TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Şahin A. Avatarı

Gerçek Adı
    Şahin
    Son Giriş
    27.09-2021
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, benim kuzenim ( babamın amcaoğlunun kızı ) %90+ engelli raporuna sahip. Ancak ailesinde hiç kimsenin ehliyeti yok ve benim üzerimden arabayı almak istiyor. ( onlara ben yardımcı olacağım getir götür işlemlerinde ). İnternette bir çok konu okudum ancak tam anlamadım bazı yerlerde 3. dereceye kadar akraba alır ancak herkes kullanabilir diyor. Bazı yerlerde noter de kan bağı olmasa bile vasi atanabilirsiniz gibi şeyler söyleniyor. Ben bu aracı üstüme alabilir miyim? Araç hakkında hiç bilgisi olmadığı için aracı benim üstüme almamı istiyor. Bu süreç hakkında bilgisi olan varmı?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    85
    Verilen Beğeniler
    43

Alınan araba rapor sahinin üstüne tescil edilir, bu kesin bilgidir, vasi gerekip gerekmediği raporunda bellidir, vasi gerekiyorsa öncelik aile üyelerinindir,

Üye
    Şahin A. Avatarı

Gerçek Adı
    Şahin
    Son Giriş
    27.09-2021
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

@kazazede

Aile üyelerinin araba kullanma gibi bir durumu söz konusu olmadığı için benim kullanmam gerek. Tabii onların üstüne olsun araç ancak ben bu aracı kullanabilir miyim bunu da bilmek istiyorum.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    85
    Verilen Beğeniler
    43

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Şahin A.
    1. derece yakınlarına kullanma izni veriliyor diye biliyorum ama net cevabı bulunduğunuz yerdeki Notere veya Polise sorarak öğrenebilirsiniz