloji dahil olmak üzere 5 ay doktora sevk verdi. aynı zamanda hipertonsiyon kalp ritim bozukluğu ve nadirde olsa yakın gözlük kullanıyor babam birşeyler okumak için. daha sonra hastaneye gidip sevk edilen bütün doktorlara sıra aldık. 136 tl gibi bir ücret ödedik vezneye. sonra doktorları gtezmeye başladık. önce kardiyolojiye girdik ekg ve ultrasyon baktıkdan sonra raporlu ilaçlarımızı sordu. bizde tansiyon ilacının çok etki yaptığı için kullanmadığımızı ritim bozukluğu içinde sadece heyecana bağlı olduğunu söyleyince 2. kısım sürücü olur dedi.

daha sonra göze girdik ona hiç birşey demedik sıkıntı yok dedik neden sevk etti deyincede bilmiyoruz yaş var diye hepsine görün dedi dedik ve ordanda olur aldık.
    ortapedi doktoruna eski sağlık raporunu gösterince hiç muane etmedi direk sağlık raporunda yazanları yazdı ve komisyona sevk etti.
    dahiliye doktorunada birşeyimiz yok deyince tansiyon ilacınız var raporlu dedi onada kullanmıyoruz deyip ondanda sürücü olur aldık.
    en son norolojiye girdik. noroloji doktor ortapedi doktoru L1 komperos kırığı yazdığı için oda rapora ortapedi kararı uygunudr yazıp komisyon sevk yazdı.
    aynı gün raporu il sağlık müdürlüğüner teslim ettik. orada bir kağıt doldurttular. ve direk ayın 21 nde saat 11 e komisyona gelin diye randevuyu verdiler. önümüzdeki cuma günü inşallah komisyone gireceğiz. bu arada görevli hanfendi komisyonu kaçırmayın yoksa 2 sene ehliyet raporu alamazsınız diye ekledi.
    ehliyet için size ayrı bir rapor vermiyorlar. hastane doktorları sürücü olup olamayacağınıza bakıyor ve komisyone sevk ediyor. siz sağlkık ocagından aldığınız sevk ile hastaneye gidip ehliyet için sevık ettiler derseniz sadece ehliyet için doktorlara giriyorsunuz. heyet rapor yüzde oranı yok ehliyet için

ehliyetine senin engeline bağlı olarak özel kodlar yazılacak sadece. ve yeni ehliyetini çıkartacaksın. ehliyetini çıkardıktan sonra bir daha normal raç kullanamazsın. ötv muafiyetli araç alman lazım. onun içinde tekrardan hastaneye gidip ötv indirimli araç için başvuru yapacaksın ve sana özel tertibatlı taşıt kkullanması gereklidir diye rapor verecekler. o rapor ve yeni ehliyet ile ötv indirimli özel tertibatlı araç alabilirsin

Üye
    bahadir_03 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cvplar için çok teşekkür ederim
    Ben raporu 2021 de aldım
    Şimdi benim anladığım aile hekimi beni sevk edecek , sevk ettiği bölümler bana sürücü olur onayı verip saglik müdürlüğüne sevk edip oradaki komisyon karar verecek
    Ben tertibatli arac kullanabilir oluru aldıktan sonra yeni ehliyete o kodlar işlenecek
    Eğer ben otv den muaf arac almak istersem tekrar rapor için hastaneye başvuracağım
    Olay bundan ibaretmiş
    Bende sevk edilince yeniden saglik raporu verecekler sanıyordum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.442
    Verilen Beğeniler
    3.937

@bahadir_03

Ehliyet raporunda oran olmaz, araç alım raporunda olur. O nedenle araç alım raporundaki düşük oran vergi indirimi ve emeklilik için risk oluşturur. Ama oran düşmemişse veya yükselmişse, o zaman bir risk oluşmaz.

Üye
    Mümin Çelik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    58

@bahadir_03 aynen öyle ilk önce ehliyet işlemlerini yap gerekli kısıtlama kodlarını aldıktan sonra tekrar heyete girip ötv indirimi istediğini ve kısıtlama kodlarının olduğunu mutlaka söyle yoksa değerlendirmeye alınmaz

Üye
    bahadir_03 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eyvallah hocam
    Ben ehliyeti cevirtip sonra tekrar heyete gireyim otv muafiyeti için
    Benim suresiz 65 raporum var
    Pek bi oranda düşürme olmaz diye düşünüyorum
    Gene aynı araştırma hastanesinden alırım raporu ve mevcut olan raporu da doktorlara gösteririm muayene esnasında

Üye
    bahadir_03 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar
    Geçen sene araştırma hastanesinden %66 sürekli rapor aldım ve vergi dairesine yaptığım %66 süresiz vergi indirimi basvurum onaylandı

Şimdi benim sormak istediğim sürücü olabilir raporu aldıktan sonra , otv muafiyet belgesi için tekrar saglik raporuna başvurduğum da benim oranım da düşüş olur mu
    Diğer bir sorum ben şuan kaçıncı derece de engelli sayılıyorum
    Her yerde ayrı bir derece tablosu var kafam karışıyor