TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Zerya 11 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2021
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %52 Ortopedik engelliyim sürekli raporum var ehliyetim yok refakatçi yada şoför bularak ötv indirimli araba alabilir miyim?nasıl?

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    21

@Zerya 11
    Maalesef bir çok konuda amacına hizmet edemeyen ve sadece kısır bir açıdan bakarak, engellinin hayatını kolaylaştırmak değil, çok başka kaygılar ile düzenlenmiş mevzuat gereği, çok saçma ancak sanıyorum alamazsınız.

Zira bildiğim kadarı ile %90 altı engeli olanların ÖTV indiriminden istifade edebilmeleri için kendilerinin aracı hareket ettirici özel tertibat şartı ile kullanabilmeleri ve dolayısıyla ehliyet sahibi olmaları gerekiyor.

ÖTV indiriminin şartları neredeyse tamamen öncelikle engellinin hareket özgürlüğündeki sorunları dikkate alınarak değil öncelikle maliye bakanlığının gelir ve istismar kaygıları ile hazırlanmış...

Ama söyleme bakarsanız engelliye ÖTV indirimi var mı? Var.. İndirimden gerçekte kimin istifade ediyor ya da edemiyor olduğu, çözülmek için gayret sarfedilmeyen ve görmezden gelinen bir konu maalesef...

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    172
    Verilen Beğeniler
    318

@Zerya 11

ortepedık engelli isen alırsın güzel kardesım sadece nasıl bır aparat ıle aracı kullanacagın sürücü sağlık raporu ve KOD lu ehliyetın olması gereklı .

Üye
    Ozcan6600 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

evet yeni kod lu ehliyet ile alırsın

Üye
    umetinn Avatarı

Gerçek Adı
    Ünal
    Son Giriş
    28.10-2021
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    44
    Verilen Beğeniler
    31

Öncelikle geçmiş olsun %90 altı raporlarda araç almanın tek yolu Ehliyet sahibi olmanızdır, aksi halde araç alamazsınız.

Üye
    Wilsonum Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    18.10-2021
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim sol dizimde kusurum var kisa mesafeleri yuruyebilsemde uzun mesafeli yani gunluk calisma temposunda degnek destegi almam gerekiyor bunun haricinde gastroenterolojiyle ilgili ek hastaligimdan dolayi surekli engelli durumunda raporum var.
    arac kullanirken ortapedik engelinizi tamamlayabilecek ek donanimlar ekleyerek hak kazanabiliyormussunuz. tek bacak sorun teskil ediyor farkli bir engel yoksa bizim icin ek aparat yerine otomatik vitesli araclar yeterli geliyor. benim engelimmsonradan olustu oncesinde hak ettigim ehliyetim mevcut otvden yararlanabilmem icin saglik kurulundan otomatik vitesli arac kullanabilir seklinde rapor alip il saglik mudurlugunde ehliyetimi degistirmem gerekiyormus.
    1 aydir istanbul avrupa yakasindaki hastanelerden saglik kurulu randevusu alamadim😭