TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yaşam... Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle merhaba. H sınıfı ehliyetimi değiştirmek istiyorum. Herhalde tekrar sağlık raporu almak gerekiyor. Hem ehliyet için hemde ÖTV indirimli araç almak istiyorum. Nereden başlamam gerekiyor. Biri yardımcı olsa çok sevinecegim. 2013 teki aslı gibidir olan rapor herhalde kabul edilmez.

Üye
    Ahmet T Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    37

yanılmıyorsam yüzde doksan olması gerekiyor raporun oranı

Üye
    yaşam... Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ortopedik engelde %90 şartı yok. Ben ortopedik engelliye.

Üye
    ahmetönerge Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet önerge
    Son Giriş
    04.12-2021
    Saat
    02:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

e devlette forum var onu doldur ehliyet için devlet hastanesine müracat et bitirdikten sonra özel tertibatlı araç kullanabilir raporu alacaksınız

Üye
    nesre Avatarı

Gerçek Adı
    murat ersen
    Son Giriş
    14.07-2021
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba,
    1. Bende bir ay önce yaptırdım işlemleri, H sınıfı ehliyetimi değiştirdim(sağ kol protez kullanıyorum). Salı günü ANTALYA EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİNDE ki aile hekimiden randevu alarak başladım işlemlere muayene olduktan 82 tl vezneye ödedikten sonra Ortopedi polikiliğinine sevk etti doktor kontrolden sonra İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜN ün Sağlık kuruluna sevk etti yeniden aile hekimine gittim onlar evrakı kayıt ederek gönderdiler, Ogün sağlık bana verilen evrak ile kuruluna başvurdum 10 sonrasına Perşembe gününe sabah saat 9 da kurul kapısında olmam söylendi, kurula girdim öğleden sonra E NABIZ a rapor düştü o gün nüfustan yine randevu alarak başvurdum geçici belgeyi aldım.3 gün sonra yeni ehliyet kargo ile geldi.

2. ÖTV muhafiyeti ile araç almak için yine sağlık kuruluna randevu aldım Antalya merkezdeki hastanelerde heyet için gün olmadığından ilçe deki devlet hastanesinden aldım. Pazartesi saat 2 de kaydımı yaptırdım, o gün rapordaki doktorları gezdim ve imzalarını aldım. Heyet için Perşembe günü saat 1 de çağırdılar ve girdim. O gün rapor çıktı pazartesi günüde E NABIZ a düştü .

3. 5 yıl önce aldığım aracı projeden düşürdüm, aparatlar söküldü yeniden proje çizdirilerek TSE den belge alındı. O belgelerle NOTER e gidip aracı normal araç olarak satışa hazır hale getirdim. Aracımı sattım.

4.Yeni alacağım aracı belirledim, ehliyetimi ve raporumu (Rapor E İmzalı olması nedeni ile noterden aslı gibidir yaptırmaya gerek yok) bayiye teslim ettim, parayı yatırdım. 1 hafta sonra aracımı aldım