TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 80 / 85 İlkİlk ... 3070767778798081828384 ... SonSon
Toplam 1264 mesajın 1.186-1.200 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fishers Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @SiyahPelerinliAdam

Ben ortopedik engelliyim t cross otomotik alamadım ama mahallemden biri dedesinin üstüne manuel t cross aldı. Üzerine araba alınan amca arabayı göremedi bile

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    15.05-2022
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    154
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 7
    @balakgazi

2000 öncesi ne yurt dışında, ne de yurt içinde (o zaman taşım alım vergisi vardı, sonra ötv geldi) motor hacmi ve fiyat sınırı vardı. 2000 yılı öncesine dönmek keşke mümkün olsaydı, 2000 öncesi haklarımıza kavuşmamız şu an rüya gibi bir şey. Engelli raporları ve maaşlarıyla ilgili sıkıntılardan bahsetmiyorum bile. Son 20 yılda yapılan değişikliklerin hiçbirisi engelliler lehine değil. 44 yaşındayım, yıllardır engelli olarak mücadele ediyorum, özellikle son yıllardaki kadar engellilerin yok sayıldığı bir dönem daha görmedim. Nankörlük diye bir şey yok, nankörlük iyiliğe olur. Kötülüğe ve hak gasplarına isyan ve itiraz en doğal hakkımızdır.

Üye
    engintoprak85 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    44
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Adamlar elini attıkları yeri kurutuyor resmen hicbir vatandaşın hayrina bisey olmuyor ulkede varsa yoksa milyonluklara hizmet ediyor hukumet. Ben aracimi aldigimda 101 bindi 67 ye aldim limit o zaman 200 bindi suan aracimin yenisi 750 bin. Limit yaklasik bugun 1400 1500 olmasi gerekir.

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    3

Bazı arkadaşlara katılıyorum, 2000 öncesi bir porshe alana bir tanede bayi hediye veriyormuş! Ülke Porsche cennetiymiş Engellilerin okadar çok hakkı varmışki, engelli vatandaşlara devlet marsdan arsa bile veriliyormuş. Hatta engelli maaşları, millet vekilleri kadarmış. Engelliler 1-2 yıl çalışıncada emekli oluyormuş! Hatta F16 uçakları engelliler için alınmış, engelliler f22 isteyince devlet elde kalan F16 ları kendi kullanmış. 2000 öncesine göre Akp engelilerin bütün haklarını geri aldı!

Arkadaşlar hangi dünyada, hangi rüyada yaşıyorsunuz! Bütün dünyada coronanın etkisiyle yaşanan ekonomik sıkıntılar var. Bizdeki sıkıntılarda Erdoğan gitsin diye ekonomiyie saldıran ülkeler yüzünden yaşanıyor, darbe yaptılar yıkamadılar. Herşeyi denediler yıkamadılar. Şimdide Ekonomik bir savaş yaşıyoruz.

Ekonomi batsın iktidar değişsin diye el ovuşturanlar ülkemizde çok. Eminim forumdada var. Fırsat buldukça yorum yazanları görüyorum.

İktidarın kötü olması sizin yüzünüzden. Kaliteli muhalefet nerede? Nerde devlet düşmanı, Atatürk düşmanı insan varsa onları partinizin başınıza geçiren sizsiniz. Onlara oy verende sizsiniz! seçtiğiniz kötü insanlar yüzünden halk 20yıdır iktidara oy veriyor.

Arkadaş paşa gönlüm kime oy vermek isterse verir! sizene! Sizemi sorcam! Demokrasi nedir açın öğrenin! Kimse kimseye baskı yapamaz!

AKP'ye gece gündüz söven yüzde 90 raporu alan arkadaşım var. 6 sene önce passat aldı, arabayı bir defa alınca birde satınca gördü. Araba 5 yıl başka şehirdeydi. Raporu bir yıl önce bitti belkide 2 ci passatı aldı, dayısına.

yüzde 90 raporuyla ihtiyacı olan arkadaşları kesinlikle katmıyorum. Onların sonuna kadar hakkı.

%90 raporuyla üç kağıt yapan raporunu satanlara karşıyım.

Araç başka şehirde engelli başka şehirde olan araçlar kontrol edip toplatılmalı. Engelli haklarını çalan engelli yakınlarına ağır cezalar gelmeli. Kötüye kullanım varsa araç 10-15 sene satılmamalı

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:41
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    14

matematik bilecek egitimibn varsa ac bak
    ecevit zamani 5.0 porsche un vergisi kac? yuzde 65

su an kac %225

eee? insanda yüz olur

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    3

Kaç tane engelli o zamanlar Porsche almış açıkla sana.

Yüzün olsa astar istemezdin arkadaşım

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    14

engelli niye porsche alsin? 1.6 araba sinirsiz aliyor muydu? aliyordu

hadi simdi bmw 3.16 al da gorek

edep edep! alabilen var mi su an hala diyor ki engelli pors mu almis?

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    3

Porcshe den bahseden sensin, edepsizlik edende sensin, matematik dahiside sensin. edepsizlik edip , edep istiyende sensin. Arkadaş iyimisin!

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    14

Okudugunu anlamion,
    kim edeplinkim edepsiz herkes goruyor!
    ecevit zamani porsun vergisi kac? %65
    simdi kac? %225 ha 65 in 225 den kucuk oldugunu anlayabilecek zekan varsa önce bunu koy cebe bu 1

su an vw golfün vergisi kaç? %80 simdi bak bakalım ecevit zamanı porşun vergisi kaç, %65 65 in 80 den kuçuk olduğunu anlayabiliosan bunu da koy cebe bu 2

ecevit zamanı yani akpden ön
    ceki son hükümet 1.6 araç ötv si ne? 2002 yılında %27 su an kac? o da karman çorman oldu ama eli yüzü düzgün arabaların %80. bu 3

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    3

İlk mesajında "yüzsüz" olanın sen olduğu belli oluyor. Edepsizlik edip edep istiyen diğer mesajlarında sen olduğu görülüyor. Galiba piskojik sorunların var. Anlayışla karşılıyorum.

Porschenin Ecevit zamanında vergisi şu kadardı diyen sensin. Bende makul bir soru sordum, Ecevit zamanında kaç engelli porshe aldı açıklar mısın! Matematik dahisi bir arkadaşdan bilgi istedim, sonraki mesajında niye Porche alalım diye kıvırttın.

Okuma anlama kapsitenin olduğundan şüpheliyim, ziraa kendi yazdıklarınla çelişen cevaplar veriyorsun. Anlayışla karşılıyorum.

Gelelim ÖTV oranlarına, kesinlikle katılıyorum, fiyatların aşırı dalgalanması yüzünden alınabilecek araç kalmadı. Bu konununda amacı limitin artırılması, destekliyorum.

Temel sorun engelliler için verilen hakkın bazı art niyetli engelliler ve yakınlarının amacı dışında kullanması. Devlet durduk yere limiti getirmedi. Art niyetli engelli yakınları olduğu için limit getirildi. Buna çözüm bulunmazsa limiti daha çok konuşuruz

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    15.05-2022
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    154
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @TR123

Ben 1997 yılında 11 yaşında dizel otomatik 2000 cc araç getirdim yurt dışından. 2022 yılında hem yaş sınırı var, hem motor hacmi sınırı var hem de fiyat sınırı var. Şu anda o hakların yakınında bile değiliz. Ayrıca tüm engelliler için 15 yıl olan emeklilik yılı kademeli şekilde artırıldı, maaş bağlama oranı düşürüldü. Engelliler olarak yıllar içinde nereden nereye geldiğimizi çok iyi biliyoruz boş laflara karnımız tok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.686
    Verilen Beğeniler
    4.103

Zaten Değerlendirdiniz! 4
    Ülke 20 sene önceye dönse 50 sene ileri gitmiş olur. Engelli hakları konusunda da memleketin geldiği her konuda da bu çok net böyle. Bırakın babalarımızın tek maaşla ev-araba alıp bizleri okutmasını, evlendirmesini, emeklilik ikramiyeleri ile ev ve araba alabildiklerini felan, bugün kim şu anda sahip olduğu evi-arabayı alabilir ki? Dünya tarihindeki en berbat yoksullaşamaya mahkum etti AKP bu ülkeyi. Bundan sonra sadece zenginler zengin olmaya devam edecek. Orta sınıf ve alt sınıf bitti. Emeklililer, sosyal yardım alanlar ölüme mahkum neredeyse. Çocuklarımız okuduklarında asgari ücretle çalışmaya mahkum. Milyarlarca dolarlık borç batağı ile ülke talana açılmış durumda. Say say say say bitmez.

Ülke öyle bir konjonktür heba etti ki, AB ülkesi olma fırsatını öyle bir tepti ki, üretim, tarım, sanayi cenneti oabilecek bir ülkeyi öyle bir tüketici konumuna getirdi ki, ört ki ölem! Derler ya, Allah bu halkın yardımcısı olsun. Açlıkla sınanıyor ve korkarım önümüzdeki yıllar çoooook çok daha kötü olacak. Yemeye ekmek bulunamayacak...

4 sene önce hiç ama hiç zorlanmadan kredi çekip Passat Variant almıştım 125 bin tl'ye. Şimdi aynı araba 1 milyon. Gelirimden para arttırır bu arabayı kredi ile almak hayal bile değil benim için. Aynı şekilde, bugün sahip olduğum evi de asla alamam. 2009'da 470 Dolar (7300 tl) olan emekli maaşım bugün 3800 tl.

Tüm Batı'nın enflasyonları toplamından daha yüksek resmi enflasyonumuz var. Adamların 1 günlük çalışarak elde ettiği alım gücünün belki de 30'da birine sahibiz.
    1 Dolar neredeyse 1 TL iken şimdi 1 Dolar 15.50 tl. O da Doları burada tutmak için ödenen bedele rağmen. Dünyanın en yüksek faizi ile borçlanan ülkesiyiz neredeyse.
    Yani, 20 yılda geldiğimiz yer tek kelime ile çöküş.

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    3

90 lı yıllardaki yollar ile şimdiki yollar birimi? Okula şehrin göbeğinde ayaklarımız çamur olmadan gidemezdim. Yollardaki Belediye çukurların haddi hesabı yoktu Şuanda 1.0 motorlar var bayilerde farkındamısınız! Teknoloji değişti gelişti.

Ecevit zamanında emeklilik yaşı 62 idi saygılar. Emeklilik sorunları bu iktidardan önce vardı

Üye
    Cango Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    159

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @TR123
    Arkadaş aç kalınca oturup o yolları yersin artık ne diyim sana ben.

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Cango galiba komik bir arkadaşsın. Sen aç olduğun içinmi ÖTV konusunu takip edip, onlarca mesaj atıyorsun! Açsan ÖTV nin artıp artmaması seni niye ilgilendirsin! Demogaji kasmaylım gerçekçi olalım.

Forumda ÖTV konusunda emek veren arkadaşlar var, hepsine çabaları için teşekkür ediyorum .

Sayfa 80 / 85 İlkİlk ... 3070767778798081828384 ... SonSon